Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2470835
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
2246
11245
116350
2470835

Twój IP: 54.80.247.119

Aktualności

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek zorganizowano w bibliotece „Spotkanie z plastyką”. Kolejny raz materiałem wiodącym było szkło, z którego należało wykonać zaprojektowany przez siebie lampion. Cięcie szkła nie jest rzeczą łatwą, niektórym uczestniczkom sprawiało jeszcze pewien problem. Po pokonaniu wszystkich trudności posklejane kawałki kolorowych szybek należało wypalić w piecu. Wyjęte z pieca prace to jeszcze nie lampiony. Kolejny etap to wyginanie ich w wysokiej temperaturze na dwóch formach, w zależności od tego, czy lampion ma mieć kształt owalny czy prostokątny. Ponieważ wypalanie jest długotrwałe na efekt końcowy trzeba będzie poczekać do kolejnych zajęć. Gotowe lampiony będą zdobić mieszkania uczestniczek spotkania.

Zapraszamy do galerii

Drewniana taca ozdobiona metodą decoupage i decorative painting w stylu kafli portugalskich była efektem końcowym warsztatów z cyklu „Artystyczny Piątek”. Uczestniczki spotkania przez ponad 3 godziny pracowały pod okiem instruktorki. Zdobienie tacy przebiegało wieloetapowo. Najtrudniejsze było dobre rozplanowanie elementów i później zrealizowanie projektu. Nowa technika, którą było szkliwienie, też nie należała do najłatwiejszych. Panie poradziły sobie jednak rewelacyjnie!

Zapraszamy do galerii

(DO)WOLNOŚĆ POEZJI – pod takim tytułem odbył się 10 maja w Bibliotece Publicznej w Brześciu Kujawskim konkurs recytatorski. Uczestnicy mieli całkowitą swobodę, jeśli chodzi o wybór prezentowanego repertuaru oraz autora wiersza, dzięki czemu występ był bardzo różnorodny. Niektóre dzieci przebrały się w przygotowane wcześniej kostiumy. Komisja konkursowa wysłuchała między innymi utworów Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Władysława Bełzy. Wszystkie dzieci po występach otrzymały ogromne brawa, dyplom za uczestnictwo oraz upominek niespodziankę. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom za wspaniałe przygotowanie swoich pociech do konkursu!

Zapraszamy do galerii

W niedzielny poranek 6 maja stanął na Placu WL. Łokietka ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy. Przyjechał na zaproszenie Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim, która zorganizowała akcję zbiórki krwi dla Tomka Michałowskiego. Chętnych, by podzielić się życiodajnym płynem było aż 45 osób, z czego od 37 został on pobrany. Ogromne wzruszenie u organizatorek wzbudziła wizyta Tomka, który akurat tego dnia przebywał w Brześciu Kujawskim i osobiście postanowił podziękować za wszystko. Oprócz zbiórki krwi tego dnia w bibliotece można było obejrzeć specjalną wystawę książek „Krew i słodycz” a także skosztować słodkich wypieków przygotowanych przez bibliotekarki oraz napić się kawy i herbaty. Akcją „POLEJE SIĘ KREW W BRZESKIEJ BIBLIOTECE” rozpoczęto obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy na inne wydarzenia organizowane w ramach bibliotecznego święta.

Zapraszamy do galerii

Aladyn jest właścicielem zaczarowanej lampy, zamieszkiwanej przez potężnego, spełniającego życzenia dżina oraz latającego dywanu, na który przemieszcza się w różne miejsca. Czwartkowe zajęcia z cyklu „Co wyrabia się w bibliotece?” były poświęcone takiemu zaczarowanemu dywanowi. Uczestnicy zajęć po wysłuchaniu opowieści Walta Disneya „Aladyn” zdradzali swoje życzeniach, które wypowiedzieliby dżinowi, gdyby tylko trafiła się taka możliwość. Dzieci miały bardzo bujną wyobraźnię i różnorodne pragnienia i marzenia. Jedno z nich dotyczyło dobrej zabawy i się nawet spełniło. Uczestników całkowicie pochłonął biblioteczny „magiczny dywan”, na którym wszyscy tak się wspaniale bawili, że nie chcieli wracać do swoich domów.

Zapraszamy do galerii

20 minut dziennie, codziennie… To zdecydowanie za mało!!! Do takiego wniosku doszły dzieci z przedszkola i szkoły w Brzeziu, które 24 kwietnia odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Brześciu Kujawskim. Przyjechały, by w ten sposób uczcić Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Po obejrzeniu książek różniących się od siebie chyba pod prawie każdym względem wyznały, że bardzo lubią, jak ktoś im czyta. Wysłuchały zatem fragmentu książki Pawła Beręsewicza „Ciumnkowe historie” „Dwadzieścia minut codziennie”… i wtedy okazało się, że to za mało!!! Po gorących prośbach o więcej poznały jeszcze historyjkę „O liście słów zakazanych”. Kolejnym etapem wizyty w bibliotece była uwielbiana przez dzieci zabawa na „magicznym dywanie”. Mali goście uznali, że ta wycieczka mogłaby trwać do wieczora!

Zapraszamy do galerii

Jak ważna, podczas pracy w grupie, jest poprawna komunikacja interpersonalna przekonali się uczniowie klasy 6 i 7 ze Szkoły Podstawowej w Brzeziu. Wzięli oni bowiem udział w lekcji, na którą przyjechali do Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim. Najpierw zapoznali się z wiedzą teoretyczną, po czym wykorzystując „magiczny dywan” odbyli zajęcia praktyczne. Po zapoznaniu z zasadami działania urządzenia rozegrano turniej wiedzowy z przyrody, historii oraz sprawnościowy. Niestety, spośród graczy nie wyłonił się zdecydowany zwycięzca ale zabawa podobała się wszystkim!

Zapraszamy do galerii

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Dzień ten po raz pierwszy obchodzono w 1995 roku. Z tej właśnie okazji w bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci. Uczestnicy spotkania wysłuchali opowiadanie Ewy Stadtmüller  pod tytułem „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę”. Następnie rozwiązywali  zagadki i quizy związane z bohaterami bajek. Po łamigłówkach dzieci wykonały piękne czerwone róże z papieru jako symbol Dnia Książki. Obchody tego święta zakończyła zabawa na „magicznym dywanie”.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax