Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2470997
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
2408
11407
116512
2470997

Twój IP: 54.80.247.119

Aktualności

Dzień Ojca obchodzimy w naszym kraju od 1965 roku. Święto to jest wyrazem szacunku i wdzięczności ojcom. W Polsce celebrujemy je 23 czerwca. Wczoraj w brzeskiej Bibliotece po raz kolejny odbyły się czwartkowe zajęcia z cyklu „Co wyrabia się w bibliotece??”, które zostały poświęcone temu świętu. Na wstępie dzieci wysłuchały opowieści „Głowa rodziny” z książki „Ciumkowe historie, w tym jedna smutna” autorstwa Pawła Beręsewicza. Po wysłuchaniu rozpoczęła się dyskusja o sprawie wydawałoby się banalnej,  jak ustalenie, kto jest „głową rodziny”. Zdania były podzielone i wymagały szczególnego zastanowienia. Nie zabrakło również zabawy w  Ojca Wirgiliusza. Później zostały wykonane piękne laurki dla tatusiów. Mimo tego, że Dzień Ojca nie jest tak popularny jak Dzień Matki, to pamiętajmy, by złożyć naszym tatusiom życzenia i podziękować za trud włożony w nasze wychowanie.

Zapraszamy do galerii

Jak w ciągu kilku godzin z nowej konewki zrobić starą?? Dowiedziały się tego panie uczestniczące w zajęciach współorganizowanych razem z Pracownią Rękodzieła Ludowego „Aniołowo”. Po wielokrotnym malowaniu, nakładaniu past strukturalnych i przyklejeniu papieru ryżowego konewki nabrały stylowego wyglądu. Efekty tych działań można podziwiać na zdjęciach.

Zapraszamy do galerii

Czwartkowe popołudnie w bibliotece obfitowało w atrakcje. Tego dnia odbyły się w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom zajęcia zatytułowane „Książka i zwierzę nie tylko na papierze”. Spotkanie zostało podzielone na trzy boksy tematyczne, gdzie każdy składał się z głośnego czytania, zabawy ruchowo-sprawnościowej oraz części plastycznej. W trakcie pierwszego etapu spotkania dzieci wysłuchały opowieści Zbigniewa Śląskiego „O sowie dwie słowie, a nawet słów sporo, o tym, że z pokorą lepiej poznać da się obyczaje ptasie”. Następnie wykonały z różnych materiałów podobiznę najmądrzejszego ptaka, by na koniec bawić się w „Bardzo głuchą sowę”. Kolejny etap był poświęcony pszczołom. Uczestnicy spotkania wysłuchali jednego z wielu opowiadań o Pszczółce Mai – „Niedźwiedzi alarm”, wykonali małe pszczółki  i wspólnie bawili się w „stary niedźwiedź mocno śpi. Ostatnia część spotkania dotyczyła papug. Dzieci wykonały z papieru i bibuły przepiękne, kolorowe ptaki. Najpierw jednak wysłuchały zabawnego wierszyka o „Papudze” a następnie „papugowały”, czyli powtarzały różne łamańce językowe. Nie wszystkim przychodziło to z łatwością. Śmiechu było jednak co nie miara!

Zapraszamy do galerii

W niedzielę 2 czerwca rozpoczął się XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, największe doroczne święto kampanii czytania, organizowane przez Fundacje ABCXXI. Korzystając z ogromnej gościnności Przedszkola „Kraina Bajek” udałam się w poniedziałkowy poranek, by zrobić dzieciom niespodziankę i im poczytać. Odwiedziłam kolejno wszystkie sześć grup. Wszyscy wysłuchali „Lokomotywy” Juliana Tuwima oraz wiersza Doroty Gellner – „Mysz w podróży”. Starszaki dodatkowo poznały jeszcze opowiadanie „Pani czyta” pochodzące z książki „Nie ma jak w przedszkolu” Małgorzaty Górnej. Wszyscy bardzo uważnie słuchali i na wyścigi chwalili się swoimi podróżami pociągiem. Nadchodzące wakacje będą wspaniałą okazją do odbycia kolejnych, czego życzyłam dzieciom żegnając się z nimi.

Pani Dyrektor przedszkola dziękuję za zaproszenie i możliwość wspólnego świętowania Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom!

Zapraszamy do galerii

Dyplom za akcję „Żonkil” w brzeskiej bibliotece!

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN już po raz kolejny organizowało w tym roku akcję upamiętniającą powstanie w getcie warszawskim. Biblioteka w Brześciu Kujawskim włączyła się do akcji eksponując na tablicach historię getta oraz odpowiednio wybraną literaturę. Wystawę zatytułowaną „ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ” można było oglądać od 14.04 do 21.04. Osoby, które odwiedziły 19 kwietnia bibliotekę otrzymały żonkile symbolizujące pamięć i szacunek o powstaniu. Za podjęte w ramach akcji działania, zaangażowanie, upowszechnianie historii Żydów Biblioteka Publiczna w Brześciu Kujawskim otrzymała dyplom.

Wydarzenia

Czerwiec 2018
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax