Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2470850
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
2261
11260
116365
2470850

Twój IP: 54.80.247.119
Filtr
 • Bo kochamy Misie, z nimi dobrze śpi się!

   „W bibliotece dzisiaj

  Swoje święto miały misie

  100 lat życia im życzyłem

  Miodek za ich zdrowie piłem

  Bo należy kochać misie

  Z nimi dobrze śpi się!”

  Przekonały się o tym dzieci, które 24 listopada przybyły do biblioteki, by wspólnie świętować „Światowy Dzień Pluszowego Misia”. Uroczystości towarzyszyła specjalna wystawa pluszaków oraz misiowych książeczek. W trakcie spotkania dzieci wysłuchały opowiadania „Gdzie jest Mikołaj?”, wzięły udział w niedźwiedzim turnieju wiedzy oraz zabawach i zajęciach plastycznych. Tego dnia każdy wyszedł z biblioteki z książeczką oraz własnoręcznie wykonanym techniką origami – misiem.

  Kolejne zajęcia dla dzieci zaplanowano na 1 grudnia! Zapraszamy!

  Zapraszamy do galerii

 • ARTYSTYCZNY PIĄTEK - ANIOŁ

  W dniu 25 listopada odbyły się w bibliotece kolejne zajęcia z cyklu "Artystyczny piątek". Uczestniczki spotkania, pod kierunkiem Pani Agnieszki Przybysz, wykonały anioły. Prace powstały przy wykorzystaniu wielu materiałów plastycznych i preparatu powertex.
  Na kolejny "Artystyczny piątek" zapraszamy 9 grudnia. Będzie można wtedy wykonać BOMBKĘ metodą dwuskładnikową.

  Zapraszamy do galerii

 • Jeż to bardzo pożyteczny zwierz!

  W dniu 9 listopada 2016 roku odwiedziła biblioteką klasa II ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim. Uczniowie wzięli udział w lekcji bibliotecznej, w trakcie której uzyskali wiele informacji na temat jeży i ich zwyczajów.  Dzieci dowiedziały się, że te nieduże zwierzęta są bardzo pożyteczne oraz, że w Polsce znajdują się pod ochroną. W trakcie dyskusji padło dużo dociekliwych pytań. Kolczasty bohater dnia musiał zdradzić wszystkie swoje sekrety i tajemnice. Później dzieci wysłuchały opowiadania o jeżach z książki „Razem ze słonkiem – Jesień”. Nauczyły się jak wykonać prostym sposobem jeżyka z papieru oraz pokolorowały obrazek. Wzięły także udział w zabawie „Na dywanie siedzi jeż, co on robi to ja też!” Na koniec spotkania uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzili wystawę fotograficzną. Na prezentowanych zdjęciach nie ma co prawda jeży, ale i tak bardzo się podobały. Po krótkim podsumowaniu i wykonaniu pamiątkowej fotografii dzieci wróciły do szkoły.

  Zapraszamy do galerii

 • BIOsfera – wspólne dziedzictwo

  W miniony piątek (4.11) w Bibliotece Publicznej w Brześciu Kujawskim została otwarta wystawa fotografii przyrodniczej „BIOsfera – wspólne dziedzictwo”. Wystawa ta jest plonem pleneru fotograficznego, który odbył się w czerwcu ubiegłego roku na terenie Wdeckiego Parku Krajobrazowego. Pomysłodawcą tych plenerów jest jeden z autorów zdjęć, dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego „Sztuka Natury” Pan dr hab. Adam Adamski, który gościł tego dnia w bibliotece. Przed południem odbyły się warsztaty z fotografii i filmu przyrodniczego dla młodzieży. Uczestnikami spotkania byli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu, którzy z zainteresowaniem wysłuchali na czym polega praca fotografika przyrody, obejrzeli przepiękne, wielokrotnie zaskakujące zdjęcia i filmy. Dużo emocji wzbudził pokaz sprzętu fotograficznego wykorzystywanego przez Pana Adama. Po południu nastąpiło oficjalne otwarcie wystawy, na którą przyszli mieszkańcy Brześcia zainteresowani fotografią przyrodniczą. Podczas prezentacji pokazów multimedialnych poświęconych przyrodzie, nagrodzonych na dotychczasowych edycjach Festiwalu, uczestnicy wysłuchali anegdot związanych z pracą w plenerze. Uzyskali również wiele wskazówek jak wykonać doskonałe zdjęcie. Gość tego wyjątkowego spotkania dał się poznać jako niezwykły tropiciel przyrody oraz człowiek, który o swojej pasji potrafi ciekawie opowiadać. Brzeska biblioteka ma niezwykłe szczęście i zaszczyt, bowiem jest jednym z czterech miast, gdzie wystawa „Sztuka Natury” VIII Festiwalu Fotografii i Filmu Przyrodniczego jest prezentowana. Będzie ją można oglądać do 9 grudnia. Serdecznie zapraszamy.

  http://www.pomorska.pl/wiadomosci/wloclawek/g/niezwykle-fotografie-w-brzesciu-kujawskim-zdjecia,11431373,21458585/

  http://promocjewloclawskie.pl/brzesc-kujawski/w-brzesciu-kujawskim-zagoscila-wyjatkowa-wystawa-zobacz-zdjecia

  Zapraszamy do galerii zdjęć z otwarcia wystawy

  Zapraszamy do galerii zdjęć z warsztatów fotograficznych

Wydarzenia

Listopad 2016
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax