Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

3078948
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
633
11789
107193
3078948

Twój IP: 54.161.100.24

Aktualności

Kolorowe, w paski, gładkie, długie, białe – nosi je każdy. SKARPETKI, bo to właśnie o nich mowa były motywem przewodnim zbliżającego się „Dnia bez Skarpetek”, który obchodzony jest 21 października. Na początku dzieci wysłuchały opowiadania „Kot Papla i skarpetki” autorstwa Joanny Krzyżanek. Następnie opowiadały o swoich ulubionych skarpetach oraz wymieniały ich rodzaje. Później dzieci demonstrowały, jakie znają sposoby zwijania. Po wykonaniu tego wbrew pozorom łatwego zadania wykonały pracę plastyczną. Polegała ona na graficznym połączeniu w pary oraz pokolorowaniu tej małej, ale jak istotnej części garderoby. Następnie uczestnicy zajęć zostali podzieleni na dwie drużyny, które parowały skarpety na czas. Zajęcia odbyły się w bardzo wesołej atmosferze, a na zakończenie dzieciaki zostały poczęstowane lizakami.

Zapraszamy do galerii

W środę 17 października odbyły się kolejne zajęcia z kodowania. Podczas tego spotkania uczestnicy kontynuowali grę Scottie Go! Okazało się, że w miarę pokonywania kolejnych poziomów rósł stopień trudności. Wszystkie dzieci utknęły na tym samym etapie. Za tydzień powalczą dalej :)

Zapraszamy do galerii

W dniu 12 października odbyły się kolejne zajęcia z cyklu „Artystyczny Piątek”. Panie w nich uczestniczące otrzymały drewniane skrzyneczki, które miały następnie ozdobić. Był to proces dość pracochłonny i wieloetapowy. Wymagał cierpliwości i wielu działań wykonywanych w określonym porządku. Finalnie skrzyneczki miały wyglądem przypominać Lapis lazuli, czyli  wyjątkowy, ciemnoniebieski kamień naturalny. Intensywna, granatowa barwa oraz nieprzeźroczystość to jego najbardziej charakterystyczne cechy. Lapis lazuli to kamień, który ma bardzo ciekawą strukturę. Na powierzchni możemy zaobserwować przepiękne pasy, plamki oraz błyszczące złotem wytrącenia. Każdy okaz potrafi zaskoczyć swoim oryginalnym wyglądem. Takie też były wykonane prace.

Zapraszamy do galerii

Wszyscy mieszkańcy Stumilowego Lasu,
Musieli znaleźć troszeczkę czasu,
By na urodziny Kubusia przyjść
I razem z nim w bibliotece być.

92 lata temu brytyjski pisarz A. A. Milne stworzył fikcyjną postać literatury dziecięcej a mianowicie Kubusia Puchatka. Z miejsca pokochały go wszystkie dzieci. W dniu 14 października ten sympatyczny miś o małym rozumku obchodzi urodziny. Z tej okazji zaprosił swoich sympatyków do brzeskiej biblioteki. Dzieci na początku chętnie opowiedziały o ulubionych przygodach jubilata. Następnie, po wysłuchaniu opowiadania z serii „Lekcje ze Stumilowego Lasu” pt. „Lepiej dawać niż dostawać”, zostały poddane quizowi o Kubusiu Puchatku i jego przyjaciołach. Po sprawdzeniu tej wiedzy rozwiązały bardzo trudny labirynt, który miał doprowadzić Kubusia do domku. Okazało się, że dzieci poradziły sobie perfekcyjnie. Podczas spotkania nie zapomniano o innych bohaterach książki. Jak wiadomo głównym problemem Kłapouchego było gubienie ogonka. Zabawa polegała na tym, by dzieci z zasłoniętymi oczami spróbowały mu go przyczepić w odpowiednie miejsce. Śmiechu było co niemiara. Nie zabrakło też życzeń, które były składane głównemu bohaterowi spotkania. Po odśpiewaniu głośnego „Sto lat” i zdmuchnięciu świeczki został zjedzony pyszny tort. Na koniec zajęć dzieci ułożyły puzzle przedstawiające Kubusia i jego przyjaciół.

Zapraszamy do galerii

Gra planszowa i tablet?? To się da połączyć? Oczywiście, że tak! Przekonali się o tym uczestnicy kolejnych warsztatów z kodowania, które odbywają się co środę w brzeskiej bibliotece. „SCOTTIE GO!”, bo o tej grze mowa, to innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów. Małym programistom tak się spodobała zabawa, że kończyli zajęcia z wypiekami na twarzach i ogromną niechęcią pójścia do domu.

Zapraszamy do galerii

Witraże…

Wnoszą w ściany życie, gładzą kontur cieni
Burzą monotonię, tworzą nowy ład.

Słoneczne, poniedziałkowe popołudnie, to dobry czas na spotkanie w bibliotece i tworzenie szklanych kompozycji. Drugie „Warsztaty witrażowe metodą Tiffaniego” były okazją by dopracować niektóre prace tworzone we wrześniu. Można było już podziwiać skończone lusterka, otoczone barwną szklana mozaiką, lampiony na drucianych nóżkach, kwiatową dekorację i jubilerskie barwne zawieszki. Powstały też całkiem nowe kompozycje. Materia szkła skapana w słonecznym blasku rodzi pomysły, pasjonuje, porywa. Co jeszcze stworzą zafascynowane szkłem panie? Pomysłów dużo, więc to pewnie nie ostatnie szklane warsztaty w bibliotece.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Październik 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax