Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2076419
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
3849
49497
108107
2076419

Twój IP: 23.20.165.182

Aktualności

Zbliża się DZIEŃ ZAKOCHANYCH. W tym dniu ogarnia wszystkich szał wręczania prezentów: kwiatków, czekoladek, serduszek oraz wysyłania laurek lub SMS-ów z miłosnymi wierszykami. By zdążyć z przygotowaniami, w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży już 8 lutego zorganizowano zajęcia poświęcone miłosnej tematyce. Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję samodzielnie zaprojektować i wykonać walentynkę. Wręczając ją, będą mogli przekazać dowody sympatii bliskim osobom. Najpierw jednak dzieci wysłuchały opowieści o „Zakochanej Hogacie”, następnie celując do serca papierowymi kulami przeszły test na Amora. Okazało się, że nie jest tak łatwo trafić prosto w serce!!! Wspólną zabawę zakończył „taniec-przytulaniec” na coraz mniejszej gazecie! Było przy tym dużo śmiechu! Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali w dowód sympatii słodką walentynkę!

Zapraszamy do galerii

W miniony czwartek na zajęciach z cyklu „Co się wyrabia w bibliotece?” Oddział dla Dzieci i Młodzieży odwiedziły przeróżne STWORKI I POTWORKI. Najpierw uczestnicy spotkania wysłuchali wierszy Agnieszki Frączek znajdujących się w zbiorze zatytułowanym „W Straszydłowie”. Następnie, wykorzystując wyobraźnię, dzieci udowodniły, że z łatwo dostępnych i tanich materiałów można wyczarować coś fajnego. I tak przy pomocy nożyczek, farb, styropianowego opakowania na żywność, kleju i kolorowego papieru powstało wiele stworków-potworków. Jak zwykle dziecięca kreatywność okazała się niezawodna, a czasami wręcz zaskakująca. Każdy stworek był inny lecz niekoniecznie straszny! Można się o tym przekonać zaglądając do naszej galerii zdjęć!

Zapraszamy do galerii

„Wirtualne znajomości, czyli jak bezpiecznie korzystać z Internetu” to temat lekcji bibliotecznej, która została przeprowadzona w Bibliotece Publicznej. Wzięli w niej udział uczniowie z Gimnazjum Nr 1. Spotkanie zorganizowano w ramach obchodów DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU, który przypada 8 lutego. Gimnazjaliści obejrzeli prezentację multimedialną, wzięli udział w dyskusji na temat plusów i minusów korzystania z sieci, dowiedzieli się, co to takiego etykieta i jakie są jej zasady. Po uzyskaniu dużej dawki wiadomości rozwiązali przygotowane krzyżówki i łamigłówki, które nie sprawiły większej trudności. Na koniec lekcji odwiedzili stronę www.sieciaki.pl. Jest to projekt edukacyjny poświęcony tematyce bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Znajdujące się tam między innymi filmy, piosenki i gry w zabawny sposób przekazują ważne treści.

Zapraszamy do galerii

Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim stara się być instytucją nowoczesną i spełniającą potrzeby swoich użytkowników będących w różnym wieku. Dla najmłodszych regularnie organizowane są zajęcia pod nazwą „Co się wyrabia w bibliotece?”. Wszyscy ci, którzy chcą rozwijać swoje artystyczne pasje spotykają się cyklicznie, bo w każdy drugi piątek miesiąca na warsztatach zatytułowanych „Artystyczny Piątek”. Miłośnicy literatury mają zapewniony dostęp do nowości wydawniczych. Dla nich są również organizowane spotkania autorskie. W bibliotece urządzane są także wystawy fotograficzne, kiermasze rękodzielnicze oraz prezentowane jest malarstwo. Dla wszystkich tych którzy lubią połączyć rozwój ciała i umysłu biblioteka proponuje dodatkową atrakcję w postaci Magicznego Dywanu czyli interaktywnej podłogi. Gracze obsługują go machając jedynie rączką lub nóżką. To magiczne urządzenie motywuje, pobudza wyobraźnię, wspiera rozwój dużej motoryki… gra, bawi, uczy. Już podstawowy zestaw gier zawarty w pakiecie startowym pozwala na ćwiczenie z dziećmi różnych funkcji np. na rozwój dużej motoryki, zdolności koncentracji, koordynację wzrokowo-ruchową, rozwój orientacji przestrzennej, orientację w schemacie swojego ciała, itp. Starsze dzieci mogą się uczyć na przykład angielskiego, matematyki, przyrody, historii. Wszystko w ramach quizów, map myśli, czy zabawy w skojarzenia.

Zapraszamy do galerii

„Granie na dywanie” to temat ostatnich zajęć zorganizowanych dla dzieci w bibliotece. Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem opowiadania Pawła Beręsewicza „Niebezpieczna gra” pochodzącego z książki: „Ciumkowe historie”. Następnie odbyła się rozmowa na temat różnych sposobów spędzania czasu w długie zimowe wieczory. Okazało się, że uczestniczki zajęć bardzo chętnie grają… ale na komputerze, telefonie lub tablecie. Rzadko są to gry planszowe. Powodem, jest najczęściej brak towarzystwa chętnego do grania. Chcąc przypomnieć wszystkim jak ogromną radość może sprawiać taka forma rozrywki dziewczynki rozegrały partyjkę „Węży i drabin”. Było bardzo wesoło, ponieważ gra okazała się nieprzewidywalna i co chwilę ktoś inny wychodził na prowadzenie. Wszyscy uczestnicy zasłużyli słodką nagrodę i niespodziankę, którą była gra na tzw. MAGICZNYM DYWANIE. Jest to interaktywna podłoga, która pobudza wyobraźnię, wspiera rozwój dużej motoryki… gra, bawi, uczy. Gdyby nie fakt, że o godz. 18 należało zamknąć bibliotekę, to zajęcia trwałyby całą noc!!! Tak się spodobała niespodzianka!

Zapraszamy do galerii

„Niech od Bałtyku

Aż do stóp Tatr

Babcie i Dziadkowie

Żyją nam 100 lat!!!!!”

Nie ma jak u babci… wysłucha, doradzi i poczęstuje pysznym ciastem. A Dziadek? Dziadek ma najwygodniejsze kolana pod słońcem. Już za kilka dni będzie ich święto i wspaniała okazja, by im za wszystko podziękować – przede wszystkim za to, że są. Czwartkowe zajęcia z cyklu „Co wyrabia się w bibliotece?” poświecone zostały właśnie naszym kochanym dziadkom. Dzieci opowiedziały za co ich kochają i wysłuchały opowiadania „Zapomniany dziadek” znajdującego się w książce Małgorzaty Strękowskiej – Zaremby „Abecelki i duch Bursztynowego Domu”. Następnie wykonały laurki, które po wpisaniu życzeń, wręczą swoim ukochanym Babciom I Dziadkom.

Zapraszamy do galerii

Z masy solnej można zrobić dużo pięknych ozdób. Możliwości są nieograniczone, a koszt samej masy bardzo niewielki. To doskonały "materiał" plastyczny dla osób w każdym wieku. Przekonały się o tym Panie uczestniczące w ostatnich zajęciach z cyklu „Artystyczny Piątek” współorganizowanych przez bibliotekę z Pracownią Rękodzieła Ludowego – „Aniołowo”. Agnieszka Przybysz, która poprowadziła warsztaty zdradziła kilka przepisów na wykonanie masy solnej oraz technikę wykonania aniołów. Tradycyjnie Panie wykazały się ogromną starannością i pomysłowością. Powstały przepiękne prace, które po wysuszeniu będą oryginalną ozdobą.

Zapraszamy do galerii

W czwartek 11 stycznia odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia literacko-plastyczne adresowane do najmłodszych użytkowników biblioteki. Motywem przewodnim spotkania była zima. Z tej okazji Oddział dla dzieci i Młodzieży został odpowiednio udekorowany a na regałach wystawienniczych znalazły się książki o zimowej tematyce. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały fragmentu „Zimowych przygód Jeżyka spod Jabłoni” oraz samodzielnie wykonały z rolek od papieru śniegową gwiazdkę 3D. Było to zajęcie tak czasochłonne, że niestety zabrakło paru minut na ich pomalowanie. Uczestniczące w spotkaniu dziewczynki obiecały dokończyć swe dzieła w domu.

Kolejne zajęcia dla dzieci odbędą się 18 stycznia i będą poświęcone naszym ukochanym Babciom i Dziadkom!

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Kwiecień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby