Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2470841
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
2252
11251
116356
2470841

Twój IP: 54.80.247.119
Filtr
 • "Ty też masz sport we krwi!"

  Urząd Miejski i Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim serdecznie zapraszająna cykl imprez sportowych, którym będzie towarzyszyć akcja poboru krwi.

  16-26 sierpnia 2016 r - WYSTAWA SPORTOWA w Bibliotece Publicznej

  20 sierpnia godz. 13- III MEMORIAŁ im. CZESŁAWA WASIELEWSKIEGO

  21 sierpnia godz. 10 - 16 - AKCJA POBORU KRWI - SP nr1 w Brześciu Kujawskim

  21 sierpnia godz. 11 - 14 - mecz piłki nożnej oraz zajęcia sportowe

  Więcej informacji znajdziecie na plakatach, w Urzędzie Miejskim (Wydział Spraw Obywatelskich i Promocji) oraz w Bibliotece Publicznej.

             

 • UWAGA!!!!
  Wakacje dobiegły końca. W bibliotece ruszamy z zajęciami dla dzieci oraz dla dorosłych. Zaglądajcie, by być na bieżąco, by nic nie przegapić!
  W KAŻDĄ środę - zajęcia z ROBOTYKI
  w CZWARTKI - zajęcia literackie dla dzieci
  w każdy II piątek miesiąca "ARTYSTYCZNE PIĄTKI z pracownią ANIOŁOWO"

 • Wyspowy Zlot Brześć Kujawski 2016

  W ostatni weekend sierpnia Brześć Kujawski odwiedzili przedstawiciele  forum internetowego  www.pansamochodzik.org.pl, które skupia miłośników twórczości Zbigniewa Nienackiego. Przyjechali, by wziąć udział w odsłonięciu tablicy informacyjnej. W 2014 roku grupa odwiedziła Brześć Kuj. po raz pierwszy. Zbadała wówczas miejsca, które Zbigniew Nienacki opisał w powieści „Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców”.  Znaleziono wówczas wiele dowodów na to, że książkowy Antoninów to właśnie nasze miasteczko. Warto spacerując po ścieżce rowerowej wiodącej przy jeziorze Cmentowo podejść do nowej tablicy i zapoznać się z wynikami śledztwa. Umieszczono na niej ilustracje i informacje o związkach książki z grodem Łokietka, a także kod QR do audiobooka "Pan Samochodzik i Wyspa Złoczyńców".

  Fani kultowej serii przyjechali do Brześcia Kuj. z całej Polski, byli również goście z zagranicy.  Podczas pobytu zwiedzili Kościół parafialny, Klasztor podominikański, wystawę archeologiczną w Urzędzie Miejskim, Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego w Redczu Krukowym. Zajrzeli także do uzdrowiska w Wieńcu Zdroju oraz do Parku Kulturowego w Sarnowie. Wzięli udział w grze miejskiej oraz spotkaniu w Bibliotece Publicznej. Wyjechali zauroczeni organizacją zlotu, atmosferą na nim panującą, i serdecznym przyjęciem przez gospodarzy. Tak bardzo spodobało im się nasze miasteczko, że obiecali jeszcze tu wrócić.

 • NARODOWE CZYTANIE"QUO VADIS" Henryka Sienkiewicza

  W sobotę, 3 września, podczas finału tegorocznej edycji Narodowego Czytania cała Polska podejmie lekturę "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Brzeska Biblioteka podobnie jak w latach ubiegłych weźmie udział w akcji, nad którą patronat honorowy objęła para prezydencka. Dla czytelników przygotowano wiele atrakcji:

  • Głośne czytanie fragmentów powieści
  • Dekoracja w oknie biblioteki
  • Składanie pamiątkowego stempla na przyniesionych egzemplarzach „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza
  • Prezentacja twórczości Henryka Sienkiewicza
  • Mini-konkurs wiedzy o pisarzu i powieści (z nagrodami)

  Serdecznie zapraszamy!

   

 • „Sztuka kochania… siebie w 15 aktach”

  Brześcianka MARTA LEWANDOWSKA zaprasza do świata emocji, w którym zagubienie czy niepewność wyznacza drogę do celu, a wrażliwość jest żaglem, który pomaga do niego dopłynąć.

  „Wanna, piana, wino i świece – to naturalne środowisko moich opowiadań, które właśnie w takim miejscu czytają i czują się najlepiej:) Właśnie dlatego, pojawiła się wersja papierowa zbioru moich opowiadań pt. „Sztuka kochania… siebie w 15 aktach”, w której znajdziesz:

  • Opowiadania pełne emocji,
  • Zdjęcia Mariusza Nasieniewskiego (15 subtelnych aktów),
  • Strzępy emocji, czyli kilka myśli, kilkuwersowych opowiadań, które nigdy nie były i nie będą publikowane,
  • Opowiadanie: „Akty rzeczywistości”, który został napisany specjalnie do tego tomiku.

  Pozwól sobie na nazwanie tego, co czujesz. Odkryj, jak wrażliwość i emocje mogą uczynić Cię szczęśliwszą. Przejdź wraz ze mną przez 15 aktów i… pokochaj siebie.”

   

  Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim otrzymała od autorki specjalny egzemplarz opowiadań opatrzony dedykacją dla czytelników. Zapraszamy do lektury! Już we wrześniu odbędzie się w bibliotece spotkanie autorskie z Panią Martą Lewandowską

   

Wydarzenia

Sierpień 2016
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax