Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

1751150
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
2283
49534
152990
1751150

Twój IP: 54.226.55.151

Wieniec

W środę 7 lutego, z okazji Międzynarodowego Dnia Batmana, w Bibliotece w Wieńcu odbyły się zajęcia literacko-plastyczne zatytułowane „Co Batman robi nocą”. Jak wiadomo jest to kultowa postać komiksowa, jeden z pierwszych superbohaterów, stworzony na wzór legendarnego Zorro. Miłośnicy znają go z seriali, filmów i gier komputerowych. Podczas zajęć dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania „Batman. Urodziny Jokera”. Odpowiadały na pytania dotyczące bohatera. Okazało się, że świetnie znają tę postać. Chłopcy bardzo dużo wiedzieli również o nietoperzach, które są symbolem Mrocznego Rycerza. W części plastycznej spotkania mieli za zadanie wyciąć maski i znak Batmana z czarnego papieru. Jak wiadomo superbohater odznacza się wyjątkową sprawności fizyczną i umysłową. O to również zadbali uczestnicy zajęć biorąc udział w ćwiczeniach ruchowych oraz rozwiązując zadania logiczne. Zajęcia zakończył słodki poczęstunek.

Zapraszamy do galerii

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

27 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia - najmilszej przytulanki . Z tej okazji w przedszkolu w Wieńcu odbyły się zajęcia z najmłodszą grupą i klasami I-III Szkoły Podstawowej. Tego dnia, każde dziecko przyszło ze swoim przyjacielem.”Maluszki” wysłuchały opowiadania „Miś Pako” i wymieniały jakie znają misie z bajek. Prezentowały swoje zabawki, opowiadały dlaczego tak bardzo je lubią oraz bawiły się z nimi wykonując polecenia. Na zakończenie otrzymały misiowe maski do pokolorowania i wycięcia.

 Natomiast dzieci z klas I-III wysłuchały historii powstania Pluszowego Misia oraz fragmentu opowiadania  ze zbioru „Misiowe bajeczki”. Odpowiadały na pytania „Co wiem o niedźwiedziach?”. Odbyły się także wybory na największego i najmniejszego misia, najbardziej kolorowego i „przytulaśnego”.

Zapraszamy do galerii

Dzień Postaci z Bajek

Bajki i baśnie towarzyszą nam od najmłodszych lat. Oddziałują na nas tekstem, ilustracją, rozwijają fantazję i niosą „życiową wiedzę”. 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to dobry moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Z tej okazji w „bajkowych” zajęciach, które odbyły się 6 listopada w szkole w Wieńcu, uczestniczyły dzieci z 3 grup przedszkola. Wysłuchały one baśni ze zbioru H.Ch Andersena, odpowiadały na zagadki związane z bohaterami bajek i baśni, opowiadały które są ich ulubionymi. Przy pomocy pokazywanych rekwizytów odgadywały tytuł bajki i główną postać. Miejmy nadzieję, że zaczarowany świat bajek pozostanie w ich sercach długo!

Zapraszamy do galerii

Kubusia Puchatka uwielbiają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Kojarzy im się zazwyczaj z beztroskim dzieciństwem. Ulubiony niedźwiadek najmłodszych, w sobotę 14 października skończył 91 lat. By uczcić jego święto Bibliotekę w Wieńcu odwiedziły w piątek przedszkolaki. Maluchy wysłuchały fragmentu książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek”. Oglądały maskotki i odgadywały, kogo wśród mieszkańców Stumilowego Lasu brakuje. Dyskutowały również na temat miodu: skąd bierze się i kto go produkuje. Okazało się, że oprócz miłośników jedzenia miodu, są również wśród dzieci mali pszczelarze, doskonale znający się na rodzajach i właściwościach tego smakołyku. Następnie odbyło się jedzenie miodku na czas, bez pomocy rąk. Przedszkolaki wzięły także udział w Puchatkowym Konkursie Wiedzy. Losowały pytania dotyczące Kubusia i jego przyjaciół, które zamknięte były w kapsułkach. Dużo frajdy sprawiła zabawa w doczepianie z zasłoniętymi oczami ogonka Kłapouchemu oraz rozwiązywanie labiryntu. Na zakończenie milusińscy poczęstowali się "słodkim co nieco" i dmuchali balony.

Zapraszamy do galerii

Bo ja lubię czytać i już...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ma już swoją 13- letnią tradycję. W tę tradycję wpisała się Biblioteka w Wieńcu, która przygotowała zajęcia dla III grupy sześciolatków Szkoły im. K. Makuszyńskiego. W dniu 29 września bieżącego roku, w sali lekcyjnej, dzieciaki wysłuchały opowiadania Anity Głowińskiej "Kicia Kocia w bibliotece". Chętnie wypowiadały się na temat: czemu warto sięgać po książki, kto im czyta i dlaczego jest to takie ważne. Dla uczestników przewidziana była zabawa ruchowa "Złap kota za ogon", do pokonania labirynt i zagadki dotyczące bohaterów bajek. Podczas zajęć było bardzo wesoło, dzieci świetnie się bawiły, a spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

Zapraszamy do galerii

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek - 25 listopada 2016 r. w filii wienieckiej obchodzono uroczyście ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Z tego powodu do biblioteki przybyły pod opieką wychowawczyni dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wieńcu. Wraz z nimi „przyszły” miśki. Niektóre maluchy były w bibliotece po raz pierwszy. Z ogromnym zaciekawieniem wszystko oglądały. Wysłuchały piosenki i wiersza o misiu oraz wzięły udział w przygotowanych zabawach. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

PUCHATKOWA JESIEŃ W BIBLIOTECE

„Puchatkowa jesień” – pod taką nazwą w wienieckiej bibliotece odbyły się 14 października zajęcia dla dzieci. Głównym bohaterem był Kubuś Puchatek, ponieważ świętował on tego dnia swoje 90- te urodziny. Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji: wystawa kubusiowych książeczek, okolicznościowa gazetka przedstawiająca historię „życia” misia oraz zadania literacko-plastyczne. Można było wykazać się umiejętnością pięknego czytania oraz zdolnościami artystycznymi. Na zakończenie goście głośno odśpiewali ,,100 lat '' i życzyli Jubilatowi wszystkiego - co najlepsze. W górę poszybowały balony!

 

Wydarzenia

Luty 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby