Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

36561127
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
4684
73237
329840
36561127

Twój IP: 52.15.136.223
Filtr
  • Szymeczko
    20 listopada 2009 roku Biblioteka Publiczna będzie gościć Kazimierza Szymeczko, autora książek dla dzieci i młodzieży, laureata międzynarodowego konkursu literackiego "Uwierz w siłę wyobraźni".
  • "Ukochane misie"

    Pod takim hasłem, z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, odbyły się zajęcia w bibliotece w Kąkowej Woli. Ten już ponad wiekowy pluszak ciągle jest ukochaną zabawką naszych milusińskich… ale nie tylko ich. Chyba każdy lubił z nim spać, przytulał się lub powierzał sekrety.
    Misiowe święto rozpoczęło się od przedstawienia historii maskotki. Każdemu dziecku towarzyszył własny pluszak, który został wszystkim przedstawiony. Były więc Puszki, Kubusie, Łatki oraz Miśki. Dzieci opowiedziały o swoich przytulankach, jak je traktują, co lubią z nimi robić a czego nie wolno. Zgodnie przyznały, że trzeba szanować wszystkie zabawki. Następnie wszyscy wysłuchali historii o „Misiu cyrkowcu". Dla uczestników zajęć przygotowano wiele atrakcji i zadań. Jedno z nich polegało na narysowaniu misia według wskazówek kolegi. Utrudnieniem były zasłonięte oczy. W kolejnym trzeba było jak najszybciej ułożyć pocięty obrazek a następnie nakleić go na kartkę. Były również konkursy: „na największego i najmniejszego misia”, a także „kto najszybciej nadmucha balon”. Wykorzystując matę edukacyjną dzieci zrobiły misiom trampolinę. Zagadki o bajkowych niedźwiadkach, jak również żyjących na wolności umożliwiły podzielenie się wiedzą na ten temat. Dużo radości dała dzieciom zabawa w "Stary niedźwiedź mocno śpi", ale największą atrakcją było przebijanie balonów, w których były ukryte zadania do wykonania.
    Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem i drobnymi upominkami.

    Zapraszamy do galerii zdjęć

  • "Kochajmy Misie"

    Pod takim tytułem 25 listopada 2011 roku odbyły się zajęcia w bibliotece w Kąkowej Woli. Rozpoczęły się "obstęplowaniem" dzieci. Specjalna misiowa pieczątka nie zawsze zostawiała ślad na rączce, trafiała również na policzki i czoło. "Upiększeni" Milusińscy pochwalili się przyniesionymi z domu, własnymi przytulankami. Dzieci poznały historię Pluszowego Misia oraz fragment książki "Misiowe bajeczki". Następnie uczestnicy podzieleni na grupy losowali koperty, a po ich otwarciu musieli ułożyć misiowe puzzle, przykleić na kartkę i odpowiednio podpisać. Dużo śmiechu było przy rysowaniu misia z zasłoniętymi oczami, oj dużo! Przygotowane były również rebusy, zgadywanki dotyczące oczywiśćie misiów i bajek w których występują. Zajęcia zakończyły się słodkim "co nieco". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, gdzie widać jak było zabawnie :)

    Galeria zdjęć

     

  • WSZYSTKIE MISIE NASZE SĄ!mis

    W środę 25 listopada 2010 r. w Bibliotece w Kąkowej Woli odbyła się impreza pt: „Wszystkie misie nasze są”. Tego dnia przypadał Światowy Dzień Pluszowego Misia.  Zgromadzone dzieci, ze swoimi milusińskimi, wysłuchały bajki pt: „Przygody misiów”. Następnie odgadywały rebusy, zagadki, wymyślały zabawne krótkie wierszyki o misiu i kolorowały obrazki. Na koniec oglądały na komputerze bajki o Kubusiu Puchatku i Colargolu. Był także słodki poczęstunek. Za uczestnictwo w zajęciach każdy otrzymał nagrody niespodzianki w postaci pluszowych misiów, piłek i notatników.

    Zapraszamy do galerii
  • Z wizytą w Bajkolandii

    5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten dzień jest okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów. Biblioteka Publiczna w Brzeziu zorganizowała dnia 6 listopada bajkowe spotkanie. Odświętnie udekorowaną bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy "o". Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy na temat bajek i okoliczności ustanowienia tego święta. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki oraz układały puzzle przedstawiające bajkowe postaci. Były też muzyczne zabawy ruchowe. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. To był niezwykle kolorowy dzień, pełen śmiechu i słodkich nagród.

    Zapraszamy do galerii

  • „My kochamy Misie!

    Z nimi fajnie śpi się!”

    Czwartkowe zajęcia dla dzieci zdominowały pluszowe misie! Były dosłownie wszędzie!!! Siedziały na regałach, pufach, podłodze. Były w książkach, na ubraniach dzieci oraz w przygotowanych łamigłówkach. A dlaczego? Ponieważ obchodziliśmy „Dzień Pluszowego Misia”! Tego dnia dzieci przyszły na zajęcia ze swoimi ulubionymi pluszakami, o których troszkę opowiedziały. Następnie wysłuchały historii „Kochamy Cię Misiu Tulisiu”. Okazało się, że podobnie jak w książeczce, dzieci darzą swoje maskotki ogromnym uczuciem. Lubią się do nich przytulać, gdy mają gorszy humor. Następnie każdy wykonał własnoręcznie misiową przypinkę. Po wypiciu soku z gumijagód odbył się konkurs na najdłuższy skok. Spotkanie zakończyło się sesją zdjęciową w  misiowej foto-budce.

    Zapraszamy do galerii

  • „Zróbmy wspólnie KALENDARZ ADWENTOWY to temat ostatnich, czwartkowych zajęć dla dzieci.  Na początek należało ustalić, co to jest „adwent” i czemu służy? Okazało się, że wiedza dzieci na ten temat jest doskonała. Prześcigały się jedno przez drugie, wymieniając zasady obowiązujące w tym czasie. Niektóre z dzieci mają już wymyślone w związku z tym postanowienia. Obiecały, że nie będą jadły słodyczy, lub nie będą grały w gry na komputerze, telefonie czy konsoli. Po wysłuchaniu opowiadania „Boże Narodzenie w Polsce” dzieci zrobiły kalendarz adwentowy. Nie był to jednak kalendarz ze słodyczami, a z zadaniami do wykonania od 1 grudnia do Wigilii. Mamy nadzieję, że dzieci będą obowiązkowe i codziennie wywiążą się z zaplanowanych zadań. W kolejny czwartek świętujemy Dniu Pluszowego Misia. Do zobaczenia!

    Zapraszamy do galerii

  • W ubiegły czwartek, w Oddziale dla Dzieci, odbyło się „Piżama Party”. Tematyka zobowiązała uczestników do przebrania się w odpowiednie stroje, czyli wieczorowo-piżamowe. Spotkanie rozpoczęło się dyskusją, po co ludzie kładą się spać? Wniosków pojawiło się bardzo dużo. Okazało się, że sen jest bardzo potrzebny każdemu człowiekowi do normalnego funkcjonowania. Osoba wyspana szybciej przyswaja wiedzę, ma lepsze samopoczucie i odporność na choroby. Następnie dzieci wysłuchały historii z książki „Szalona gra w rób to, co ja".  Nie była to jednak zwykła czytanka. W trakcie słuchania, dzieci podobnie jak bohaterowie książki, musiały wykonywać przeróżne polecenia, czyli np. zaklaskać stopami, pełzać jak wąż, zatańczyć jak baletnica. Po wysłuchaniu opowiadania uczestnicy wzięli udział w konkurencjach sportowych: wyścigi z poduszką na głowie oraz z piłeczką na łyżeczce, a także jazda pociągiem z balonami. Wszyscy jak zwykle dali sobie rewelacyjnie radę, nie było nikogo przegranych. Do zobaczenia w następny czwartek.

    Zapraszamy do galerii

  • POKOCHAJ PLUSZOWEGO MISIA!

    W poniedziałek 26 listopada w bibliotece w Wieńcu uroczyście obchodzono „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wieńcu, którzy przyszli pod opieką wychowawczyni. Każdemu towarzyszył jego ulubiony pluszak, o którym dzieci chętnie opowiadały. W bibliotece przygotowano wiele atrakcji oraz specjalną misiową wystawę książek. Dwoje uczniów pochwaliło się umiejętnością samodzielnego czytania. Ochotników nagrodzono brawami i drobną nagrodą. Na wszystkich czekała  niespodzianka - cukierki i kolorowe balony, na których powstały namalowane markerami przepiękne portrety miśków. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali piosenkę „Pokochaj pluszowego misia”. To było udane i pełne radości święto, które każde dziecko na długo zapamięta.

    Zapraszamy do galerii

  • ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ MISIA W BIBLIOTECE

    W piątek 25 listopada 2011 r. w Bibliotece w Brzeziu obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy III wraz ze swymi pluszakami. Na przybyłych gości czekała udekorowana sala, wystawa misiowych książeczek jak i samych misiów. Dzieci zapoznały się z historią pluszowego niedźwiadka oraz obejrzały wystawkę o najsławniejszych misiach świata. Następnie każde dziecko opowiedziało krótko historię swojej przytulanki. Wśród dźwięków piosenki pt. „Pluszowy miś”dzieci odgadywały zagadki, odpowiadały na pytania, które ukryte były w nadmuchanych balonach. Przebijano je z wielką radością. Dużo śmiechu sprawiła uczestnikom zabawa w rysowanie misia z zasłoniętymi oczami. Do tej zabawy dzieci zostały podzielone w pary. Każdy zawodnik wybrał sobie spośród kolegów podpowiadacza, czyli osobę, która widziała  i podpowiadała  jak rysować. Zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem.

    Zapraszamy do galerii

  • Witajcie w naszej bajce!    

    Zabawa i dużo uśmiechów – to właśnie te hasła królowały dziś w naszej bibliotece. Okazją do tego był Międzynarodowy Dzień Postaci Bajkowych. Na pewno spora część czytelników, niezależnie od wieku, ma swoją ulubioną postać.

    Biblioteka w Brzeziu również przyłączyła się do obchodów tego sympatycznego święta. Do udziału w bajkowym scenariuszu zostali zaproszeni uczniowie z klasy IV. Dzieci dowiedziały się, że to święto związane jest z Waltem Disneyem. W ramach zajęć dzieci uczestniczyły w różnych konkursach i zabawach. Było więc rozpoznawanie tytułu bajki po wysłuchaniu czytanych fragmentów oraz na podstawie wysłuchanych zagadek. Dzieci rozwiązywały test ze znajomości znanych bajek a także, na podstawie losowanego rekwizytu, odgadywały z jakiej bajki pochodzi dany przedmiot.

  • „ŚWIATOWY  DZIEŃ   PLUSZOWEGO  MISIA”

    Pluszowy miś - to wierny przyjaciel  dzieci i dorosłych . Jest z nami zawsze wtedy, gdy go potrzebujemy. Bardzo często przytulamy go i powierzamy mu najskrytsze tajemnice. Jest niezastąpioną przytulanką w łóżku przed zaśnięciem a jego poranny widok zaraz po przebudzeniu powoduje optymistyczny początek dnia. Wielu z nas nosi go w swoich plecakach, przy kluczach jako amulet „na szczęście”.

    25 listopada 2011 roku w Bibliotece w Wieńcu obchodzono uroczyście  „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Przygotowano liczne atrakcje: konkursy, śpiewy, zabawy plastyczne. Na tekturowych podkładkach  dzieci miały ulepić swojego Uszatka. Wszyscy bardzo starannie podeszli do zadania. Nawet młodzież siedząca przy komputerach włączyła się do zabawy. Wszystkie wyklejankowe misie trafiły na wystawę.

    Wieczór zakończył się słodkościami i wspólnym odśpiewaniem „Sto lat!”

    Zapraszamy do galerii

  • MIDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE W WIEŃCU

    Nikt się nie spodziewał, że w taką śnieżycę zawita do biblioteki w Wieńcu aż tylu czytelników… Już od kilku dni wypożyczali oni książeczki o misiach.

    W poniedziałek 29 listopada 2010 roku wspólnie obchodziliśmy uroczyście święto wszystkich pluszaków i ich miłośników. Imprezę przygotowano z myślą o najmłodszych użytkownikach biblioteki. Przyszła też młodzież gimnazjalna z bibliotecznego klubu wolontariusza – niezawodni i zawsze chętni do pomocy w organizowaniu  mini-imprez kulturalnych. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Maluchy rysowały misia na sankach, obok  bałwanka. Potem wspólnie bawiliśmy się w „Zgadnij co wylosowałeś”. Na  małych kartkach,  przygotowanych przez młodzież, wypisane były nazwy zwierząt. Zadanie polegało na zaprezentowaniu głosu wydawanego przez wylosowane zwierzątko. Śmiechu było przy tym co nie miara! Zabawa zakończyła się tańcami-pląsami do misiowych piosenek takich jak: „Stary niedźwiedź mocno śpi” czy „Pokochaj pluszowego Misia”. Dzieci po imprezie zaniosły do domów kolorowe książeczki, słodki smak czekolady i ciepłe wspomnienia.


    ZAPRASZAMY DO GALERII
  •                        misiekDZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE W BRZEZIU

    Już od kilku lat 25 listopada jest obchodzony Światowy Dzień Pluszowego Misia. Również Biblioteka w Brzeziu przygotowała wiele atrakcji dla najmłodszych czytelników. W ten uroczysty dzień bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy I. Na przybyłych gości czekała udekorowana sala, wystawa misiowych książeczek, konkursy. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią pluszowego misia, obejrzeć bajkę o najsławniejszym polskim niedźwiadku - Misiu Uszatku oraz wysłuchać bajki pt. „Nieszczęśliwy miś”. Zabawa zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Biblioteka ogłosiła także konkurs plastyczny pt. "Mój wymarzony miś". Pluszowy miś to ukochany przyjaciel wszystkich dzieci, dlatego też, jeśli ktoś tego dnia wypożyczył książkę, w nagrodę otrzymał pluszową maskotkę.


    ZAPRASZAMY DO GALERII
  • Wieczór poetycki Bożeny Nowakowskiej w Zakładzie Karnym we Włocławku

    W piątek 19 listopada 2010 odbyła się druga impreza Mielęcińskiej Jesieni Kulturalnej – spotkanie z poetką Bożeną Nowakowską. Najkrótsza recenzja tego wieczoru powinna brzmieć następująco: są ludzie, którzy poetami bywają i są tacy, którzy poetami po prostą są. Pani Bożena należy do tej drugiej grupy.

  • WOLONTARIAT W WIEŃCU

    To nowość! Zgodnie z zaleceniami Programu Rozwoju Bibliotek i ideą, by biblioteki stały się nowoczesnymi placówkami, w Filii Biblioteki Publicznej mieszczącej się w Wieńcu powstało koło wolontariatu. Działa w nim sześcioosobowa grupa piętnastolatków z Gimnazjum Nr 2 w Wieńcu. Młodzież przede wszystkim pomaga przy organizacji wydarzeń kulturalnych dla najmłodszych czytelników. Ale nie tylko. Oprawiają książki, porządkują księgozbiór znajdujący się w kąciku dla dzieci, pomagają korzystać z komputerów. Wspólnie z bibliotekarką zorganizowali „Dzień Dziecka w Bibliotece”. Zadbali o odświętny wystrój dekorując bibliotekę mnóstwem kolorowych balonów i serpentyn.  Przygotowali zabawy i konkursy. Dużo radości i śmiechu było przy malowaniu zmywalnych tatuaży. Każdy chciał mieć na sobie niesamowity rysunek. Powodzeniem cieszyły się zabawy z balonami i konkurs wokalny. Po słodkim poczęstunku dla wszystkich uczestników imprezy, wolontariusze pomogli posprzątać bibliotekę.

    Kolejnym wydarzeniem, w którym koło wolontariatu uczestniczyło były obchodzone w bibliotece „Urodziny Kubusia Puchatka”. 15 października 2010 roku na najmłodszych czytelników czekało mnóstwo atrakcji. Było głośne czytanie ulubionych książek o Puchatku, konkurs ze znajomości przygód mieszkańców Stumilowego Lasu oraz zabawy w „tygryskowi brykanie”. Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodkie małe co nieco.

    Wolontariusze powierzone zadania wypełniają z zaangażowaniem. Czują się odpowiedzialni i dowartościowani. Maluchy w bibliotece patrzą z podziwem i szacunkiem na starszych kolegów.

  • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA!

    W poniedziałek 26 listopada bibliotekę odwiedziły dzieci z klasy III. Tego dnia w Bibliotece w Brzeziu obchodzono Światowy Dzień Misia Pluszowego. Na zaproszonych gości czekała udekorowana sala oraz wystawa misiowych książeczek. Dzieci zapoznały się z historią powstania pierwszego pluszowego niedźwiadka. Odbyła się także dyskusja o  najbardziej znanych misiach. Na gości czekały także konkursy i zabawy. Dużo radości sprawiło dzieciom przebijanie balonów, w których ukryte były pytania. Wśród śmiechu odbyła się także następna zabawa, polegająca na rysowaniu misia z zasłoniętymi oczami. Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

    Tego dnia zostały również ogłoszone wyniki konkursu plastycznego pt."Mój pluszowy miś". Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody.

    Obejrzyj zdjęcia

  • Od wielu lat DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA jest obchodzony w naszej bibliotece bardzo uroczyście. Na tę okazję przygotowywane są specjalne wystawy książek oraz pluszaków. Na dzieci czeka wiele atrakcji. W tym roku było podobnie! Uczestnicy spotkania rozwiązywali łamigłówki, obejrzeli misiowy teatrzyk oraz stworzyli misie-patysie. Każde dziecko wyszło z biblioteki z okolicznościową przypinką oraz misiową książeczką. Czytanie w domu sprawi, że święto misia będzie trwało dłużej!

    Zapraszamy do galerii

  • W dniu 25 listopada Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim odwiedziła przedszkole Kraina Bajek. Rzem w grupą Misiów świętowała Dzień Pluszowego Misia. Były więc zabawy, zgadywanki, konkurencje na czas oraz głośne czytanie. Wszystkim Misiom życzymy duż miłości i radości!

    Zapraszamy do galerii

  • Dziś raniutko, Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim gościła przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „MIŚ” w Lubrańcu. Dziękujemy bardzo serdecznie za odwiedziny!

    Zapraszamy do galerii

  • „Myszka Miki gra w guziki” to początek rymowanki, którą kiedyś dzieci śpiewały skacząc przez skakankę. Wczoraj, podczas bibliotecznych zajęć bawiły się przy niej dzieci, które przyszły, by wspólnie świętować urodziny najsłynniejszej myszki stworzonej przez Walta Disneya. Na początku spotkania wszyscy wykonali opaski z charakterystycznymi uszami. Od tej chwili każde dziecko przypominało Myszkę Miki. Następnie wysłuchały opowiadania pt.: „Bal u Mini”. Po zabawach ruchowych nadszedł czas na rozwiązanie łamigłówki. Okazała się ona dość skomplikowana ale wszyscy świetnie sobie z nią poradzili. Kolorując obrazek według kodu, dzieci otrzymały portret Myszki. Wraz z wypożyczonymi książkami zawędrowała ona z nimi do domu. To było bardzo udane popołudnie!

    Zapraszamy do galerii

  • Dołącz do listopadowego treningu czytelniczego i przeczytaj lub przesłuchaj 18 bestsellerów za darmo! 😊
    Co będzie potrzebne, aby przeczytać 18 bestsellerów zupełnie za darmo?
    ✅ Aplikacja Woblink – na telefonie lub tablecie
    ✅ Kod QR – z plakatu, koszulki lub grafiki
    ✅ Komputer lub inne urządzenie, na które możesz nakierować aparat telefonu, by zeskanować kod QR
  • Kim był Kopciuszek, Calineczka czy Batman? Znacie Pidżamersów lub Atomówki? A może rozbawiły Was kiedyś Minionki?? Takie niespotykane w realnym świecie imiona, noszą bohaterowie bajek dla dzieci. Można ich spotkać w filmach animowanych oraz w książeczkach dla najmłodszych. Obecni również byli podczas zajęć zorganizowanych w Bibliotece Publicznej w Brześciu Kujawskim z okazji Dnia Postaci z Bajek. Dzieci, które przyszły na zajęcia wysłuchały opowiadania z książki „Bajki dla odważnych”. Następnie miał miejsce turniej wiedzy, w którym zadaniem dzieci było dopasowanie przedmiotu do konkretnej bajki. Rekwizyty ukryte były w specjalnej skrzyni. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki zarówno te starsze, jak i te najnowsze. Zadanie nie sprawiło uczestnikom żadnych trudności. Następnie wszyscy mieli okazję wcielić się w rolę Kopciuszka, któremu zła macocha kazała oddzielić ziarnka maku od popiołu. Uczestnicy spotkania musieli oddzielić fasolę od grochu i od pistacji. Z tą konkurencją poradziły sobie znakomicie. Najwięcej radości było jednak przy wyścigu w „siedmiomilowych butach” i „kaloszach szczęścia”. Okazało się, że bieganie w za dużych butach nie należy do najłatwiejszych. Zajęcia zakończyły się wykonaną przez dzieci pracą plastyczną, podczas której stworzyły swojego ulubionego bohatera z bajki.

    Zapraszamy do galerii

  • W ostatnie czwartkowe zajęcia obchodzono w bibliotece „Święto Dyni”. Zajęcia rozpoczęły się inaczej niż zwykle, bo od pracy plastycznej. Zadaniem postawionym przed uczestnikami było pomalowanie farbami małych słoiczków. W tym czasie gdy prace schły, dzieci wysłuchały opowiadania „Halloween” pochodzącego z serii książeczek o Małych Einsteinach. Następnie wszyscy bawili się w stracha na wróble, który odganiał ptaki, żeby te nie zjadły nasion i pozwoliły urosnąć dyniom. Po tej zabawie dzieci mogły wrócić do swoich prac plastycznych. Suche słoiczki należało udekorować według własnego projektu, czyli wystylizować na halloweenowy lampion. Po włożeniu do środka zapalonych podgrzewaczy efekt był zaskakujący. Zachwytom nie było końca.

    Zapraszamy do galerii

  • "Dzień bez Skarpetek” - pod taka nazwą odbyły się w czwartek literacko – plastyczne zajęcia dla dzieci. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt.: „Kruk Skarpetka...". Następnie uczestnicy zajęć zostali zaproszeni do dyskusji o tym, kiedy skarpetki są nam potrzebne, a kiedy całkowicie przeszkadzają. Dzieci były ogromnie zaskoczone, gdy zobaczyły artystów malujących stopami. Następnie samodzielnie zmierzyły się z podobnym zadaniem, czyli próbowały narysować proste figury geometryczne trzymając stopami kredkę. Okazało się, że tak czynność jest bardzo trudna. Łatwiejszym zadaniem było zgnieść gazetę w kulkę. Z tym wszyscy poradzili sobie rewelacyjnie! Jak powszechnie wiadomo, skarpetki po praniu należy połączyć w pary. Trudność polega na tym, że pojedyncze sztuki lubią ginąć. Zadania tego nie ułatwia też obecna moda na tzw. skarpetki nie do pary. Robienie porządków bieliźnianych było kolejnym zadaniem postawionym przed dziećmi. Poradziły sobie z nim znakomicie, co chwilę wybuchając gromkim śmiechem. Po raz kolejny okazało się, że do dobrej zabawy nie są konieczne drogie, czy wyszukane zabawki, ale trochę pomysłowości i kreatywności.

    Zapraszamy do galerii

  • Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia Bibliotekę Publiczną w Brześciu Kujawskim odwiedziła grupa Krasnoludków z Przedszkola w Wieńcu. Po krótkim zwiedzaniu biblioteki dzieci wzięły udział w przygotowanych zajęciach, w ramach których wysłuchały wiersza o „Niedźwiadku Niejadku”, pokolorowały laurkę z życzeniami oraz obejrzały mini teatrzyk. Z ogromnym zaangażowaniem opowiadały o swoich pluszowych maskotkach oraz o misiach, które znają z bajek. Odgadywanie imion bajkowych postaci okazało się niezwykle łatwym zadaniem. Dzieciom bardzo podobała się misiowa wystawa oraz specjalna dekoracja. Uznały, że w bibliotecznym Oddziale dla Dzieci jest przepięknie i kolorowo. Obiecały zaglądać do nas częściej. :)

    Zapraszamy do galerii

  • Były rozmowy o kotach, rodzinie i oczywiście o książkach. Było dużo zabawnych historyjek, a co za tym idzie – śmiechu. Były zapowiedzi najnowszej powieści i głośno odczytane fragmenty tej, która ukazała się całkiem niedawno. W takiej atmosferze przebiegło spotkanie w Bibliotece Publicznej w Brześciu Kujawskim z Magdaleną Witkiewicz– niezwykle lubianą przez czytelników pisarką. Pani Magda obszernie opowiadała o swoim warsztacie i metodach pracy, zdradzała sekrety powstawania książek, pierwszych recenzentach oraz planach na przyszłość. Przyznała, że planowane są ekranizacje jej powieści, co bardzo ją cieszy, chociaż wiąże się to również z pewnymi obawami. Jak sama powiedziała, wrodzony optymizm każe jej śmiało spoglądać w przyszłość. Tym podejściem do życia zaraziła wszystkich uczestników spotkania, którzy zadowoleni, zaopatrzeni w książkę z autografem oraz pamiątkową fotografię  opuszczali spotkanie.

    Zapraszamy do galerii

  • Myszka Mikito najbardziej rozpoznawalna postać Disneya na całym świecie. 18 listopada, w dzień jej urodzin, obchodzony jest Dzień Myszki Miki. Z tej okazji w czwartkowe popołudnie zorganizowano dla najmłodszych czytelników zajęcia literackie. Było zatem głośne czytanie, kolorowanie postaci Myszki Miki, łamigłówka - połącz kropki oraz zapomniana już dziś zabawa „Myszka Miki gra w guziki...”. Za tydzień zapraszamy na kolejne zajęcia, czyli Dzień Pluszowego Misia.

    Zapraszamy do galerii

  • nowe rekomendacje BN.jpg

    W poniższych artykułach zapoznacie się Państwo szczegółowo z nowymi wytycznymi.

    Linki do tych informacji:

    https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-28-listopada-wchodzimy-w-etap-odpowiedzialnosci - „Zasady i ograniczenia w tzw. Etapie odpowiedzialności”

    https://www.bn.org.pl/aktualnosci/4138-od-28-listopada-mozna-udostepniac-zbiory.-rekomendacje-biblioteki-narodowej.html -  „Od 28 listopada można udostępniać zbiory. Rekomendacje Biblioteki Narodowej”

  • UWAGA!

    Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim bierze udział w akcji

    Kinder Mleczna Kanapka "Przerwa na Wspólne Czytanie".

    Pomóżcie nam zdobyć nagrody:

    spotkanie autorskie i dwie pufy.

    Akcja trwa od 2.11 do 30.11.2020 roku.

    Przerwa na wspólne czytanie plakat.jpg

  • Dziś kolejna grupa przedszkolna odwiedziła naszą bibliotekę. Były to Biedronki, które również chciały świętować Dzień Pluszowego Misiawśród książek. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowiadania „Pan Miś chrapie”, następnie rozwiązały przygotowany wcześniej labirynt i pokolorowały obrazek. Trudnym zadaniem było policzenie wszystkich mieszkających w bibliotece misiów. Udało się to po zgromadzeniu ich na środku dywanu. Po wspólnym sprzątaniu każda Biedroneczka otrzymała słodkiego Misia - Lubisia

    Zapraszamy do galerii

  • W poniedziałkowy poranek Bibliotekę Publiczną odwiedziła grupa „Jagódek”. Przedszkolaki przyszły, by wspólne świętować Dzień Pluszowego Misia. Najpierw wysłuchały opowiadania „Gdzie jesteś, Mały Misiu?”, następnie łącząc kropki odkryły niewidoczny obrazek, pomogły odnaleźć misiowi ukrytą w labiryncie drogę a także policzyły mieszkające w bibliotece pluszowe niedźwiadki. Na koniec każde dziecko otrzymało słodki upominek - Misia-Lubisia, którego ze smakiem zjadło.

    Zapraszamy do galerii

  • Dzień Pluszowego Misia to jedno z ulubionych przez dzieci świąt organizowanych w brzeskiej bibliotece. W tym roku obchodziliśmy je już po raz osiemnasty! Jak zwykle było bardzo wesoło. Na dzieci czekała specjalna wystawa misiowych książek oraz pluszaków. Po wysłuchaniu opowieści „Wszystkich was kocham najbardziej” wszyscy pokolorowali laurki dla swoich ulubieńców a także wzięli udział konkurencjach drużynowych. Odrobina szaleństwa wkradła się podczas jednej z najstarszych zabaw, czyli Stary niedźwiedź mocno śpi. Na koniec, w nagrodę za wspólne świętowanie, każde dziecko otrzymało Misia-Lubisia.

    Zapraszamy do galerii

  • W dniu 10 listopada obchodzony jest Dzień Jeża. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim zorganizowała zajęcia dla najmłodszych czytelników. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat życia jeży. Następnie wykonały z papieru podobizny tych przesympatycznych zwierzątek. Na zakończenie spotkania wypożyczyły książki o jeżach rozbierając tym samym przygotowaną wcześniej wystawę.

    Zapraszamy do galerii

  • Dobra zabawa, dużo uśmiechu i moc radości – tego nie brakowało podczas spotkania zorganizowanego w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajki. Dzieci, które przyszły tego dnia do biblioteki mogły się pochwalić, kto w ich domach jest mistrzem czytania bajek, którego bohatera lubią najbardziej oraz wziąć udział w turnieju „Zgadnij kto to?”. Prezentowane rekwizyty oraz zagadki nie sprawiły nikomu trudności. Gorzej było, gdy gradem pytań zostały zarzucone panie prowadzące zajęcia. Okazało się, że wiele jeszcze muszą się nauczyć!

    Zapraszamy do galerii

  • Bajkowe duszki były bohaterami ostatnich zajęć zorganizowanych w bibliotece dla najmłodszych czytelników. Dzieci jak zawsze wysłuchały krótkiej opowieści dobranej tematycznie oraz wzięły udział w zaproponowanych zabawach. Podczas zajęć było bardzo wesoło, bo i frekwencja dopisała!

    Zapraszamy do galerii

  • Jak najlepiej świętować Dzień Pluszowego Misia? Wiedzą to przedszkolaki z grupy Misie w Przedszkolu Kraina Bajek. Odwiedziłam ich w piątkowy poranek. Zabrałam ze sobą kilka misiowych książeczek oraz pluszowego koalę. Dzieci również się przygotowały do wspólnego świętowania. Wszystkie miały na sobie grupowe koszulki i przytulały się do przyniesionych z domu pluszowych maskotek. Spotkanie rozpoczęłam od testu wiedzy: Co to za miś? Pomógł mi w tym tablet i zapisane na nim zdjęcia i obrazki. Okazało się, że Misie bardzo dobrze się znają na misiach, i tych żywych, i tych bajkowych. Następnie przeczytałam opowiadanie „Pluszowy Miś” znajdujące się w zbiorze „Wesołe historie”. Później rozdałam dzieciom kolorowanki. Powstały z nich przepiękne laurki. Na zakończenie spotkania dzieci odśpiewały swoją grupową piosenkę: „Jadą, jadą misie”. Wychowawczyni grupy Misie bardzo serdecznie dziękuję za zaproszenie.

    Zapraszamy do galerii

  • Już po raz piętnasty obchodzono w brzeskiej książnicy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Święto to przypada 25 listopada. Biblioteka zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy już w czwartek 22.11. Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji. Wśród nich była specjalna wystawa książek oraz duża kolekcja pluszowych misiów. Świętowanie rozpoczęło się jednak tradycyjnie – od głośnego czytania. Dzieci wysłuchały opowieści Karmy Wilson zatytułowanej „Pan Miś chrapie”. Następnie wymieniły się posiadanymi informacjami na temat żywych niedźwiedzi oraz tych bajkowych. Obejrzały także prezentację multimedialną przygotowaną przez bibliotekarki. Po wspólnej zabawie w „Stary niedźwiedź mocno śpi”, każde dziecko, które wypożyczyło książeczkę otrzymało małego, pluszowego misia oraz słodką niespodziankę.

    Zapraszamy do galerii

  • „Polska na szóstkę” to tytuł slajdowiska, które zaprezentował w brzeskiej bibliotece fotograf, podróżnik, pisarz, filozof, społecznik, artysta, politolog, rowerzysta, animator kulturalny - Leszek Szczasny. W 2017 roku został on stypendystą w dziedzinie sztuk wizualnych. W 2018 roku realizował projekt reportażowo-fotograficzny, w którym chciał odczarować mit, że ciekawa podróż musi być tysiące kilometrów od domu. Przemierzył Polskę wzdłuż i w szerz szukając nieznanych, zapomnianych lub niedocenianych miejsc. Uwiecznił na swoich fotografiach takie zakątki naszego kraju, w tym Brześcia Kujawskiego, które mogą swoją oryginalnością i niepowtarzalnością zaskoczyć przebywających tam turystów. Pokazał urokliwe miejsca położone z dala od wielkich aglomeracji oraz ludzi w nich mieszkających. Leszek Szczasny swoje spostrzeżenia przekazał z podziałem na kilka tematów, co sprawiło, że był on niezwykle ciekawy i intrygujący.

    Zapraszamy do galerii

  • W dniu 2 listopada odbyły się kolejne zajęcia z „Kodowania i programowania”, podczas których  uczestnicy spotkania zgłębiali tajniki obsługi photona. Po krótkim przypomnieniu uzyskanych wcześniej umiejętności, przed małymi programistami stanęło kilka niełatwych zadań. Mieli oni między innymi do pokonania swoimi robotami przygotowany wcześniej tor przeszkód. Nie było to takie proste jakby się wydawało, jednak wszyscy sobie z tym świetnie poradzili. Następnym zadaniem było tak zaprogramować photona tak, by wykonał on wszystkie zaplanowane komendy. Po niewielkich korektach również to ćwiczenie zakończyło się sukcesem. W związku z tym, że było to ostatnie spotkanie z cyklu, wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe upominki: przypinki i naklejki ufundowane przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

    Zapraszamy do galerii

  • W poniedziałek w bibliotece było bardzo wesoło. Każda osoba, która tego dnia skierowała swe kroki do brzeskiej książnicy mogła zafundować sobie jedyną i niepowtarzalną zakładkę do książki. Wystarczyło wybrać  nakrycie głowy, śmieszne wąsy, maskę lub rekwizyt i wejść do fotobudki. Tam w ciągu kilkunastu sekund aparat wykonał 3 pamiątkowe zdjęcia , które następnie zostały wydrukowane. Wielu czytelników skorzystało z tej okazji i śmiejąc się uwiecznili swe podobizny na fotograficznych zakładkach. Dziękujemy za uczestnictwo i mamy nadzieję, ze zakładki zostaną wykorzystane do celu, w jakim zostały zrobione, czyli do zaznaczania sobie miejsc, w których skończyliśmy czytać książkę wypożyczoną z biblioteki.

  • „Reportaż czyli życie. Dlaczego i jak piszę reportaże”

    Mariusz Szczygieł - znany i utytułowany autor reportaży i felietonów spotkał się o 16.00 w Bibliotece Publicznej z mieszkańcami Brześcia. Podczas spotkania opowiedział o swojej pracy pisarskiej, różnych zabawnych sytuacjach, które go spotkały w trakcie zbierania materiałów oraz planach na przyszłość. Promował także swoją najnowszą książkę zatytułowaną „Nie ma”.

    Zapraszamy do galerii

  • Piękny Jubileusz 70- lecia świętowała w piątek Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim. Historię Jubilatki przedstawił  zgromadzonym  Teatr „Przy stoliku” z Bydgoszczy. Po wręczeniu Listów gratulacyjnych pracownikom i wysłuchaniu wielu życzeń  uroczystość uświetnił zespół muzyczny, który zagrał najpiękniejsze melodie ze słynnych adaptacji filmowych wielkich dzieł literackich. Wśród wielu znamienitych gości, pojawił się również Pan Mariusz Szczygieł – znany reporter, pisarz i felietonista. Wszyscy z przyjemnością wysłuchali jego refleksji pt. „Biblioteka – dobre miejsce.

    Zapraszamy do galerii

  • Jest największym ssakiem owadożernym w naszym kraju. Zamieszkuje brzegi lasów liściastych i mieszanych, ogrody oraz parki. W październiku zapada w sen zimowy na około 5 miesięcy. Na grzbiecie i po bokach jego ciało pokryte jest kolcami. Jeż, bo to właśnie temu zwierzęciu były poświęcone zajęcia z cyklu „Co wyrabia się w bibliotece?”, obchodził wczoraj swoje święto, czyli Międzynarodowy Dzień Jeża. Na początku spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. „O jeżu Tuptusiu i ostrych igiełkach” zamieszczonego w książce Marty Berowskiej „Niezwykłe opowieści o zwierzętach”. Później poznały wiele ciekawostek na temat tego drapieżnika. Wykonały również piękne prace plastyczne w postaci malutkich jeży, które zabrały do domu. Bibliotekarki nie zapomniały o słodkim poczęstunku na zakończenie spotkania.

    Zapraszamy do galerii

  • W jaki sposób połączyć dobrą zabawę i poważną naukę programowania i kodowania, by wyzwolić w dzieciach niesamowite ilości energii gotowej do spożytkowania?? Wystarczy włączyć photona, dać tableta do ręki i umiejętnie dziećmi pokierować. Gotowe!

    Zapraszamy do galerii

  • Od września już ponad 13 tys. trzylatków z całej Polski otrzymało Wyprawki Czytelnicze w ramach kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”. Akcja ma zachęcić rodziców do częstego odwiedzania bibliotek i codziennego, rodzinnego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do jednej z 3 tysięcy bibliotek biorących udział w projekcie, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…”, czyli zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie zilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, broszurę dla rodziców „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, która przypomina o korzyściach wynikających z czytania, oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Wyprawki Czytelnicze czekają na trzylatki w 3 tysiącach bibliotek publicznych w całej Polsce. Listę Bibliotek zaangażowanych w projekt można znaleźć tutaj: 

    http://wielki-czlowiek.graffiti.nq.pl/wp-content/themes/wielki-czlowiek/img/biblio.pdf

    Od początku trwania akcji, udało się rozdać 13 tys. Wyprawek dla trzylatków, dzięki czemu  biblioteki pozyskały ponad 10 tys. nowych użytkowników. Mamy nadzieję, że ich liczba będzie stale rosnąć, i zarówno dzieci, jak również ich rodzice staną się stałymi bywalcami bibliotek!

    Maa Ksika Wielki Czowiek 5

  • Jak należy sterować Scottim, żeby dotrzeć do celu?? Do czego można wykorzystać trzy bobry?? W jakiej kombinacji ułożyć klocki zawierające polecenia, by przejść kolejny etap gry?? Tego wszystkiego dowiedziały się dzieci uczestniczące w kolejnych już zajęciach z kodowania i programowania. Kontynuowały one grę będąca połączeniem planszówki i gry multimedialnej Scotiie Go! Podczas następnego spotkania uruchomią i nauczą się sterować photonem.

    Zapraszamy do galerii

  • UWAGA WSZYSCY MIŁOŚNICY KSIĄŻEK I NASZEGO MIASTECZKA!!!!
    Jeśli jesteście ciekawi jaki wątek kryminalny opisał w swojej książce Paweł Wiliński zapraszamy do biblioteki. Można tu kupić za jedyne 25 zł powieść, która będzie wspaniałym prezentem mikołajkowym.

  • Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim już wielokrotnie udowadniała, że jest otwarta na nietypową działalność. W dniu 20 listopada odbyły się zajęcia, podczas których uczestniczki miały pierwszy raz możliwość tworzenia szklanej biżuterii. Zrobiły to pod czujnym okiem Pana Bartka Pawskiego, który od ponad dwudziestu lat zawodowo tworzy witraże. Na stole królowało szkło we wszystkich kolorach tęczy, które w głowach uczestniczek wprowadzało niezły zamęt ale jednocześnie inspirowało twórczo. Początkowo dużą trudność sprawiło krojenie szkła. Trzeba było przy tym mocno uważać, by się nie pokaleczyć. Jednak po opanowaniu techniki Panie realizowały swoje projekty „jubilerskie” już całkiem sprawnie. Finalnie każda z nich wykonała po kilka ozdób, które następnie zostały umieszczone w specjalnym piecu (efekt na gorąco i na zimno można obejrzeć na zdjęciach). Artysta prowadzący warsztaty cierpliwie odpowiadał na mnóstwo pytań, służył radą oraz pomocą. Obiecał również, że podczas następnych zajęć podniesie stopień trudności  i wtedy Panie stworzą prawdziwe szklane cudeńka.

    Zapraszamy do galerii

  • W dniu 10 listopada obchodzony jest Dzień Jeża. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim zorganizowała zajęcia dla najmłodszych czytelników. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek na temat życia jeży. Służyła temu wystawa książek - zarówno popularnonaukowych, a także bajek, opowiadań i wierszy o jeżach. Pogadanka miała na celu zwrócenie uwagi na fakt, iż zwierzęta te są gatunkiem zagrożonym. Następnie uczestnicy spotkania wykonali zwierzątka z papieru, tworząc kolorową wystawę. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, którym były oczywiście „Jeżyki”.

    Zapraszamy do galerii

  • O tym, jak należy postępować z książkami, jak o nie dbać i jak z nich korzystać, by nie ucierpiały, dowiedziały się dziś przedszkolaki z grupy Pszczółek, które odwiedziła bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim. Dzieci wzięły udział w rozmowie na ten temat oraz wysłuchały fragmentu książki Pawła Beręsewicza „Co tam u Ciumków?”. Zobaczyły, jak różnorodne mogą być zakładki do książek a następnie pokolorowały własne. Spotkanie zakończyła gorąca deklaracja przedszkolaków, że będą odwiedzać bibliotekę i korzystać z jej bogatych zbiorów.

    Zapraszamy do galerii

  • „HECA NA SWOJSKĄ NUTĘ” to tytuł autorskiego programu kabaretowego, który w dniu 14 listopada 2017 roku zaprezentował w Bibliotece Publicznej w Brześciu Kujawskim Teatr TRÓJKAz Bydgoszczy. Aktorzy przedstawili skecze, monologi, dialogi, oraz znane i zupełnie nowe piosenki, które bardzo rozbawiły publiczność. Zabawny program jest w warstwie tekstowej trochę ludyczny, trochę społeczny, adekwatny do tytułu. Odgrywane postacie zostały przedstawione w sposób bardzo wyrazisty, barwny wręcz dobitny, do tego stopnia, że wywoływały salwy głośnego śmiechu. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami i owacją na stojąco. Zachwycona publiczność już chwilę po spektaklu dopytywała się o kolejny występ Kabaretu w bibliotece. Nastąpi to niebawem :)

    Zapraszamy do galerii

  • ŚNIEŻNE MIASTECZKA wykonały 10 listopada uczestniczki zajęć zorganizowanych w brzeskiej bibliotece w ramach projektu MANUALNI – POCZYTALNI czyli Książka w Zręcznych Dłoniach. Było to już trzecie spotkanie, podczas którego Panie mogły zrealizować swoje pasje artystyczne. Tym razem w trakcie warsztatów powstały przepiękne, maleńkie miasteczka zatopione w zimowej aurze. Zamontowane w szklanej kuli miniaturowe domki, drzewka i krzaczki zostały pokryte pastą śniegową i posypane sztucznym śniegiem. Bajkowy klimat dekoracji wzmacniają elementy udekorowane skrzącym się srebrnym brokatem. Powstałe Śnieżne Miasteczka mogą stanowić przepiękną dekorację świąteczną lub być pomyłem na wspaniały prezent pod choinkę.

    Zapraszamy do galerii

    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • W dniu 9 listopada w Bibliotece Publicznej w Brześciu Kujawskim świętowano Dzień Postaci z Bajek. Uczestniczące w zajęciach dzieci wysłuchały fragmentu książki Agnieszki Frączyk „Wesołe historie” o przygodach szewczyka Dratewki, za pomocą prezentowanych rekwizytów odgadywały tytuły bajek, zmierzyły się z bajkowymi zagadkami oraz pokolorowały chatkę, w której zła Baba Jaga przetrzymywała Jasia i Małgosię. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

    Zapraszamy do galerii

  • O tym, że makaron można nie tylko jeść, przekonały się uczestniczki zajęć, które odbyły się w środę 8 listopada w ramach projektu MANUALNI – POCZYTALNI. Wykorzystując makaron lasagne dziewczynki wykonały przepiękne WITRAŻOWE LAMPIONY. Na czterech płytkach makaronu namalowały wymyślny wzór. (Warto postarać się, aby wzór z płytek łączył się razem). Potem namalowane na kształt witraży elementy pokolorowały farbami. Następnie bibliotekarka skleiła płytki za pomocą kleju na gorąco. Już po kilku sekundach klej  zaczął trzymać. Gotowe lampiony świeciły bardzo efektownie dlatego mogą być wspaniałym pomysłem na prezent lub dekoracją we własnym domu.

    Zapraszamy do galerii

    Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  • Miękki, puchaty i taki z łatką – czyli Dzień Misia w Bibliotece

    W listopadzie swoje święto obchodzi najpopularniejsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci – pluszowy Miś. Trudno sobie wyobrazić bez Niego dzisiejszy świat. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w krainie beztroskiej zabawy oraz powiernikiem największych sekretów i tajemnic.  Czasy się zmieniają a moda na misia nie mija. Czy święto Misia jest potrzebne? Oczywiście, że tak!  Dowodem na to, jest duże zainteresowanie, z jakim spotkały się organizowane w Bibliotece Publicznej i jej Filiach, zajęcia adresowane do najmłodszych mieszkańców gminy. Święto to jest wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i promocji czytelnictwa. Prawie każde dziecko opuszczało bibliotekę z misiową książeczką w ręku.

    W Bibliotece w Brześciu KujawskimDzień Misia obchodzono 27 listopada. Mali czytelnicy mogli poznać historię pluszowego niedźwiadka, wysłuchać opowieści „Wszystkich was kocham najbardziej”, wykonać chodzącego Misia Yogi oraz sprawdzić swoje wiadomości w Misiowym Turnieju Wiedzy. Każde dziecko zostało „opieczętowane” specjalnym stempelkiem. Uczestnicy zajęć obejrzeli wystawę misiowych książek oraz pluszowych niedźwiadków, którą wzbogacili przyniesionymi, ukochanymi zabawkami. Obchody Dnia Misia zakończyły się słodkim poczęstunkiem i wspólnym śpiewaniem piosenek. W zajęciach wzięło udział 25 dzieci. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przyprowadzenie swych pociech do Biblioteki i pomoc w propagowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych.

    Zapraszamy do galerii zdjęć

  •  

     

    Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece!

     

     

    W dniu 27 listopada 2012 roku  w ramach obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misiaodbędą się zajęcia dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy!

  • UWAGA!!!

    Fundacja im. Zbigniewa Herberta ogłasza konkurs dla młodzieży

    Fundacja im. Zbigniewa Herberta zaprasza do udziału w konkursie "Wyślij
    wiadomość do Pana Cogito - kronikarza rzeczywistości". Konkurs - inspirowany
    wierszem Zbigniewa Herberta  "Pan Cogito czyta gazetę" - trwa od 24
    listopada do 12 grudnia  2014 r.
    Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży  do  poznawania twórczości
    Zbigniewa Herberta oraz do patrzenia na sytuację współczesnego człowieka w
    otaczającej nas  rzeczywistości oczyma Pana Cogito - człowieka wrażliwego,
    wolnego i niezależnie myślącego.
    Do udziału w konkursie zapraszamy przede wszystkim młodzież szkół
    gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz studentów.
    Zadanie konkursowe polega na przeczytaniu wiersza "Pan Cogito czyta gazetę"
    i przygotowaniu krótkiej (zawierającą nie więcej niż 150 znaków) wiadomości
    adresowanej do Pana Cogito. Wiadomość ta powinna odzwierciedlać wrażliwość
    uczestnika konkursu na sytuację drugiego człowieka w otaczającej nas
    rzeczywistości.
    Prace konkursowe można zamieszczać na profilu "Pan Cogito" na Facebooku oraz
    wysyłać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Konkurs trwa od 24
    listopada 2014 r. do 12 grudnia 2014 r. (do godziny 23:59).
    Spośród nadesłanych zgłoszeń najlepsze prace wybierze Jury pod
    przewodnictwem Katarzyny Herbert. Przy ocenie prac pod uwagę brane będą
    następujące aspekty: oryginalność ujęcia tematu, uwzględnienie
    herbertowskich wartości oraz poprawność językowa.
    Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 19 grudnia 2014 r. do godz.16.00.

  • Pluszowy Miś w Bibliotece!

    Któż z nas nie miał w domu pluszowego miśka.To ukochany przyjaciel wszystkich dzieci. Można się w niego wypłakać, wyszarpać za ucho. Można się w niego wtulić, gdy dręczą nas smutki. Pluszowy miś towarzyszy chyba każdemu dziecku w dobrych i złych chwilach. Ta wierna przyjaźń zasługuje na szczególne wyróżnienie. Nic dziwnego więc, że miś doczekał się swojego święta, które obchodzimy 25 listopada.

  • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK - zajęcia dla dzieci

    W dniu 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Aby przypomnieć bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa Oddział dla Dzieci i Młodzieży brzeskiej biblioteki zorganizował 10 listopada bajeczne zajęcia. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy na temat bajek oraz głośnego odczytania książki „Bajkowe zamieszanie”. Później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki oraz rozpoznawały bajkę po pluszowej zabawce. Były też zabawy zręcznościowe. Okazało się, że dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.
    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Warto też czytać małym dzieciom, a starsze zachęcać do samodzielnego czytania. „Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!”.

    W zajęciach wzięło udział 14 dzieci oraz 5 mam.

    Zapraszamy do galerii

     

  • pluszowy-misBiblioteka Publiczna, jak co roku, 25 listopada organizuje obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia.Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych, by odwiedzili tego dnia Oddział dla Dzieci i wzięli udział w zabawie. Zajęcia czytelnicze rozpoczną się o godzinie 1600. Będzie można sprawdzić swój stan wiedzy o misiach, obejrzeć wystawę pluszaków,mi_i_chopiec pośpiewać i potańczyć przy misiowych piosenkach. Ale to jeszcze nie wszystkie atrakcje jakie przygotowano. Specjalny wystrój biblioteki i słodki poczęstunek na pewno podkreśli odświętność tego dnia. Każdy młody czytelnik, który tego dnia wypożyczy książkę, otrzyma pluszowego misia. Należy mieć nadzieję, że Biblioteka pozyska w ten sposób sympatię najmłodszych, którzy jeszcze chętniej będą korzystać ze zgromadzonego księgozbioru.

    UWAGA:Będzie mile widziane, jeśli każdy tego dnia przyjdzie ze swoim misiem do Biblioteki i zaprezentuje go na wystawie pt: MIŚŚ ŚWIATA.


  • Bo kochamy Misie, z nimi dobrze śpi się!

     „W bibliotece dzisiaj

    Swoje święto miały misie

    100 lat życia im życzyłem

    Miodek za ich zdrowie piłem

    Bo należy kochać misie

    Z nimi dobrze śpi się!”

    Przekonały się o tym dzieci, które 24 listopada przybyły do biblioteki, by wspólnie świętować „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Uroczystości towarzyszyła specjalna wystawa pluszaków oraz misiowych książeczek. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania „Gdzie jest Mikołaj?”, wzięły udział w niedźwiedzim turnieju wiedzy oraz zabawach i zajęciach plastycznych. Tego dnia każdy wyszedł z biblioteki z książeczką oraz własnoręcznie wykonanym techniką origami – misiem.

    Kolejne zajęcia dla dzieci zaplanowano na 1 grudnia! Zapraszamy!

    Zapraszamy do galerii

  • SCRAPBOOKING - czyli jak powstawały kartki 3D

    W czwartek 5 listopada odbyły się w bibliotece kolejne już "Kreatywne warsztaty", które prowadziła Pani Agnieszka Przybysz. Tym razem uczestnicy zmierzyli się ze scrapbookingiem. Każdy miał wykonać kartkę świąteczną. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością i starannością. Wśród panującego na stołach artystycznego nieładu powstały prawdziwe dzieła sztuki.

    Zapraszamy do galerii

  • ARTYSTYCZNY PIĄTEK - ANIOŁ

    W dniu 25 listopada odbyły się w bibliotece kolejne zajęcia z cyklu "Artystyczny piątek". Uczestniczki spotkania, pod kierunkiem Pani Agnieszki Przybysz, wykonały anioły. Prace powstały przy wykorzystaniu wielu materiałów plastycznych i preparatu powertex.
    Na kolejny "Artystyczny piątek" zapraszamy 9 grudnia. Będzie można wtedy wykonać BOMBKĘ metodą dwuskładnikową.

    Zapraszamy do galerii

  • W bibliotece nie można się nudzić!!!

    W piątek 30 października odbyła się w bibliotece kolejna lekcja. Uczestniczyli w niej uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. Dzieci w skupieniu wysłuchały fr. książki Ewy Stadtmuller „Dokąd biegnie czas”, wzięły udział w rozmowie na temat ich rozkładu dnia a także pokolorowały kredkami budziki. Nadmiar energii goście wykorzystali biorąc udział w zabawach ruchowych. Po godzinie wspólnej zabawy zadowolone pierwszaki wróciły do szkoły. Obiecały jednak zaglądać do biblioteki jak najczęściej. Trzymamy za słowo!

    Zapraszamy do galerii

  • Jeż to bardzo pożyteczny zwierz!

    W dniu 9 listopada 2016 roku odwiedziła biblioteką klasa II ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej, w trakcie której uzyskali wiele informacji na temat jeży i ich zwyczajów.  Dzieci dowiedziały się, że te nieduże zwierzęta są bardzo pożyteczne oraz, że w Polsce znajdują się pod ochroną. W trakcie dyskusji padło dużo dociekliwych pytań. Kolczasty bohater dnia musiał zdradzić wszystkie swoje sekrety i tajemnice. Później dzieci wysłuchały opowiadania o jeżach z książki „Razem ze słonkiem – Jesień”. Nauczyły się jak wykonać prostym sposobem jeżyka z papieru oraz pokolorowały obrazek. Wzięły także udział w zabawie „Na dywanie siedzi jeż, co on robi to ja też!” Na koniec spotkania uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili wystawę fotograficzną. Na prezentowanych zdjęciach nie ma co prawda jeży, ale i tak bardzo się podobały. Po krótkim podsumowaniu i wykonaniu pamiątkowej fotografii dzieci wróciły do szkoły.

    Zapraszamy do galerii

  • BIOsfera – wspólne dziedzictwo

    W miniony piątek (4.11) w Bibliotece Publicznej w Brześciu Kujawskim została otwarta wystawa fotografii przyrodniczej „BIOsfera – wspólne dziedzictwo”. Wystawa ta jest plonem pleneru fotograficznego, który odbył się w czerwcu ubiegłego roku na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Pomysłodawcą tych plenerów jest jeden z autorów zdjęć, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” Pan dr hab. Adam Adamski, który gościł tego dnia w bibliotece. Przed południem odbyły się warsztaty z fotografii i filmu przyrodniczego dla młodzieży. Uczestnikami spotkania byli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu, którzy z zainteresowaniem wysłuchali na czym polega praca fotografika przyrody, obejrzeli przepiękne, wielokrotnie zaskakujące zdjęcia i filmy. Dużo emocji wzbudził pokaz sprzętu fotograficznego wykorzystywanego przez Pana Adama. Po południu nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy, na którą przyszli mieszkańcy Brześcia zainteresowani fotografią przyrodniczą. Podczas prezentacji pokazów multimedialnych poświęconych przyrodzie, nagrodzonych na dotychczasowych edycjach Festiwalu, uczestnicy wysłuchali anegdot związanych z pracą w plenerze. Uzyskali również wiele wskazówek jak wykonać doskonałe zdjęcie. Gość tego wyjątkowego spotkania dał się poznać jako niezwykły tropiciel przyrody oraz człowiek, który o swojej pasji potrafi ciekawie opowiadać. Brzeska biblioteka ma niezwykłe szczęście i zaszczyt, bowiem jest jednym z czterech miast, gdzie wystawa „Sztuka Natury” VIII Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego jest prezentowana. Będzie ją można oglądać do 9 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

    http://www.pomorska.pl/wiadomosci/wloclawek/g/niezwykle-fotografie-w-brzesciu-kujawskim-zdjecia,11431373,21458585/

    http://promocjewloclawskie.pl/brzesc-kujawski/w-brzesciu-kujawskim-zagoscila-wyjatkowa-wystawa-zobacz-zdjecia

    Zapraszamy do galerii zdjęć z otwarcia wystawy

    Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów fotograficznych

  • Minął kolejny tydzień a nie znaleźliście czasu na czytanie? Sięgnijcie po audiobooka!

    Brakuje Wam czasu na obcowanie z tradycyjną książką. Jest sposób aby temu zaradzić! Sięgnijcie po audiobooka, czyli książkę, którą ktoś dla Was przeczytał i nagrał. Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim wzbogaciła swe zbiory o kolejne 21 tytułów książek mówionych tzw. audiobooków. Możecie ich posłuchać w dowolnie wybranym miejscu np. w samochodzie, autobusie, na siłowni, podczas prac domowych. Wystarczy przyjść do biblioteki i wypożyczyć płytę. Zapraszamy.

    Pełna lista tytułów dostępna na stronie biblioteki w zakładce audiobooki.

  • Czytanie jest SUPER!

    Biblioteka Publiczna włączyła się do akcji "CZYTAM SOBIE"

    … wygrała!!!

    Program społeczny – Akcja „Czytam sobie” ma na celu pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie to świetna zabawa a nie przykry obowiązek, a rodzicom, że na naukę czytania nie jest nigdy za wcześnie, a książki mogą się bezpośrednio przełożyć na sukces zawodowy, jak i prywatny. Biblioteka Publiczna aktywnie włączyła się do akcji za co otrzymała od wydawnictwa Egmont i inicjatorów Akcji "Czytam sobie"  zestaw 21 książeczekdla dzieci dostosowanych do wieku małych odbiorców.

    Dzięki zaproszeniu do współpracy znakomitych twórców literatury dziecięcej udało się  Egmontowi stworzyć cykl książek nie tylko wartościowych edukacyjnie, ale także atrakcyjnych pod względem artystycznym, czemu towarzyszą błyskotliwie napisane, wciągające opowiastki. Serię rozpoczyna dziewięć tytułów – po trzy w obrębie kolejnych poziomów czytelniczego zaawansowania dziecka. Dzięki nim zaczyna ono naukę od składania wyrazów z liter, następnie z sylab, by wreszcie – w książeczkach z poziomu „dla zaawansowanych” – płynnie czytać całe zdania. Stosownie do poziomu odbiorców czcionki w tekstach mają różny rozmiar oraz proporcje względem rysunków. Książeczki dla początkujących mają krótsze zdania oraz przewagę ilustracji, z kolei tytuły dla bardziej wyrobionych małych miłośników literatury przypominają już „prawdziwe książki”, z nielicznymi, czarno-białymi obrazkami.

    Książki adresowane są do dzieci w wieku 5-7 lat, ale są to granice umowne. Bywa bowiem, że czterolatek lepiej radzi sobie z tekstem niż dziecko o dwa lata starsze . Rodzic lub nauczyciel sam decyduje, który poziom jest odpowiedni dla danego podopiecznego. Dzięki właściwie dobranej lekturze u małego czytelnika udaje się budować poczucie sukcesu i satysfakcji, wskutek czego łatwiej o pewność siebie w późniejszej, znacznie już poważniejszej, edukacji.

    Honorowy patronat nad Akcją „Czytam sobie” objęła Biblioteka Narodowa.
    Wsparcia udzieliła Pierwsza Dama RP Anna Komorowska,
    a wśród patronów znalazły się:
    Telewizja Polska
    Polska Izba Książki
    Komitet Ochrony Praw Dziecka
    Fundacja Dziecięca Fantazja


    W Akcję „Czytam sobie” włączyło się wiele autorytetów i osób związanych z kulturą jak np.: Andrzej Seweryn, Katarzyna Żak, Alicja Resich-Modlińska, Marcin Kwaśny, Olga Borys, Kamila Szczawińska i Piotr Cyrwus oraz
    dr Tomasz Makowski – dyrektor Biblioteki Narodowej

     

     

  • UWAGA!!!

    JUŻ OTWARTA!!!

    Zakończyły się prace remontowe. Przeniesiono i ułożono księgozbiór. W związku z tym Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim wznawia swoją działalność. Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników i użytkowników do nowego lokalu mieszczącego się przy ul. Krakowskiej 14 B (obok Urzędu Pocztowego).

    Nowa biblioteka - remont - zdjęcia

    Nowa biblioteka - przeprowadzka - zdjęcia

    Nowa biblioteka - otwarcie - zdjęcia

  • Miś ma wszystko, czego trzeba,

    Żeby misiem być,

    By do łóżka go zabierać,

    Żeby o nim śnić.

    Pluszowe misie to ulubione zabawki wszystkich dzieci, szczególni bohaterowie dziecięcych książeczek i bajeczek. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono 25 listopada Światowym Dniem Pluszowego Misia. Święto to jest wspaniałą okazją do promocji czytelnictwa i biblioteki, dlatego też Biblioteka Publiczna 29 listopada 2011 roku zaprosiła dzieci do udziału w zajęciach pt. „Miś moim przyjacielem”.

  •  

    Akcja "Czytam sobie"

     

    W sytuacji, gdy ponad 60% Polaków nie czyta książek, szczególnie ważne jest pokazanie rodzicom i dzieciom, jak wiele radości i satysfakcji daje młodym ludziom czytanie książek. Celem Akcji „Czytam sobie” jest pokazanie dzieciom, że samodzielne czytanie jest dobrą zabawą, a nauka czytania może być przyjemnością. Brzeska Biblioteka Publiczna od dawna promuje czytanie jako dobry sposób na spędzanie wolnego czasu. Chcesz wiedzieć więcej o akcji "Czytam sobie" obejrzyj spot reklamowyhttp://www.youtube.com/watch?v=WkjjINuHMPg  lub odwiedż stronęhttp://www.czytamsobie.pl/

    5 NAJWAŻNIEJSZYCH KORZYŚCI Z CZYTANIA

    Specjaliści zajmujący się rozwojem dziecka w sposób szczególny podkreślają wpływ czytania na aktywizację pięciu obszarów kompetencyjnych: komunikacji, odpoczynku, inteligencji emocjonalnej, koncentracji i emocji. W dzisiejszym świecie książka nie jest dla naszych dzieci ani jedynym źródłem informacji, ani głównym źródłem rozrywki. Dlaczego zatem wciąż sięgają po książki? Dlaczego nam, rodzicom, powinno zależeć, aby to robiły?

  • „O Kujawach się pięknie pisze, a jeszcze piękniej opowiada”.

     

    Dnia 23 listopada 2011 roku  Brzeskie Centrum Kultury gościło  Pana Janusza Borkowskiego -  prezesa Kujawskiej Fabryki Maszyn Rolniczych KRUKOWIAK, miłośnika historii oraz niebanalnego wydawcę i autora serii książek „Redecz Krukowy i Okolice… Kraina Prastara”. W swoich książkach przedstawia wspomnienia ludzi, stare fotografie i dokumenty, które inaczej nie miałyby szans ujrzeć światła dziennego i prawdopodobnie zaginęłyby na zawsze. Osobne tomy zostały poświęcone twórczości poetów kujawskich i biogramom niepospolitych Kujawiaków. Jedna z książek to zbiór legend o rycerzu Rydcu.

  • Podstawowym zadaniem każdej biblioteki jest udostępnianie księgozbioru czytelnikom. Nie zawsze wiadomo co na przepełnionych regałach można znaleźć. Dlatego Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim serdecznie zaprasza na cykl spotkań ze specjalnie wybranymi ksiązkami. Co tydzień w wypożyczalni dla dorosłych będzie prezentowana literatura o określonej tematyce. Dziś zapraszamy na:

    TYDZIEŃ

    z Katarzyną i Andrzejem

    • Wróżby na poważnie i wesoło - Dorota Strukowska
    • Andrzejki - Wojciech Śliwerski
    • Andrzejkowa przepowiednia- Filiana Fiabisińska
    • Oj, nie przez próg, nie przez próg! - Maria Ziółkowska
    • Szczęście śpi na lewym boku - Renata Piątkowska
    • Powróżyć, Dominiko? - Halina Olczak-Moraczewska
    • Obyczaje w Polsce - Andrzej Chwalba
    • Encyklopedia tradycji polskich - Renata Hryń-Kuśmierek
    • Rok polski - Renata Hryń-Kuśmierek
    • Wróżenie z kart klasycznych - Maria Piasecka

    i inne...

  •              KOCHAM CIĘ BIBLIOTEKO!

      Pod takim hasłem 7 listopada 2011 roku odbyły się zajęcia przygotowane dla uczniów klasy 5 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. Podczas lekcji bibliotecznej dzieci poznały krótką historię biblioteki oraz strukturę organizacyjną. Dowiedziały się również, że Biblioteka służy zaspokajaniu  różnorodnych potrzeb społecznych i robi to za pomocą zgromadzonego księgozbioru, dokumentów elektronicznych i wszelkich materiałów dotyczących życia codziennego naszej gminy. Zobaczyły jak wygląda praca bibliotekarza, jak działa czytelnia internetowa IKONKA oraz co można znaleźć w WORKACH PEŁNYCH CUDÓW. Dla uczniów przygotowano konkursy z nagrodami oraz krzyżówkę o Bibliotece. Spotkanie zakończyło się wręczeniem drobnych upominków i słodkim poczęstunkiem.

  • UWAGA!

    Już można kupić WYJĄTKOWY BRZESKI KALENDARZ!

    Mażoretki i Młodzieżowa Orkiestra Dęta "Brestivia", Zespoły Folklorystyczne "Spod Strzechy" i "Dzieci Kujaw", GKS Łokietek Petrokan oraz Klub Karate Tradycyjnego Brześć Kujawski to zespoły, które prężnie działają w naszym mieście! I to właśnie ich zdjęcia znalazły się w wyjątkowym kalendarzu, który już teraz można nabyć w Bibliotece Publicznej oraz w Punkcie Informacji Turystycznej. Serdecznie zapraszamy! Rok z TYM kalendarzem musi być dobry, a na pewno będzie kolorowy!

  • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W BIBLIOTECE! pluszowy-mis

    Przyjdź do nas koniecznie ze swym pluszowym ulubieńcem!

    Wszystkie dzieci, które kochają misie
    serdecznie zapraszamy 29 listopada 2010 roku
    do Biblioteki Publicznej
    Zabawa odbędzie się w Oddziale dla Dzieci.
    Startujemy o godzinie 16.
    Wszystkim dzieciom zapewniamy:
    dobrą zabawę, słodki poczęstunek i miłą niespodziankę!

  • pluszowy-mis25 listopada to wyjątkowa data...

    Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

  • kongres-logo

    Pod takim hasłem 22 i 23 listopada w warszawskiej Fabryce Trzciny odbył się „więcej niż kongres” bibliotek publicznych, zorganizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), która prowadzi ogólnopolski Programu Rozwoju Bibliotek (PRB). W 32 warsztatach, dyskusjach i spotkaniach wzięło udział blisko 500 osób wśród nich również my!

  • Niezwykły twórca ziemi brzeskiej – Krystian Medard Czerwiński

    Na to spotkanie wszyscy czekali bardzo długo. Zarówno pracownicy biblioteki, mieszkańcy Brześcia Kujawskiego jak i bohater wieczoru. O Brześciu mówi -„moje miasto”, o bibliotece – „moja biblioteka” . Przyjeżdżając tu nie czuje się gościem. Pan Krystian Medard Czerwiński, bo o nim mowa, wraca w swoje rodzinne strony. Powraca w nie wielokrotnie w swoich wierszach, wspomnieniach i esejach. Przekonali się o tym słuchacze, którzy 17 listopada 2010 roku  przybyli do brzeskiej książnicy na wieczorek poetycki.

  • I Konferencja Regionalna Programu Rozwoju Bibliotek podsumowaniem roku pracy

    Minął rok od chwili gdy brzeska biblioteka uczestniczy w Programie Rozwoju Bibliotek. To dobry moment, by spróbować podsumować i ocenić założenia i osiągnięcia 168 placówek bibliotecznych z województwa kujawsko-pomorskiego będących w programie. Dobrą okazją była zorganizowana przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną Książnicę Kopernikańską w Toruniu i Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. dr Witolda Bełzy w Bydgoszczy I Konferencja Regionalna PRB, na którą zostali zaproszeni pracownicy biblioteki z Brześcia Kujawskiego.

  • Kolejny sukces Brzeskiej Biblioteki Publicznej!

    W Programie Rozwoju Bibliotek zakończył się nabór do projektu „Organizacje Pozarządowe Bibliotekom”, który trwał od 16 sierpnia do 20 października 2010 r. Opublikowano listę bibliotek, które otrzymały ofertę przygotowaną przez: Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundację Ośrodka KARTA, Fundację Rozwoju Dzieci im. Jana Amosa Komeńskiego oraz Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” .

Wydarzenia

Listopad 2024
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby