Któż z nas nie miał w domu pluszowego miśka.To ukochany przyjaciel wszystkich dzieci. Można się w niego wypłakać, wyszarpać za ucho. Można się w niego wtulić, gdy dręczą nas smutki. Pluszowy miś towarzyszy chyba każdemu dziecku w dobrych i złych chwilach. Ta wierna przyjaźń zasługuje na szczególne wyróżnienie. Nic dziwnego więc, że miś doczekał się swojego święta, które obchodzimy 25 listopada.

Biblioteka Publiczna również chciała jakoś uświetnić ten dzień i zorganizowała zajęcia dla najmłodszych czytelników. Na przybyłych gości czekał odświętnie udekorowany Oddział dla Dzieci, wystawa pluszowych niedźwiadków (było ich ok. 50 różnej wielkości), misiowe bajki, piosenki, specjalna misiowa pieczątka na rączkę i wiele innych atrakcji. Przygotowana została wystawa książek, w których głównym bohaterem jest  miś. Uczestnicy zabawy zostali obdarowani cukierkami, a jeśli ktoś tego dnia wypożyczył książkę, w nagrodę otrzymywał pluszowego misia. wszyscy wracali do domu uśmiechnięci i zadowoleni w towarzystwie nowego, mięciutkiego przyjaciela. 

W zajęciach wzięło udział siedemnaścioro dzieci. Serdecznie dziękujemy rodzicom za przyprowadzenie swych pociech do Biblioteki i pomoc w propagowaniu czytelnictwa wśród najmłodszych.