„Od czwartego roku bez książeczki ani kroku” - spotkanie z policjantem

W dniu 21marca w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Brześciu Kujawskim odbyło się trzecie spotkanie z cyklu „Od 4 roku bez książeczki ani kroku”. Gościem specjalnym był asp. Arkadiusz Bronikowski z Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim, który przypomniał i utrwalił dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi oraz opowiedział o pracy w policji. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziła prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy. Wszyscy przymierzyli kamizelkę kuloodporną, kajdanki, kierowali ruchem z pomocą latarki oraz poznali zasadę działania urządzenia wykorzystywanego do badania trzeźwości kierowców. Pan policjant wyczerpująco odpowiedział na wszystkie pytania dzieci oraz przeczytał fragment książki „Mam przyjaciela policjanta”. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. W związku z tym, że były to trzecie zajęcia z cyklu „Od 4 roku bez książeczki ani kroku” każde dziecko otrzymało na własność książeczkę oraz słodkiego lizaka.

Pragniemy serdecznie podziękować Panu aspirantowi Arkadiuszowi Bronikowskiemu z Policji w Brześciu Kujawskim, który zaszczycił nas swoją obecnością i przekazał tak ważną dla każdego wiedzę.

Obejrzyj zdjęcia

Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejne spotkanie, które odbędzie się 18 kwietnia 2013 roku a gościem specjalnym będzie ratownik medyczny.