Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2076446
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
3876
49524
108134
2076446

Twój IP: 23.20.165.182

Aktualności

Na 25 marca przypada ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA. Pomysłodawcami tej inicjatywy są członkowie i członkinie angielskiego Towarzystwa Tolkienowskiego (The Tolkien Society), którzy zorganizowali ten Dzień po raz pierwszy w 2003 roku.
Obchodzić go można, oczywiście, na różne sposoby. Możemy usiąść w fotelu w domowym zaciszu i przeczytać sobie fragment którejś z książek pisarza, jego wierszy czy listów. Możemy też spotkać się z innymi czytelnikami i czytelniczkami – w Internecie lub na żywo. Z okazji DNIA CZYTANIA TOLKIENA proponujemy naszym czytelnikom twórczość pisarza w wersji klasycznej – czyli książki, oraz w wersji elektronicznej – w formie audiobooków.

W piątek 9 marca odbyły się w bibliotece kolejne zajęcia z cyklu „Artystyczny Piątek”. Podczas warsztatów panie ozdobiły metodą decoupage jajko wielkanocne. Zadanie nie należało do najłatwiejszych, ponieważ wymagało wielokrotnego malowania specjalnymi preparatami, zachowując odpowiednią kolejność działań. Dodatkową trudnością było uzyskanie na jajku dekoracyjnych spękań i przyklejenie kolorowych motywów świąteczno-wiosennych. Wykonane przedmioty będą stanowiły przepiękną dekorację na wielkanocny stół.

Zapraszamy do galerii

Najlepsze Książki Roku 2017

– wyniki plebiscytu przeprowadzonego na www.lubimyczytac.pl

Jak wybieracie książki, które chcecie przeczytać? Czytacie recenzje, pytacie znajomych, snujecie się po księgarni? A może zerkacie na najróżniejsze rankingi, których prawdziwy wysyp następuje pod koniec roku. Już po raz trzeci miłośnicy książek mogli zagłosować na te swoje ulubione. Plebiscyt zorganizowano na portalu lubimyczytac.pl. W konkursie łącznie rywalizowało 240 książek w 12 kategoriach. Wśród nominowanych znalazło się 78 autorów z Polski. Rodzime książki zdominowały autobiografię, biografię, wspomnienia, gdzie zajęły 18 z 20 miejsc, oraz literaturę faktu, publicystykę, w której przypadło im 14 pozycji. Podobnie jest w przypadku literatury pięknej oraz romansu.
Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim może się pochwalić tym, że w swoich zbiorach posiada aż 7 pozycji nagrodzonych  i całkiem sporo nominowanych. (http://lubimyczytac.pl/plebiscyt)

  • "Jak zawsze" - Zygmunt Miłoszewski
  • "Labirynt Duchów" - Carlos Ruiz Zafon
  • "Inwigilacja" - Remigiusz Mróz
  • "Czereśnie zawsze muszą być dwie" - Magdalena Witkiewicz
  • "Ania" - Grzegorz Kubicki
  • "Żerca" - Katarzyna B. Miszczuk
  • "Dwór mgieł i furii" - Sarah I. Maas

W dniu 2 marca 2018 roku obchodziliśmy 685 rocznicę śmierci króla Władysława I Łokietka.

2 marca 1333 r. zmarł król Polski Władysław Łokietek. Jego panowanie nie było łatwe, a dzięki konsekwentnej polityce, zdolnościom i ambicji zdołał zjednoczyć Królestwo Polskie po okresie rozbicia dzielnicowego. Król Władysław stworzył fundament, na którym jego syn, Kazimierz Wielki, zbudował silne państwo.

Wszystkich zainteresowanych historią króla związanego z naszym miastem zapraszamy po książki poświęcone tej tematyce.

W dniu 23 lutego, Panie uczestniczące w zajęciach z cyklu „Artystyczny Piątek” ozdobiły przy pomocy mikrokulek akrylowe jajo. Czynność wymagała wręcz jubilerskiej staranności i anielskiej cierpliwości. Efekt końcowy chyba zaskoczył wszystkich. Panie były zachwycone.

Zapraszamy do galerii

W dniu dzisiejszym, tj. 20 lutego Bibliotekę Publiczną w Brześciu Kujawskim odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola „Kraina Bajek”. Dzieci wzięły udział w zajęciach podzielonych na dwa etapy. Pierwsza część  dotyczyła kotów, ponieważ nawiązywała tematycznie do obchodzonego kilka dni wcześniej Dnia Kota. Mali goście wysłuchali wiersza „Kocia chrypa” Piotra Rowickiego, pokolorowali kocie maski oraz rozwiązali problem kociej adopcji pokonując labirynt. Drugi etap spotkania to była niespodzianka, czyli zabawa na tzw. Magicznym Dywanie. Jest to magiczne urządzenie, które motywuje, pobudza wyobraźnię, wspiera rozwój dużej motoryki… gra, bawi, uczy. Przedszkolaki grały zatem na wirtualnym pianinie, przebijały balony, pływały w wodzie oraz przechodząc przez magiczny las zbierały grzyby. Zabawa sprawiła dużo radości!!!

Zapraszamy do galerii

W czwartkowe popołudnie (15.02) miała miejsce w bibliotece "WIELKA PSOTA NA DZIEŃ KOTA". Wszystkie atrakcje i zabawy nawiązywały do naszych ukochanych kiciusiów. To właśnie im poświęcona była wystawa książek, galeria zdjęć oraz głośno odczytane opowiadanie Joanny Krzyżanek – „Kot Papla i mleko”. Spotkanie rozpoczęło się jednak od „ukocenia” uczestników. Każde dziecko otrzymało maskę kota, którą musiało pokolorować według własnego pomysłu. Następnie dzieciaki poznały wiele ciekawostek o kotach i ich zwyczajach oraz wzięły udział w przygotowanych zabawach. Ogromną niespodzianką na zakończenie spotkania było pojawienie się Luny. Kotka była troszkę wystraszona ale chętnie dawała się pogłaskać.  Przeszczęśliwe dzieciaki postanowiły kontynuować Mruczkowe święto w swoich domach i chętnie wypożyczały kocią literaturę :)
Miłośników psów zapraszamy już teraz na DZIEŃ PSA, który obchodzony jest w lipcu :)

Zapraszamy do galerii

Zimowo i karnawałowo było 9 lutego w Bibliotece Publicznej w Brześciu Kujawskim.  Tego dnia odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Artystyczny Piątek”. Podczas warsztatów Panie wykonały „Zimowy Lampion”. Wykorzystały do tego szklany wazon, papier ryżowy, pastę śniegową i srebrny brokat. Powstały przepiękne prace, których efekty widać najlepiej po podświetleniu od środka.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Kwiecień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby