Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

31816393
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
10116
86369
432623
31816393

Twój IP: 52.91.0.68
Filtr
  • KUBUŚ PUCHATEK ma już 90 lat!!!

    W czwartek 13 października było w brzeskiej bibliotece słodko, głośno i bardzo wesoło. Stało się tak, ponieważ w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży swoje urodziny obchodził Kubuś Puchatek. W przyjęciu uczestniczyła całkiem spora grupa miłośników Misia, dla której przygotowano wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania kubusiowej wystawy książek, na której znalazły się również maskotki przedstawiające innych mieszkańców Stumilowego Lasu, oraz gazetki, gdzie można było obejrzeć pierwszego Kubusia Puchatka. Następnie dzieci wysłuchały przezabawnej puchatkowej historii zatytułowanej „Kuracja odchudzająca”. Po odgadnięciu zagadki:

    To ja skaczę i wariuje, Kubusiowi dokazuję,
    lubię psoty i wybryki
    jestem taki kotek dziki

    wszyscy, podobnie jak Tygrysek się rozbrykali i wzięli udział w „słodko-kwaśnej” gimnastyce. Również zagadką na swoje stanowisko zaprosił dzieci Królik, któremu pomieszały się nasiona i trzeba było je na czas posegregować. Sowa Przemądrzała przygotowała dla uczestników warzywno-owocowe bingo. Trzeba było wykazać się przy tym zadaniu ogromną znajomością zieleniny. Po pokonaniu wszystkich konkurencji i wspólnej zabawie nadszedł czas na urodzinowy finał, czyli odśpiewanie Kubusiowi „Sto lat!”, dmuchanie świeczek i jedzenie przepysznego tortu. Chcąc zapamiętać jak najdłużej chwile spędzone z jubilatem, każde dziecko zabrało do domu książkę o Puchatku. Był to chyba najpiękniejszy dla Niego prezent!

    Zapraszamy do galerii

  • Puchatkowe śniadanko – czyli Biblioteka w „Krainie Bajek”

    W środowy poranek miałam przyjemność gościć w grupie Smerfów w brzeskim przedszkolu. Zaproszenie otrzymałam, by przybliżyć dzieciom postać Kubusia Puchatka oraz innych mieszkańców Stumilowego Lasu. Okazją do zorganizowania spotkania były zbliżające się urodziny tego przesympatycznego misia. Maluszki wysłuchały fragmentu książki „Każdy jest wyjątkowy” oraz wraz z Kubusiem „Policzyły co się da”. Po wspólnych zabawach i „gimnastyczkach” zostałam zaproszona na „puchatkowe śniadanko”, które było przepyszne.

    Zapraszamy do galerii

  • Wizyta w stolicy Mazowsza

    "Brzemię lat jest lżejsze dla tego, kto czuje się szanowany i kochany przez młodych."
             Cyceron

    Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to święto obchodzone corocznie 1 października a ustanowione przez Zgromadzenie ogólne ONZ. W tym roku Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim postanowiła podjąć działanie, które przyniesie radość seniorom, aktywuje ich do wspólnego spędzenia czasu i zachęci do wizyt w bibliotece. Wraz z Kołem Emerytów i Rencistów w Brześciu Kujawskim zorganizowała wycieczkę do Płocka. 6 października 2016 r. mimo padającego deszczu cały autokar brzeskich seniorów pojechał do stolicy Mazowsza.

    „Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w przepięknej Bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to najstarsza świątynia rzymskokatolicka i  najcenniejszy zabytek Płocka położony na wznoszącym się 60 m nad Wisłą Wzgórzu Tumskim. Wewnątrz kościoła obejrzeliśmy słynne drzwi płockie. Wykonane z brązu, składające się z 24 kwater robią niesamowite wrażenie. Podziwialiśmy także prezbiterium, nawę główną, boczne ołtarze, witraże oraz piękną polichromię. Po wyjściu zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Jana Pawła II po czym się rozdzieliliśmy. Do zwiedzania zostało jeszcze wiele atrakcyjnych miejsc. Część wycieczki dotarła do Wzgórza Tumskiego i mogła podziwiać najdłuższe rzeczne molo (o długości 358 m) oraz królową polskich rzek – Wisłę. Nieopodal znajduje się ławeczka zasłużonego płocczanina Jakuba Chojnackiego absolwenta najstarszej szkoły średniej w Polsce tzw. Małachowianki. Tam też byliśmy i podziwialiśmy piękne budynki działającej od ponad 8 wieków szkoły, którą ukończyli m. in. Ignacy Mościcki, Tadeusz Mazowiecki, Tony Halik. W drodze na rynek minęliśmy pomnik Bolesława III Krzywoustego. Na Starym Rynku oglądaliśmy XIX wieczne kamienice, ratusz, fontannę Afrodytę. Ciekawostką rynku jest scena odgrywana codziennie w południe. Na wieży ratuszowej rozlega się hejnał Płocka i pojawiają się figury naturalnej wielkości, które obrazują moment pasowania na rycerza Bolesława Krzywoustego przez ojca Władysława Hermana. Przy rynku znajduje się Dom Siostry Faustyny. To właśnie tutaj, 22 lutego 1931 r. miała pierwsze objawienie Jezusa Chrystusa. Trzy lata później Eugeniusz Kazimierzowski namalował według jej wizji obraz Jezusa Miłosiernego z napisem „Jezu ufam Tobie”. W drodze do autokaru minęliśmy pięknie odnowioną, zabytkowa Wieżę Ciśnień. Jeszcze wiele miejsc można by obejrzeć, jednak pogoda zniechęcała do dalszych spacerów. Chcąc uniknąć deszczu, wielu uczestników wycieczki posiliło się w tym czasie kawą i ciasteczkiem. O 15 wyruszyliśmy do Agrofarmy w Gołaszewie na obiad. Tam po smacznym posiłku, przy miłych dźwiękach muzyki, bawiliśmy się do wieczora. Mam nadzieję, że Brzeskim Seniorom, mimo pewnych niedogodności, wyjazd się podobał.”

    Zapraszamy do galerii

  • ZWIERZYNIAKI czyli Światowy Dzień Zwierząt w bibliotece

    „Światowy Dzień zwierząt” stał się okazją do zorganizowania w bibliotece kolejnych zajęć dla dzieci. Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji: specjalna wystawa książek, śmieszne wierszyki o zwierzętach, (które były głośno odczytane) oraz całe bogactwo różnych materiałów plastycznych. To z nich powstały przeróżne zwierzaczki, których głównym budulcem były rolki po papierze toaletowym oraz wytłaczanki od jajek. Pomysłowość i wyobraźnia dzieci jak zwykle była ogromna. Powstały sowy, pieski, kotki a także krowa, żyrafa oraz motyle i gąsienice. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało, nie inaczej, tylko słodką krówkę :)

    Zapraszamy do galerii

     

  • NIKE 2016 rozdane!!!

    Laureatką Literackiej Nagrody Nike w 2016 została Bronka Nowicka za literacki debiut, prozę poetycką "Nakarmić kamień". Nagrodę publiczności otrzymała Magdalena Grzebałkowska za książkę "1945. Wojna i pokój".

  • DZIEŃ BEZ SKARPETEK! - w skarpetkach tyle, że różnych!

    W czwartkowe popołudnie odbyło się kolejne spotkanie dla dzieci z cyklu „Co wyrabia się w bibliotece”. Tym razem tematem przewodnim były skarpetki, ponieważ niedawno przypadał „DZIEŃ BEZ SKARPETEK”.  Świętowanie tego dnia było tylko pretekstem do dobrej zabawy. Uczestnicy spotkania wysłuchali opowiadania o przygodach Kruka Skarpetki z książki „To wszystko prawda ! czyli Jak zmyślać przy każdej okazji”, zmierzyli się z trudnym zadaniem, jakim jest segregowanie tej części garderoby oraz rozwiązali przygotowane łamigłówki. Na koniec każdy otrzymał słodki upominek, który losował oczywiście… ze skarpetki.

    Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Październik 2016
N P W Ś C Pt S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby