Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2470856
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
2267
11266
116371
2470856

Twój IP: 54.80.247.119

Aktualności

Quilling był tematem przewodnim podczas ostatnich zajęć z cyklu „Artystyczny Piątek”. Jest  to technika z rodzaju papieroplastyki, zwana też papierowym filigranem. Służy do tworzenia ozdób takich ja karki, zaproszenia, pudełka ozdobne, samodzielne kompozycje dekoracyjne, a nawet obrazy. Tworzy się je z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt spirali i odpowiednio uformowanych poprzez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Tak przygotowane elementy przykleja się na zdobioną powierzchnię. Technika wywodzi się z jubilerskiej techniki filigranu. Uczestniczki spotkania wykonały obrazek przedstawiający „zakręcone tulipany”.

Zapraszamy do galerii

Zbliżający się Dzień Matki był tematem zajęć z cyklu „Co się wyrabia w bibliotece?”. Dzieciaki wysłuchały opowiadania „Mamo, kocham Cię”, zdradziły jakie niespodzianki szykują dla swoich mam oraz wykonały przepiękne serca-upominki.

Zapraszamy do galerii

Pieski mieszkają w budach, dzieci w swoich domkach a książki w bibliotece. Do takiego wniosku doszły maluszki z grupy Smerfów, które 23 maja odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Brześciu Kujawskim. Dzieci, które poznały ostatnio legendę „O smoku wawelskim”, wysłuchały wiersza Wiery Badalskiej – „Przepraszam smoku”, obejrzały mnóstwo książeczek o przeróżnych smokach a także pokolorowały ilustrację, na których smok ma brzuch wielki jak balon. I właśnie zabawa kolorowymi balonami sprawiła dużo radości i wyzwoliła dziecięcą energię. Tego poranka było w bibliotece bardzo wesoło!

Zapraszamy do galerii

W dniu 21 maja Bibliotekę Publiczną w Brześciu Kujawskim odwiedził niezwykły gość. Sam o sobie mówi: „jestem raciborzaninem, z wykształcenia politologiem i filozofem, a z zamiłowania  m.in. fotografem, niezależnym globtroterem oraz społecznikiem”. Leszek Szczasny, bo o nim mowa, przybył, by podczas spotkania z młodzieżą opowiedzieć o niekonwencjonalnych sposobach zwiedzania świata. Swój wykład, podzielony na dwie części,  zobrazował prezentacją fotografii wykonanych podczas podróży do Turcji w 2007 roku. W pierwszej części można było poznać trasę podróży. Turcja to kraj wyjątkowy, położony na dwóch kontynentach stanowi niezwykłą mieszankę kultur, krajobrazów, smaków. Druga natomiast zawierała fotografie podzielone tematycznie: szacunek do flagi, rola meczetów (nie tylko jako domów modlitw), rola kobiet, wychowanie dzieci, zwyczaj parzenia herbaty oraz sposoby spędzania wolnego czasu. Podróżnik bardzo zachwalał turecką gościnność, której wielokrotnie doświadczył.

W bibliotece jest dostępna książka Leszka Szczasnego „Świat na wyciągnięcie ręki”.

Zapraszamy do galerii

DZIEŃ RODZINY był tematem głównym czwartkowych zajęć z cyklu „Co się wyrabia w bibliotece” zorganizowanych 17 maja. Przybyłe dzieci wysłuchały opowiadania z książki Renaty Piątkowskiej „Na wszystko jest sposób” – „Babcia” oraz wzięły udział w pogawędce na temat swoich rodzin. Opowiadały jak liczne posiadają rodzinki i jak najbardziej lubią spędzać wspólny czas. Następnie wykonały na ten temat prace plastyczne. Okazało się, że wielokrotnie członkami rodziny są ukochane zwierzęta – najczęściej koty albo psy. Zajęcia zakończyły się wspólną zabawą na magicznym dywanie.

Zapraszamy do galerii

O tym „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę?” dowiedziała się grupa przedszkolna Jagódki z Przedszkola Kraina Bajek, która 16 maja odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Brześciu Kujawskim. Dzieci dowiedziały się jak należy korzystać z księgozbioru oraz jak dbać o książki. Z ogromnym zainteresowaniem oglądały te, ze swoimi ulubionymi bohaterami. Miłą niespodzianką dla wszystkich okazała się zabawa na magicznym dywanie. Interaktywna gra pochłonęła dzieci tak bardzo, że trudno ją było przerwać. Nadszedł jednak czas powrotu do przedszkola!

Zapraszamy do galerii

„Ławeczka” to tytuł sztuki Aleksandra Gelmana, którą w dniu 9 maja 2018 roku w Bibliotece Publicznej w Brześciu Kujawskim, zaprezentował Teatr przy Stoliku. Przy minimalistycznej scenografii Wanda i Eugeniusz Rzyscy stworzyli na scenie uniwersalną opowieść o tęsknotach kobiety i mężczyzny, zabawną i liryczną jednocześnie, dając w ten sposób widzom szansę na miłe spędzenie wieczoru. Przybyła do biblioteki publiczność była zachwycona, co wyraziła na zakończenie ogromnymi brawami!

Spektakl teatralny uświetnił obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Zapraszamy do galerii

W dniu 15 maja 2018 roku Bibliotekę Publiczną w Brześciu Kujawskim odwiedziła grupa 6-latków z Przedszkola „Kraina Bajek”. Dzieci wzięły udział w pogawędce na temat: co to jest biblioteka i do czego służy oraz jak należy korzystać z księgozbioru. W związku z tym, że grupa nosi nazwę „Misie”, przedszkolaki obejrzały różne książeczki o misiach oraz wysłuchały opowiadania „Marzenie Małego Misia” autorstwa Gillian Lobel. Następnym zadaniem było rozwiązanie labiryntu. Dzieci wcześniej zostały podzielone na pięć zespołów. Kolejność pokonania misiowej łamigłówki decydowała o tym, która grupa przystąpi jako pierwsza do zabawy na magicznym dywanie. Wszystkim dzieciom tak spodobała się wizyta w bibliotece, że niechętnie wracały do swojego przedszkola.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax