Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

34506426
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
21552
42770
370552
34506426

Twój IP: 100.26.176.111
Filtr
  • W czwartek 19 sierpnia 2021 r. Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim oraz BCKiH „Wahadło” zorganizowało wieczór autorski, na który zaproszona została pisarka, dziennikarka, reportażystka i scenarzystka ANNA FRYCZKOWSKA. Pani Anna zasłynęła między innymi takimi tytułami jak „Z grubsza Wenus”, „Sześć kobiet w śniegu (nie licząc suki)”, „Równonoc” czy „Żona jednego męża”. Podczas spotkania pisarka promowała swoją najnowszą książkę zatytułowaną „Cyrkówka Marianna”. Pomysł na napisanie tej powieści zrodził się podczas zwiedzania Muzeum Etnograficznego w Płocku. To wtedy Pani Ania zetknęła się po raz pierwszy z postacią Marianny Razik – powojennej akrobatki, żony atlety, wreszcie malarki, jednej z najbarwniejszych artystek ludowych XX wieku. Zafascynowana Marianną odwiedzała archiwa, rozmawiała z dziesiątkami osób, z detektywistyczną pasją studiowała obrazy swojej bohaterki, by jak najlepiej ją poznać i przedstawić jej losy w swojej książce.

    Pisarka opowiadała, jak zawsze dążyła do tego, aby pisać powieści i zawsze wierzyła, że ten cel osiągnie. Swoją prace rozpoczynała od pisania artykułów, reportaży a potem scenariuszy, m.in.: do znanych seriali tj.: "Na Wspólnej", "Przystań" czy "Barwy szczęścia". Tematy do książek najczęściej czerpie życia, z prawdziwych wydarzeń, historii napotkanych ludzi. Jej powieści poruszają tematy dotyczące relacji między ludźmi, psychologii ich funkcjonowania czy zachowań, problemów społecznych i socjologicznych. Dużym obciążeniem emocjonalnym było dla niej napisanie „Równonocy”, która wydana została przez Wydawnictwo „Od deski do deski” w serii „Na F/Aktach”. Książka opowiada o tajemniczych zaginięciach nastoletnich chłopców pod koniec lat ’90 w Zachodniopomorskim. Pani Anna opowiedział z jakimi trudnościami spotkała się podczas pisania tej książki i dlaczego pisząc ją postanowiła opowiedzieć całą historie z perspektywy rodziców owych chłopców. Podczas spotkania podzieliła się także swoimi literackim projektami. Okazało się, że obecnie pracuje nad trylogią osadzoną na Kujawach. Nie wykluczyła również umiejscowienia którejś ze swych powieści w Brześciu Kujawskim, ale to jak na razie są dość odległe plany. Spotkanie zakończyło się składaniem przez autorkę dedykacji i autografów oraz pamiątkową sesją zdjęciową.

    Zapraszamy do galerii

  • W naszej bibliotece po raz kolejny odbyły się zajęcia z cyklu „Artystyczny Piątek”. Umożliwia to współpraca z Pracownią Rękodzieła Ludowego „Aniołowo”. Tym razem wykonana została metodą quillingową „zakręcona ważka”. Z pozoru zadanie wyglądało na proste, lecz w praktyce okazało się bardziej skomplikowane. Uczestniczki dochodzą jednak do mistrzowskiej wprawy i efekty końcowe jak zwykle zachwycały. Po żmudnym kręceniu paseczków, zawijaniu ich przy pomocy specjalnej igły i przyklejaniu w fantazyjne układy powstały przepiękne ażurowe ważki, które prezentujemy na dołączonych zdjęciach.

    Zapraszamy do galerii

  • Gdzie przechowywać różne, potrzebne, damskie drobiazgi? Najlepiej w własnoręcznie ozdobionym pudełeczku. Ustawione na toaletce lub komodzie nada kobiecego charakteru każdemu wnętrzu. Przekonały się o tym Panie uczestniczące w ostatnich zajęciach z cyklu „Artystyczny Piątek” zorganizowanych w bibliotece przez Pracownię Rękodzieła Ludowego „Aniołowo”. Po prawie trzech godzinach wytężonej pracy, zastosowaniu różnych technik i materiałów plastycznych, zadowolone Panie mogły zabrać swoje małe dzieła i cieszyć się nimi w domu.
    Kolejne zajęcia odbędą się 17 sierpnia i będą poświęcone quillingowym paseczkom.

    Zapraszamy do galerii

  • W dniu 11 sierpnia 2017 roku odbyły się kolejny raz warsztaty z cyklu „Artystyczny Piątek”. I chociaż do świąt Bożego Narodzenia daleko, to Panie uczestniczące w zajęciach już rozpoczęły do nich przygotowania. Stało się to przy okazji zgłębiania tajników ozdabiania bombek metodą karczochową. Zanim nastąpi grudzień Panie dojdą do wprawy i wykonają wiele pięknych i oryginalnych świątecznych ozdób. Wszak jedyne co może je ograniczać to własna wyobraźnia!

    Zapraszamy do galerii

  • "Ty też masz sport we krwi!"

    Urząd Miejski i Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim serdecznie zapraszająna cykl imprez sportowych, którym będzie towarzyszyć akcja poboru krwi.

    16-26 sierpnia 2016 r - WYSTAWA SPORTOWA w Bibliotece Publicznej

    20 sierpnia godz. 13- III MEMORIAŁ im. CZESŁAWA WASIELEWSKIEGO

    21 sierpnia godz. 10 - 16 - AKCJA POBORU KRWI - SP nr1 w Brześciu Kujawskim

    21 sierpnia godz. 11 - 14 - mecz piłki nożnej oraz zajęcia sportowe

    Więcej informacji znajdziecie na plakatach, w Urzędzie Miejskim (Wydział Spraw Obywatelskich i Promocji) oraz w Bibliotece Publicznej.

               

  • Podstawowym zadaniem każdej biblioteki jest udostępnianie księgozbioru czytelnikom. Nie zawsze wiadomo co na przepełnionych regałach można znaleźć. Dlatego Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim serdecznie zaprasza na cykl spotkań ze specjalne wybranymi książkami. Co tydzień w wypożyczalni dla dorosłych będzie prezentowana literatura o określonej tematyce.Dziś proponujemy:

    KSIĄŻKI NA POŻEGNANIE LATA

    • Lato w Jagódce -Katarzyna Michalak
    • Lato w Toskanii -Elizabeth Adler
    • Pod słońcen Saint-Tropez -Elizabeth Adler
    • Tego lata w Zawrociu -Hanna Kowalewska
    • Lato leśnych ludzi -Maria Rodziewiczówna
    • Paryskie lato-Janette Griffiths
    • Letni port-Susan Wilson
    • Wszystkie dni lata -praca zbiorowa
    • Lato z Moniką -Per Anders Fogelstrom
    • A zimą nastało lato -Sandra Paretti
    • Letni staż - Carrie Karasyov
    • Ostatnie lato w Arkadii-Deirdre Purcell
    • Wakacje z Penelopą- Krystyna Nepomucka
    • Wakacje - Jerzy Putrament
    • Romans latem- Andrzej Gerłowski
    • Wakacje córki prezydenta - Janet Dailey
    • Plaże- Iris Rainer Dart
  • UWAGA!!!!
    Wakacje dobiegły końca. W bibliotece ruszamy z zajęciami dla dzieci oraz dla dorosłych. Zaglądajcie, by być na bieżąco, by nic nie przegapić!
    W KAŻDĄ środę - zajęcia z ROBOTYKI
    w CZWARTKI - zajęcia literackie dla dzieci
    w każdy II piątek miesiąca "ARTYSTYCZNE PIĄTKI z pracownią ANIOŁOWO"

  • BIBLIOTEKA PUBLICZNA

    W BRZEŚCIU KUJAWSKIME

    ZAPRASZA WSZYSTKIE DZIECI NA 

    STATEK PEŁEN PRZYGÓD

    ZAJĘCIA ODBĘDĄ SIĘ

    17 SIERPNIA 2011 ROKU O GODZINIE 11

    W ODDZIALE DLA DZIECI

  • Wyspowy Zlot Brześć Kujawski 2016

    W ostatni weekend sierpnia Brześć Kujawski odwiedzili przedstawiciele  forum internetowego  www.pansamochodzik.org.pl, które skupia miłośników twórczości Zbigniewa Nienackiego. Przyjechali, by wziąć udział w odsłonięciu tablicy informacyjnej. W 2014 roku grupa odwiedziła Brześć Kuj. po raz pierwszy. Zbadała wówczas miejsca, które Zbigniew Nienacki opisał w powieści „Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców”.  Znaleziono wówczas wiele dowodów na to, że książkowy Antoninów to właśnie nasze miasteczko. Warto spacerując po ścieżce rowerowej wiodącej przy jeziorze Cmentowo podejść do nowej tablicy i zapoznać się z wynikami śledztwa. Umieszczono na niej ilustracje i informacje o związkach książki z grodem Łokietka, a także kod QR do audiobooka "Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców".

    Fani kultowej serii przyjechali do Brześcia Kuj. z całej Polski, byli również goście z zagranicy.  Podczas pobytu zwiedzili Kościół parafialny, Klasztor podominikański, wystawę archeologiczną w Urzędzie Miejskim, Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego w Redczu Krukowym. Zajrzeli także do uzdrowiska w Wieńcu Zdroju oraz do Parku Kulturowego w Sarnowie. Wzięli udział w grze miejskiej oraz spotkaniu w Bibliotece Publicznej. Wyjechali zauroczeni organizacją zlotu, atmosferą na nim panującą, i serdecznym przyjęciem przez gospodarzy. Tak bardzo spodobało im się nasze miasteczko, że obiecali jeszcze tu wrócić.

  • NARODOWE CZYTANIE"QUO VADIS" Henryka Sienkiewicza

    W sobotę, 3 września, podczas finału tegorocznej edycji Narodowego Czytania cała Polska podejmie lekturę "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Brzeska Biblioteka podobnie jak w latach ubiegłych weźmie udział w akcji, nad którą patronat honorowy objęła para prezydencka. Dla czytelników przygotowano wiele atrakcji:

    • Głośne czytanie fragmentów powieści
    • Dekoracja w oknie biblioteki
    • Składanie pamiątkowego stempla na przyniesionych egzemplarzach „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza
    • Prezentacja twórczości Henryka Sienkiewicza
    • Mini-konkurs wiedzy o pisarzu i powieści (z nagrodami)

    Serdecznie zapraszamy!

     

  • „Sztuka kochania… siebie w 15 aktach”

    Brześcianka MARTA LEWANDOWSKA zaprasza do świata emocji, w którym zagubienie czy niepewność wyznacza drogę do celu, a wrażliwość jest żaglem, który pomaga do niego dopłynąć.

    „Wanna, piana, wino i świece – to naturalne środowisko moich opowiadań, które właśnie w takim miejscu czytają i czują się najlepiej:) Właśnie dlatego, pojawiła się wersja papierowa zbioru moich opowiadań pt. „Sztuka kochania… siebie w 15 aktach”, w której znajdziesz:

    • Opowiadania pełne emocji,
    • Zdjęcia Mariusza Nasieniewskiego (15 subtelnych aktów),
    • Strzępy emocji, czyli kilka myśli, kilkuwersowych opowiadań, które nigdy nie były i nie będą publikowane,
    • Opowiadanie: „Akty rzeczywistości”, który został napisany specjalnie do tego tomiku.

    Pozwól sobie na nazwanie tego, co czujesz. Odkryj, jak wrażliwość i emocje mogą uczynić Cię szczęśliwszą. Przejdź wraz ze mną przez 15 aktów i… pokochaj siebie.”

     

    Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim otrzymała od autorki specjalny egzemplarz opowiadań opatrzony dedykacją dla czytelników. Zapraszamy do lektury! Już we wrześniu odbędzie się w bibliotece spotkanie autorskie z Panią Martą Lewandowską

     

  • KREATYWNE WARSZTATY - SOSPESSO

    Panujące od jakiego czasu upały nie odstraszyły uczestników kolejnych KREATYWNYCH WARSZTATÓW. Spotkali się oni w bibliotece w czwartkowe popołudnie, by techniką sospesso ozdobić wazony. Prace powstały pod czujnym okiem Pani Agnieszki Przybysz a efekty można obejrzeć na zdjęciach.

    Zapraszamy do galerii

     

Wydarzenia

Lipiec 2024
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby