Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

16545569
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
1764
106001
217786
16545569

Twój IP: 3.236.16.13
„Książka i Róża” czyli II Brzeskie Dni Książki

„Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni" - mówi chińskie przysłowie. Książka i róża to symbole Światowego Dnia Książki.

Zwyczaj wręczania osobom bliskim książki i róży narodził się w Katalonii. Dostrzegając jego wartość i wyjątkowość – próbujemy zaszczepić go w Brześciu Kujawskim. Zachęcamy mieszkańców naszego miasta do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek.

Nasza akcja ma uświadomić wszystkim, że 23 kwietnia jest obchodzony Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Organizując to święto chcemy przypomnieć rolę i znaczenie książki. Nadrzędną ideą Brzeskich Dni Książki jest zachęcenie czytelnika do wejścia do biblioteki, tego magicznego miejsca oferującego słowo pisane dla każdego i fachową pomoc w zdobyciu potrzebnych informacji. Mamy nadzieję, że organizując po raz drugi akcję "Książka i Róża" stanie się ona wydarzeniem kulturalnym, znakomicie popularyzującym czytelnictwo. Pozytywne efekty przedsięwzięcia zobowiążą nas do wprowadzenia tradycji Brzeskich Dni Książki na stałe w ramy kalendarza imprez kulturalnych miasta.

Z badań statystycznych wynika, iż prawie połowa Polaków nie czyta książek, a ponad połowa ich nie kupuje. Inicjatywa brzeskiej książnicy chciałaby zmienić tę smutną statystykę w naszym regionie. Akcja "Książka i Róża" ma stać się w zamyśle organizatorów wielkim świętem wszystkich, którym losy książki są szczególnie ważne. Mamy nadzieję, iż przez odpowiednią akcję informacyjno-promocyjną oraz poprzez wskazanie korzyści płynących z poznawania książek wytworzymy w społeczeństwie naszego miasta i gminy modę na czytanie.

Każdy, kto tego dnia wypożyczy książkę, otrzyma czerwoną różę!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z ubiegłego roku !!

Wydarzenia

Wrzesień 2021
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby