Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

1200782
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
8672
22600
89646
1200782

Twój IP: 54.160.245.121

Aktualności

O tym, jak należy postępować z książkami, jak o nie dbać i jak z nich korzystać, by nie ucierpiały, dowiedziały się dziś przedszkolaki z grupy Pszczółek, które odwiedziła bibliotekarka z Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim. Dzieci wzięły udział w rozmowie na ten temat oraz wysłuchały fragmentu książki Pawła Beręsewicza „Co tam u Ciumków?”. Zobaczyły, jak różnorodne mogą być zakładki do książek a następnie pokolorowały własne. Spotkanie zakończyła gorąca deklaracja przedszkolaków, że będą odwiedzać bibliotekę i korzystać z jej bogatych zbiorów.

Zapraszamy do galerii

„HECA NA SWOJSKĄ NUTĘ” to tytuł autorskiego programu kabaretowego, który w dniu 14 listopada 2017 roku zaprezentował w Bibliotece Publicznej w Brześciu Kujawskim Teatr TRÓJKA z Bydgoszczy. Aktorzy przedstawili skecze, monologi, dialogi, oraz znane i zupełnie nowe piosenki, które bardzo rozbawiły publiczność. Zabawny program jest w warstwie tekstowej trochę ludyczny, trochę społeczny, adekwatny do tytułu. Odgrywane postacie zostały przedstawione w sposób bardzo wyrazisty, barwny wręcz dobitny, do tego stopnia, że wywoływały salwy głośnego śmiechu. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami i owacją na stojąco. Zachwycona publiczność już chwilę po spektaklu dopytywała się o kolejny występ Kabaretu w bibliotece. Nastąpi to niebawem :)

Zapraszamy do galerii

ŚNIEŻNE MIASTECZKA wykonały 10 listopada uczestniczki zajęć zorganizowanych w brzeskiej bibliotece w ramach projektu MANUALNI – POCZYTALNI czyli Książka w Zręcznych Dłoniach. Było to już trzecie spotkanie, podczas którego Panie mogły zrealizować swoje pasje artystyczne. Tym razem w trakcie warsztatów powstały przepiękne, maleńkie miasteczka zatopione w zimowej aurze. Zamontowane w szklanej kuli miniaturowe domki, drzewka i krzaczki zostały pokryte pastą śniegową i posypane sztucznym śniegiem. Bajkowy klimat dekoracji wzmacniają elementy udekorowane skrzącym się srebrnym brokatem. Powstałe Śnieżne Miasteczka mogą stanowić przepiękną dekorację świąteczną lub być pomyłem na wspaniały prezent pod choinkę.

Zapraszamy do galerii

W dniu 9 listopada w Bibliotece Publicznej w Brześciu Kujawskim świętowano Dzień Postaci z Bajek. Uczestniczące w zajęciach dzieci wysłuchały fragmentu książki Agnieszki Frączyk „Wesołe historie” o przygodach szewczyka Dratewki, za pomocą prezentowanych rekwizytów odgadywały tytuły bajek, zmierzyły się z bajkowymi zagadkami oraz pokolorowały chatkę, w której zła Baba Jaga przetrzymywała Jasia i Małgosię. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

O tym, że makaron można nie tylko jeść, przekonały się uczestniczki zajęć, które odbyły się w środę 8 listopada w ramach projektu MANUALNI – POCZYTALNI. Wykorzystując makaron lasagne dziewczynki wykonały przepiękne WITRAŻOWE LAMPIONY. Na czterech płytkach makaronu namalowały wymyślny wzór. (Warto postarać się, aby wzór z płytek łączył się razem). Potem namalowane na kształt witraży elementy pokolorowały farbami. Następnie bibliotekarka skleiła płytki za pomocą kleju na gorąco. Już po kilku sekundach klej  zaczął trzymać. Gotowe lampiony świeciły bardzo efektownie dlatego mogą być wspaniałym pomysłem na prezent lub dekoracją we własnym domu.

Zapraszamy do galerii

DZIEŃ BEZ SKARPETEK! – świętujemy w skarpetkach!

W czwartkowe popołudnie odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci z cyklu „Co wyrabia się w bibliotece”. Tym razem tematem przewodnim były skarpetki, ponieważ niedawno przypadał „DZIEŃ BEZ SKARPETEK”.  Świętowanie tego dnia było tylko pretekstem do dobrej zabawy. Uczestnicy spotkania wysłuchali opowiadania o przygodach uroczego kota z książki Joanny Krzyżanek „Kot Papla i skarpetki”, zmierzyli się z trudnym zadaniem, jakim jest segregowanie tej części garderoby oraz pokolorowali najpopularniejsze, bo bożonarodzeniowe skarpety. Na koniec każdy otrzymał słodki upominek.

Zapraszamy do galerii

Pudełko sospeso – warsztaty artystyczne dla dorosłych

Sospeso – decoupage 3-d… Co to takiego??? To metoda ozdabiania przedmiotów, którą poznały Panie biorące udział w warsztatach zorganizowanych 13 października w bibliotece. Odbyły się one w ramach projektu realizowanego wspólnie z Instytutem Książki – „Partnerstwo dla Książki - MANUALNI – POCZYTALNI”. Uczestniczki spotkania otrzymały tekturowe pudełko, które według instruktażu Pani Agnieszki Przybysz i z wykorzystaniem dostępnych materiałów, miały ozdobić. Nie było to najłatwiejsze zadanie, ponieważ metoda jest dość pracochłonna, wymagająca cierpliwości i dokładności. Kolejne etapy prac oraz  efekty końcowe, które chyba zaskoczyły same twórczynie, można podziwiać na zdjęciach. Następne warsztaty zaplanowane są na 10 listopada.

Zapraszamy do galerii

STO LAT PUCHATKU!!! 

W czwartek 12 października odbyły się w bibliotece 91 urodziny Kubusia Puchatka. Na dzieci, które postanowiły wspólnie z misiem świętować, czekało wiele atrakcji. Całe spotkanie podzielone było na cztery części. Każdej patronował inny mieszkaniec Stumilowego Lasu, który był odpowiedzialny za charakterystyczne dla siebie konkurencje. Jednak na początku zajęć, dzieci wysłuchały jednej z wielu przygód Puchatka zawartej w książce pod tytułem „Lepiej dawać niż dostawać”. Później prawidłowo odgadując zagadkę udały się na stanowisko Tygryska. Z tego względu, że uwielbia on brykać, na uczestników czekała wyjątkowa konkurencja gimnastyczna. Po kilku rudach wyłonił się zwycięzca, którym okazał się Kacperek. Kolejne zadanie czekało na stanowisku Królika a ponieważ jest on z zamiłowania ogrodnikiem, przygotował dla dzieci konkurencję warzywno-owocową. Na stanowisku Sowy Przemądrzałej czekały na uczestników łamigłówki i turniej pytań. Trzeba było wszystko prawidłowo rozwiązać, by móc przejść kącika, gdzie królował Kubuś Puchatek. Czekał tam on na dzieci z przepysznym tortem urodzinowym. Goście Puchatka najpierw złożyli mu życzenia, następnie odśpiewali „Sto lat”, by na koniec spałaszować słodkie „co nieco”.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Grudzień 2017
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Polecamy

logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby