Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

23054528
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
2992
105386
216558
23054528

Twój IP: 3.229.117.123

Wakacyjna środa to cykl zajęć, które odbywały się w każdą środę w Bibliotece Publicznej. Dzięki zaproponowanemu przez bibliotekę programowi zajęć, dzieci spędzające wakacje w domu mogły wypełnić swój wolny czas twórczą, a przy tym przyjemną i wesołą zabawą. Różnorodność rozrywek, konkursów plastycznych i innych form pracy z dziećmi sprawił, że każdy może znalazł coś dla siebie. Każda środa charakteryzowała się innym motywem przewodnim. Zapraszamy do przeczytania krótkich relacji z kolejnych spotkań oraz do obejrzenia zdjęć.

I  WAKACYJNA ŚRODA pozwoliła dzieciom poznać tajniki Kosmosu, fragmenty książki „Krecik i rakieta”  oraz zbudować własną rakietę kosmiczną. Przygotowana była również specjalna wystawa książek nawiązująca tematycznie do zajęć. Zajrzyj do galerii zdjęć i zobacz jak dobrze się bawiliśmy.

II WAKACYJNA ŚRODA przeniosła uczestników zajęć w świat ulubionych zabawek.  Dzieci wysłuchały fragmentu książki "Przygody zabawek". Wspominając swoje maskotki starały się stworzyć ich portrety. Do tego celu dzieci wykorzystały tkaniny o różnorodnej fakturze, które przyklejały na kartki. Podziwiaj powstałe prace zaglądając do galerii zdjęć.

III WAKACYJNA ŚRODA sprawiła, że uczestnicy zajęć widzieli świat przez własnoręcznie namalowane różowe okulary. Do rozmów o kolorach, sposobach postrzegania świata i samopoczuciu sprowokowała dzieci książka "Franklin ma zły dzień". Zajęcia zakończyły się grą "W kolory", słodkim poczęstunkiem i upominkiem dla każdego dziecka, które tego dnia wypożyczyło książkę. Zobacz jak dobrze się bawiliśmy! Obejrzyj  zdjęcia znajdujące się w galerii.

IV WAKACYJNA ŚRODA uświadomiła dzieciom, jak ważną sprawą jest posiadanie przyjaciela. Uczestnicy poznali książkę "Niezawodny przyjaciel", wzięli udział w dyskusji na ten temat oraz wykonali własnoręcznie bransoletki przyjaźni. Prace dzieci zabrały do domu z zamiarem wręczenia swoim przyjaciołom. Zajrzyj do galerii zdjęć i zobacz co się tego dnia działo na zajęciach.

V WAKACYJNA ŚRODA przebiegła pod hasłem "NA STRAGANIE". Dzieci poznały wiersz J. Brzechwy "Na straganie", odgadywały przy pomocy zmysłu dotyku, jaki owoc lub warzywo trafiło do ich rąk a póżniej wykonały z kolorowego papieru swój  jarzynowo-owocowy przysmak. Zajęcia zakończyły się degustacją zgromadzonych na straganie smakołyków. Najwięcej śmiechu było przy zjadaniu cytryny. Obejrzyj zdjęcia ze spotkania.

VI WAKACYJNA ŚRODA była spotkaniem kończącym letni cykl zajęć. Dzieci wysłuchały wiersza M. Strzałkowskiej "Lato", wzięły udział w rozmowie na temat pamiątek z wakacji oraz wykonały ramki do zdjęć ozdabiając je między innymi muszelkami, jarzębiną oraz innymi drobiazgami przywożonymi z wakacji. Wszyscy na zakończenie zajęć otrzymali drobne upominki i słodycze. Biblioteka składa serdeczne podziękowania na ręce Pani Pauliny Wojtyry, która poświęcając swój wolny czas starała się udowodnić, że  zajęcia biblioteczne  nie muszą być nudne.  Odrobina zaangażowania, dobrego humoru i uśmiechu na twarzy sprzyja powstawaniu niezwykłych prac plastycznych czy literackich. Są one efektem dziecięcej wyobraźni i odzwierciedleniem przeczytanej literatury, a także wynikiem grupowego współdziałania i wzajemnej inspiracji. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Wydarzenia

Sierpień 2022
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby