Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2470820
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
2231
11230
116335
2470820

Twój IP: 54.80.247.119
Filtr
 • „Dinozaury wśród książek” – po raz drugi :)

  Rankiem 24 lutego bibliotekę odwiedziły 6-latki z Przedszkola „Kraina Bajek”. Dzieci wzięły udział w lekcji bibliotecznej zatytułowanej „Dinozaury wśród książek” przeprowadzonej z okazji Dnia Dinozaura.  Chociaż temat nie należał do najłatwiejszych wszystkim bardzo się podobało. Przedszkolaki obejrzały książki poświęcone tym wymarłym gadom, rozwiązały przygotowane łamigłówki oraz pokolorowały obrazki. Spotkanie zakończyło się „garścią” ciekawostek i zagadek.

  Zapraszamy do galerii

 • DZIEŃ DINOZAURA

  Przypadający 26 lutego DZIEŃ DINOZAURA był okazją do zorganizowania w bibliotece kolejnych już w tym roku zajęć dla dzieci. Odbyły się one tradycyjnie w czwartek o 1600. Na uczestników czekała specjalna dekoracja, wystawa książek i gadzich figurek a także zadanie plastyczne. Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji różnych dinozaurów. Dzieci z zainteresowanie oglądały książki oraz wymieniały się informacjami i ciekawostkami. Okazało się, że pomimo tego, że temat mało dziecięcy, wiadomości posiadają bardzo dużo. Ożywiona dyskusja była prowadzona również podczas zadań plastycznych.  Pierwsze polegało na pomalowaniu farbami połowy papierowego talerzyka, z którego następnie miał być wykonany dinozaur. Brakło niestety czasu i dzieci miały dorobić głowę i ogon już w domu. Drugie zadanie polegało na pomalowaniu masek. Różnorodność powstałych dinusiów można podziwiać na zdjęciach.

  Zapraszamy do galerii

 • Przedszkolaki z Guźlina w brzeskiej bibliotece!

  W czwartek 23 lutego bibliotekę odwiedzili przesympatyczni, mali goście a mianowicie przedszkolaki z Oddziału w Guźlinie. Dzieci poznały zasady działania biblioteki oraz wzięły udział w króciutkich zajęciach poświęconych dinozaurom. Po wysłuchaniu opowiadania „Oko w oko z diplodokiem” i swobodnej rozmowie o dawno wymarłych gadach maluchy pokolorowały wesołe dinusie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książek „Cała Polska czyta dzieciom” oraz słodki upominek.

  Zapraszamy do galerii

 •   W czwartkowe popołudnie (16.02) miała miejsce w bibliotece "WIELKA PSOTA NA DZIEŃ KOTA". Wszystkie atrakcje i zabawy nawiązywały do naszych ukochanych kiciusiów. To właśnie im poświęcona była wystawa książek, galeria zdjęć oraz mini-teatrzyk. Przybyłe dzieci miały okazję poznać wiele ciekawostek o kotach i ich zwyczajach oraz wziąć udział w przygotowanych zabawach. Ogromną trudność sprawiło policzenie wszystkich mruczących pupili zgromadzonych tego dnia w Oddziale dla Dzieci. Kociaki były dosłownie wszechobecne: na regałach, książkach, torbach, ubraniach... Ale nie dziwiło to nikogo! To był przecież DZIEŃ KOTA!!! Dzieci postanowiły kontynuować to święto w swoich domach i dlatego licznie wypożyczały kocią literaturę!
  Miłośników psów zapraszamy już teraz na DZIEŃ PSA, który obchodzony jest w lipcu :)

  Zapraszamy do galerii

 • "POKOCHAJ CZYTANIE czyli Walentynki 2017" 

  Pod taką nazwą odbyły się 14 lutego zajęcia dla dzieci zorganizowane z okazji Dnia Zakochanych. Uczestnicy spotkania wysłuchali opowieści o tym jak "Alberta szukała miłości", wykonali kartkę walentynkową oraz rozwiązali sercowe łamigłówki. Dużo emocji wzbudziły konkurencje sprawnościowe rozgrywane drużynowo oraz taniec - zaplątaniec. Spotkanie zakończyło się drobnym poczęstunkiem i wypożyczeniem "zakochanych książeczek", które wyeksponowane były na specjalnym regale.

  Zapraszam do galerii

   

 • ARTYSTYCZNY PIĄTEK - glicerynowe mydła

  W piątek 10 lutego odbyły się w bibliotece kolejne zajęcia z cyklu "ARTYSTYCZNY PIĄTEK", podczas których uczestniczki wykonały glicerynowe mydła. Była w tym spora dawka szaleństwa, bo przecież nie jest tak prosto dobrać odpowiedni kształt, kolor i zapach... Powstały prawdziwe cudeńka!!! Miniaturki za symboliczną złotówkę można nabyć w bibliotece!

  Zapraszamy do galerii

 • „FERIE Z BAŁWANKIEM OLAFEM” – dzień 1

  We wtorek 31 stycznia odbyły się w bibliotece pierwsze zajęcia z cyklu „Ferie z Bałwankiem Olafem”. Dzieci chętnie przeniosły się do Krainy Lodu, gdzie wysłuchały fr. książki „Święto końca zimy”. Poznały również piosenkę „Ulepimy dziś bałwanka”, a że zima skąpi nam śniegu – wykonały bałwanka Olafa – gniotka. Nieprzypadkowo wybrano akurat tę formę zabawy. Zaglądając do Kalendarza Świąt Nietypowych można dowiedzieć się, że 31 stycznia przypada Międzynarodowy Dzień Przytulania. Dziecięce Olafy były bardzo mocno „przytulone, i wygniecione”. Zabawę zakończył wspólny taniec-zamrażaniec i słodki poczęstunek.

  „FERIE Z BAŁWANKIEM OLAFEM” – dzień 2

  Drugi dzień „Ferii z Bałwankiem Olafem” był bardzo artystyczny. Po wysłuchaniu opowieści o bałwanku z Krainy Lodu uczestnicy spotkania zabrali się do pracy twórczej. Zadanie było dwuetapowe. Najpierw należało wyciąć Olafa z papieru, a następnie wykonać papierową torebkę i nakleić na nią bałwanka. Nie było to najłatwiejsze zadanie, dlatego z pomocą najmłodszym dzieciom pospieszyły mamy J

   „FERIE Z BAŁWANKIEM OLAFEM” – dzień 3

  Podczas zajęć trzeciego dnia „Ferii z Bałwankiem Olafem” dzieci bawiły się tzw. zimną porcelaną, czyli masą plastyczną zrobioną na bazie kleju i mąki ziemniaczanej. Powstały przepiękne prace przypominające malutkie rzeźby lodowo - śniegowe.

   „FERIE Z BAŁWANKIEM OLAFEM” – dzień 4

  Czwarty dzień „Ferii z Bałwankiem Olafem” obfitował w przeróżne atrakcje i niespodzianki. Spotkanie rozpoczęło się od wykonania Olafa z patyczków do lodów. Później był drużynowy turniej hokejowy, który po zaciętej walce zakończył się remisem. Po części sportowej nastąpiła kolejna - kulinarno-plastyczna. Ponownie wykonano Olafa, który towarzyszył dzieciom przez całe ferie. Tym razem wykorzystano duże, plastikowe kubki, markery, czerwoną wstążkę oraz popcorn. Po napełnieniu nim kubków smakowity bałwanek był gotowy do schrupania. Spotkanie zakończyło się wspólną fotografią i obdarowaniem dzieci drobnymi upominkami.

  Zapraszamy do galerii

   

Wydarzenia

Luty 2017
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax