Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2470826
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
2237
11236
116341
2470826

Twój IP: 54.80.247.119
Filtr
 • ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

  Ostatnie zajęcia z cyklu „Co wyrabia się w bibliotece?” zdominowała woda, a to dlatego, że dzień wcześniej przypadał Światowy Dzień Wody. W trakcie tego wyjątkowo mokrego spotkania dzieci wysłuchały fragmentu książki „Kacperiada”Grzegorza Kasdepki zatytułowanego „Kąpiel”. W trakcie swobodnej rozmowy uczestnicy spotkania wymienili jakie mogą być rodzaje wody oraz do czego służy. Dzieci odgadywały przy wykonywaniu jakiego zawodu woda jest niezbędna. Następnie wykorzystując kolorowe kostki lodu wykonały prace plastyczne. Duże zainteresowanie wzbudziło doświadczenie - pływa czy tonie. Spotkanie zakończyło się lodową sztafetą oraz zabawą „pada deszczyk” połączoną z masażem pleców.

  Zapraszamy do galerii

 • W poszukiwaniu wiosny!

  W miniony czwartek odbyły się kolejne literacko-plastyczne zajęcia dla dzieci organizowane w brzeskiej bibliotece. Uczestnicy spotkania wspólnie poszukiwali budzącego się do życia świata przyrody, czyli jednej z oznak zbliżającej się wiosny. Na początek dzieci wysłuchały historii o „Bardzo głodnej gąsienicy” a następnie wykonały z przygotowanych wcześniej materiałów pełzającą na liściu gąsieniczkę. Po zajęciach plastycznych przyszedł czas na zabawy ruchowe. Okazało się, że nie tak łatwo jest pełzać w ciasnym tunelu. Wszystkim jednak udało się z powodzeniem zakończyć tę konkurencję. Na kolejnych zajęciach, które odbędą się w czwartek, będziemy świętować „Dzień Wody”.

  Zapraszamy do galerii

 • PSZCZÓŁKI poznają dinozaury!

  W słoneczny, środowy poranek bibliotekę odwiedziła grupa Pszczółek z Przedszkola Kraina Bajek. Celem tej wizyty było zdobycie jak największej liczby informacji o dinozaurach a powszechnie wiadomo, że najlepiej uczyć się poprzez zabawę. Dzieci rozwiązywały zatem łamigłówki oraz zagadki. Wysłuchały także zabawnej opowieści o tyranozaurze rexie, który nie potrafił groźnie ryczeć. Na zakończenie spotkania wszyscy wykonali techniką origami papierowe dinozaury, które razem z dziećmi powędrowały do przedszkola.

  Zapraszamy do galerii

 • To był bardzo ARTYSTYCZNY PIĄTEK!!!

  Podczas ostatnich zajęć współorganizowanych z Pracownią Rękodzieła Ludowego „Aniołowo” można było wykonać w bibliotece pudełko na drobiazgi. Uczestniczki spotkania ozdabiały je wykorzystując serwetki ryżowe oraz specyfiki, które finalnie spowodowały, że puzderka wyglądały jak obszyte skórą. Równolegle do tych zajęć działała „mydlarnia”. Możliwość wykonania mydełka z gliceryny w wymyślonym przez siebie kolorze, kształcie i zapachu cieszy się takim powodzeniem, że warsztaty zostały powtórzone.

  Na kolejne zajęcia zapraszamy wyjątkowo w PIERWSZY piątek kwietnia. Tematem przewodnim będą WIELKANOCNE PISANKI!

  Zapraszamy do galerii

 • 60-te URODZINY MISIA USZATKA

  Miś Uszatek obchodzący 6 marca 60-te urodziny był głównym bohaterem ostatnich, czwartkowych zajęć dla dzieci. Na początku spotkania uczestnicy obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której poznali wszystkich przyjaciół Misia. Następnie wysłuchali opowieści zatytułowanej „Podróż Misia Uszatka”, pokolorowali obrazek tematycznie nawiązujący do fragmentu książki oraz zbudowali z klocków linię kolejową oraz miasteczko. Podczas wspólnej zabawy odbyła się pogadanka na temat bezpieczeństwa podróżowania różnymi środkami lokomocji. Ustalono również elementy składowe bagażu, jaki należy ze sobą zabrać wyjeżdżając na krótko lub troszkę dłużej :).

  Już dziś zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się 16 marca.

  Zapraszamy do galerii

 • MIĘDZYNARODOWY TYDZIEŃ E-KSIĄŻKI - lekcja biblioteczna

  W związku z obchodami Międzynarodowego Tygodnia E-Książki brzeską książnicę odwiedzili uczniowie Technikum Rolniczego w Starym Brześciu. Młodzież poznała różnorodny księgozbiór znajdujący się w bibliotece, wzięła udział w dyskusji o współczesnej literaturze i formach dostępu do niej oraz obejrzała prezentację pt.: „PATRONI 2017 ROKU - WISŁA”. Na koniec każdy zmierzył się z hydrologiczną krzyżówką, którą ostatecznie rozwiązano wspólnie :)

 • Międzynarodowy Tydzień Książki Elektronicznej

  W dniach 3-9 marca obchodzony jest na całym świecie tydzień e-książki. Zainicjowane w 2004 roku święto ma na celu promocję i popularyzację e-czytania.

  Gdy w 2004 Rita Toews, kanadyjska autorka książek dla dzieci, postanowiła popularyzować e-czytanie i zorganizowała pierwszy Tydzień Książki Elektronicznej, w Polsce czytanie ebooków było równie abstrakcyjne co podróż na Księżyc.

  Od tego czasu wiele się zmieniło, choć przez wielu książki elektroniczne wciąż traktowane są z nieufnością. Szelest kartek i zapach książek są dla niektórych nieodłącznym elementem czytania. Innych odstrasza wciąż dość wysoka cena książek elektronicznych. Powoli jednak przekonujemy się do ebooków – zwolennicy e-czytania podkreślają wygodę takiego rozwiązania (zwłaszcza w podróży) oraz jego aspekt ekologiczny.

  Co prawda w naszej bibliotece nie posiadamy ebooków, ale możemy zaproponować inny, odmienny od tradycyjnego, sposób poznawania literatury, czyli audiobooki. Posiadamy ich ponad 80 tytułów i jest to: literatura dla dzieci, lektury oraz współczesne powieści. Pełna lista znajduje się na stronie biblioteki w zakładce AUDIOBOOKI. Serdecznie zapraszamy do wypożyczania i słuchania. :)

Wydarzenia

Marzec 2017
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax