Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2470838
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
2249
11248
116353
2470838

Twój IP: 54.80.247.119
Filtr
 • Tydzień  Bibliotek 2016

  „Biblioteka inspiruje” to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, który odbył się w dniach 08.05.2016 – 15.05.2016 r. Jest to program mający na celu zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa. Biblioteka Publiczna w Brzeziu również włączyła się w obchody tego święta. Na te okazję przygotowała ciekawe atrakcje. Tydzień Bibliotek rozpoczęły zajęcia dla maluchów z Punktu Przedszkolnego. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece. Wszystkie zaplanowane atrakcje spotkały się z aplauzem młodych czytelników, którzy z ochotą brali w nich udział. Tydzień Bibliotek to także wizyta klasy I podczas której dzieci uczyły się, jak kreatywne spędzać czas wolny. W ostatnim dniu akcji odbyły się gry i zabawy świetlicowe skierowane do uczniów klasy „0”. Dzieci rozwiązywały zagadki, krzyżówki i quizy na temat znajomości bajek. Mali czytelnicy mogli się wykazać zdolnościami plastycznymi biorąc udział w konkursie na wykonanie laurki dla biblioteki. Został również rozstrzygnięty konkurs na najaktywniejszego czytelnika kwietnia. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali słodycze.

  Zapraszamy do galerii

 • Dla Ciebie Mamo!

  W czwartkowe popołudnie (19 maja) odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Co się wyrabia w bibliotece”. Tym razem spotkanie zorganizowano z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Uczestnicy zapoznali się z wystawą książek z mamą w tytule, wysłuchali jednego z „Opowiadań dla przedszkolaków”Renaty Piątkowskiej – „Zapach mamy” oraz wykonali upominki dla swoich mam. Powstały przepiękne, trójwymiarowe obrazy, które można podziwiać na zdjęciach. Wszystkie obdarowane Mamy na pewno będą zachwycone!

  Zaprszamy do galerii

 • "Części ciała" - czyli z czego jest zbudowany każdy człowiek

  W dniu 18 maja bibliotekę odwiedziły "Pszczółki" z Przedszkola Kraina Bajek w Brześciu Kujawskim. Dzieci wzięły udział w niezwykle poważnych zajęciach dotyczących części ciała człowieka. Wykorzystując schematyczny rysunek nazywały poszczególne elementy, z których każdy jest zbudowany a także wyjaśniały do czego dana część służy. Wspólnie doszły do wniosku, że ciało trzeba ćwiczyć i o nie dbać. Należy się zdrowo odżywiać, gimnastykować oraz wypoczywać. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania Grzegorza Kasdepke o "Uszach na sprzedaż". Po wielkim wysiłku każdemu należał się regeneracyjny posiłek, czyli pyszny cukierek na drogę, bo w przedszkolu czekał zdrowy obiadek!

  Zapraszamy do galerii

 • "Z rodziną za pan brat" - zajęcia dla dzieci

  W dniu 16 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Z tej okazji w bibliotece zorganizowano zajęcia dla dzieci pod nazwą "Z rodziną za pan brat". Uczestnicy spotkania wysłuchali fr. książki Renaty Piątkowskiej "Opowiadania dla przedszkolaków - Portret taty", dowiedzieli się, czym jest drzewo genealogiczne oraz narysowali swoją rodzinę. Prace zostały ozdobione ramką wykonaną z przeróżnych materiałów. Można tylko pozazdrościć małym artystom pomysłowości!
  Kolejne zajęcia dla dzieci odbędą się tradycyjnie w czwartek (19.05) o godz. 16. Zapraszamy!

  Zapraszamy do galerii

 • ROZWAŻNA CZY ROMANTYCZNA?? - spotkanie z Anną Karpińską

  Rozważna czy romantyczna? - o tym jaka jest mogły przekonać się Panie, które przyszły na spotkanie autorskie z pisarką ANNĄ KARPIŃSKĄ. Przyjechała do nas z Torunia. Jest autorką niezwykle ciekawych, wciągających, do końca trzymających w napięciu sześciu powieści obyczajowych i jednej kryminalnej. W naszej bibliotece książki te cieszą się niesłabnącą popularnością. Najlepszym tego świadectwem są przybyłe czytelniczki, które podczas tego wyjątkowego popołudnia zadawały bardzo wiele pytań. Chciały wiedzieć dosłownie wszystko! Skąd pisarka bierze pomysły, czy opisuje rzeczywistość najbliższych, dlaczego w ogóle zaczęła pisać... no i kiedy ukaże się kolejna powieść! (Już wiemy - w lipcu :) ) Pani Ania Karpińska z humorem odpowiadała zaspokajając ciekawość przybyłych. Spotkanie zakończyło się bardzo tradycyjnie - fotografiami na pamiątkę i składaniem autografów w książkach z indywidualnymi dedykacjami dla czytelniczek.
  Dziękujemy Pani Ani Karpińskiej i naszym Czytelniczkom, że uczestnicząc w spotkaniu wspólnie z nami uświetniły obchody Tygodnia Bibliotek.

  Zapraszamy do galerii

 • "A pamiętacie...czar PRL-u?" - spotkanie wspomnieniowe

  We wtorek 10 maja odbyło się w bibliotece spotkanie pn. "A pamiętacie... czar PRL-u?" Symbolicznym biletem wstępu miały być przedmioty z danego okresu przyniesione przez uczestników. Powstała z nich wystawa, która podobnie jak wyświetlona prezentacja wzbudziła salwy śmiechu oraz uruchomiła lawinę wspomnień. Co chwilę było słychać: A pamiętacie??... i snuła się kolejna opowieść. Były też dowcipy i zagadki o PRL-u. Wszystkim uczestnikom nie brakowało dobrego humoru i wydarzeń odnalezionych w czeluściach pamięci do tego stopnia, że postanowiono zorganizować następne spotkanie. O jego terminie poinformujemy!

  Zapraszamy do galerii

 • "Polała się krew w bibliotece"

  W dniu 8 maja rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Brzeska książnica zainaugurowała go akcją „Poleje się krew w bibliotece”. W związku z tym na Placu Łokietka pojawił się czerwony ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa i prowadził zbiórkę krwi na rzecz Tomasza Michałowskiego. W tym samym czasie w bibliotece można było obejrzeć specjalną wystawę książek „Krew i słodycz” a także skosztować słodkich wypieków przygotowanych przez bibliotekarki oraz napić się kawy i herbaty. Akcja wzbudziła ogromne zainteresowanie! Chętnych, by oddać krew było tak wielu, że kolejka do ambulansu nie malała przez cały dzień. Zgłosiło się 66 osób z czego krew pobrano od 47. Ten wynik był ogromnym zaskoczeniem zarówno dla ekipy ambulansu jak i dla bibliotekarek, które zorganizowały całą akcję.

  Serdecznie wszystkim dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy na inne wydarzenia organizowane w ramach Tygodnia Bibliotek.

  Zapraszamy do galerii

   

 • "Zakładki sowy" czyli "Co się wyrabia w bibliotece?"

  W dniu 5 maja 2016 roku odbyły się w bibliotece kolejne zajęcia z cyklu "Co się wyrabia w bibliotece". Uczestniczki zajęć, pod kierunkiem Pani Agnieszki Przybysz, wykonały zakładki do książek ozdabiając je metodą tranferu i decoupagu. Efekty jak zwykle można podziwiać na zdjęciach.

  Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Maj 2016
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax