Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2470852
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
2263
11262
116367
2470852

Twój IP: 54.80.247.119
Filtr
 • Pippi Pończoszanka jest super!!!

  W ramach cotygodniowych zajęć z cyklu „Co się wyrabia w bibliotece?” uczestnicy popłynęli żaglowcem do położonej po drugiej stronie Bałtyku Szwecji. Celem tej podróży było spotkanie z bohaterką powieści napisanej przez Astrid Lindgren – Pippi Pończoszanką. Gdy dzieci dotarły na miejsce poznały podstawowe informacje o kraju i jej mieszkańcach. Wysłuchały fragmentu powieści czytanego przez Edytę Jungowską, w czasie którego uzyskały informację na temat wielu zabawnych faktów z życia tej rezolutnej dziewczynki. Próbowały, podobnie ja Pippi, chodzić w nietypowy sposób, oraz rysować zgodnie z wyznawaną przez nią, pokrętną logiką. Uczestnikom zajęć bardzo spodobała się opowieść Pippi o tym, że w Argentynie dzieci nie chodzą do szkoły, a jeśli już, to nie po to by się uczyć, lecz by jeść cukierki. Biblioteczne spotkanie zakończyło się w stylu bohaterki, czyli słodkim poczęstunkiem.

  W 2017 roku przypada 110 rocznica urodzin (14.11) szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren oraz 15 rocznica śmierci (28.01). W związku z tym 26 stycznia zostały w bibliotece zorganizowane zajęcia dla dzieci mające na celu przybliżenie twórczości pisarki.

  Zapraszamy do galerii.

 • Dzień Babci i Dziadka

  Zbliżające się święto Babci i Dziadka było okazją do zorganizowania kolejnych zajęć dla dzieci z cyklu „Co się wyrabia w bibliotece?” Tradycyjnie miało miejsce głośne czytanie oraz zadanie plastyczne. Uczestnicy wysłuchali zabawnych wierszyków  o babci i dziadku pochodzących z książki „Mój tata ma brata czyli Rymowanki o rodzinie” oraz wykonali przepiękne laurki. Pomysł na nie został zaczerpnięty z książki „Kirigami: okolicznościowe kartki i ozdobne opakowania”. Po wpisaniu życzeń zostaną podarowane ukochanym babciom i dziadkom. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

  Zapraszamy do galerii

 • Artystyczny Piątek - serwetki

  W dniu 13 stycznia odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Artystyczny Piątek” współorganizowane z Pracownią Rękodzieła Ludowego „Aniołowo”. Tym razem uczestniczki uczyły się różnych sposobów składania serwetek. Układały je na kształt wachlarzy, karczocha, orchidei, tulipana i wielu innych. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

  Zapraszamy do galerii

   

 • Zabawy ze Śnieżką

  W czwartek 12 stycznia odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia literacko-plastyczne adresowane do najmłodszych użytkowników biblioteki. Motywem przewodnim spotkania była zima i dlatego wszystkie zabawy i rozmowy do niej nawiązywały. Na regałach wystawienniczych znalazły się książki związane z tą porą roku. W trakcie zajęć zatytułowanych „Zabawy ze Śnieżką” dzieci wysłuchały fragmentu „Zimowych przygód Jeżyka spod Jabłoni”, samodzielnie wykonały z papieru śniegową gwiazdkę 3D oraz „gazetowymi” kulami trafiały do celu. Spotkanie zakończyło się prawdziwą bitwą na papierowe śnieżki, która sprawiła uczestnikom wiele radości!

  Na kolejne zajęcia zapraszamy już 19 stycznia!

  Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Styczeń 2017
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax