Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

16545662
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
1857
106094
217879
16545662

Twój IP: 3.236.16.13

Nasza nowa oferta dla najmłodszych!chopiec1


Biblioteczka dla Najmłodszych to nowa propozycja biblioteki. W ramach Programu Rozwoju Bibliotek brzeska Biblioteka Publiczna nawiązała współpracę z Fundacją Rozwoju Dzieci im. Amosa Komeńskiego. Stało się to możliwe, dzięki złożeniu przez Bibliotekę wniosku i spełnieniu odpowiednich warunków, określonych przez organizatorów projektu: "Organizacje pozarządowe bibliotekom". Rekrutując biblioteki do udziału w projekcie Fundacja wzięła pod uwagę te placówki, które już w systematyczny sposób organizują zajęcia dla dzieci, oceniała innowacyjność zajęć, udział w akcjach takich jak Cała Polska Czyta Dzieciom i spotkania z ciekawymi ludźmi. Premiowana była współpraca biblioteki z przedszkolami. Pod koniec lutego w Poznaniu miało miejsce szkolenie w ramach wspólnego projektu: “Biblioteczka dla Najmłodszych”. Fundacja im. Komeńskiego jest organizacją pozarządową, która za cel poczytuje sobie wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka już od najmłodszych lat.

 

 

W szkoleniu uczestniczyły bibliotekarka Patrycja Rakowska i wolontariuszka – Małgorzata Lewandowska. Obie miło wspominają trzy dni spędzone w towarzystwie animatorów oraz innych pracownic bibliotek i ośrodków kultury z dwóch województw. Wymiana doświadczeń, spostrzeżeń i refleksji, jak i całkiem nowe rozwiązania, przedstawione w trakcie warsztatów są sprawą bezcenną. Panie miały możliwość “przetestować” zestawy edukacyjne z przeznaczeniem dla najmłodszych, jakie dzięki Fundacji im. Komeńskiego będą udostępniane zainteresowanym. W najbliższych dniach w naszej bibliotece zostanie stworzona Biblioteczka dla Najmłodszych. Będzie to wypożyczalnia 12 worków zawierających książki i zabawki/gry edukacyjne dla najmłodszych dzieci wraz z prostą instrukcją obsługi dla rodziców oraz informacją jak dana zabawka stymuluje rozwój dziecka.

Mamy nadzieję, że dzięki projektowi przekonamy mieszkańców miasta, że dzieci uczą się od chwili narodzin oraz pomożemy - zwłaszcza młodym rodzicom - w zapewnieniu dobrego startu edukacyjnego ich pociechom. Chcemy również, aby nasza biblioteka stała się wyjątkowym miejscem w naszym mieście wspierającym rozwój małych dzieci. Wszystkich chętnych zapraszamy do korzystania z Biblioteczki dla Najmłodszych.

Miarą naszego sukcesu jest uśmiech Twojego dziecka!


Wydarzenia

Wrzesień 2021
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby