Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

1021073
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
4670
6102
113605
1021073

Twój IP: 54.161.3.96

Wieniec

Dzień Postaci z Bajek

Bajki i baśnie towarzyszą nam od najmłodszych lat. Oddziałują na nas tekstem, ilustracją, rozwijają fantazję i niosą „życiową wiedzę”. 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to dobry moment, aby przypomnieć sobie niektóre z nich. Z tej okazji w „bajkowych” zajęciach, które odbyły się 6 listopada w szkole w Wieńcu, uczestniczyły dzieci z 3 grup przedszkola. Wysłuchały one baśni ze zbioru H.Ch Andersena, odpowiadały na zagadki związane z bohaterami bajek i baśni, opowiadały które są ich ulubionymi. Przy pomocy pokazywanych rekwizytów odgadywały tytuł bajki i główną postać. Miejmy nadzieję, że zaczarowany świat bajek pozostanie w ich sercach długo!

Zapraszamy do galerii

Kubusia Puchatka uwielbiają nie tylko dzieci, ale i dorośli. Kojarzy im się zazwyczaj z beztroskim dzieciństwem. Ulubiony niedźwiadek najmłodszych, w sobotę 14 października skończył 91 lat. By uczcić jego święto Bibliotekę w Wieńcu odwiedziły w piątek przedszkolaki. Maluchy wysłuchały fragmentu książki A.A. Milne „Kubuś Puchatek”. Oglądały maskotki i odgadywały, kogo wśród mieszkańców Stumilowego Lasu brakuje. Dyskutowały również na temat miodu: skąd bierze się i kto go produkuje. Okazało się, że oprócz miłośników jedzenia miodu, są również wśród dzieci mali pszczelarze, doskonale znający się na rodzajach i właściwościach tego smakołyku. Następnie odbyło się jedzenie miodku na czas, bez pomocy rąk. Przedszkolaki wzięły także udział w Puchatkowym Konkursie Wiedzy. Losowały pytania dotyczące Kubusia i jego przyjaciół, które zamknięte były w kapsułkach. Dużo frajdy sprawiła zabawa w doczepianie z zasłoniętymi oczami ogonka Kłapouchemu oraz rozwiązywanie labiryntu. Na zakończenie milusińscy poczęstowali się "słodkim co nieco" i dmuchali balony.

Zapraszamy do galerii

Bo ja lubię czytać i już...

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ma już swoją 13- letnią tradycję. W tę tradycję wpisała się Biblioteka w Wieńcu, która przygotowała zajęcia dla III grupy sześciolatków Szkoły im. K. Makuszyńskiego. W dniu 29 września bieżącego roku, w sali lekcyjnej, dzieciaki wysłuchały opowiadania Anity Głowińskiej "Kicia Kocia w bibliotece". Chętnie wypowiadały się na temat: czemu warto sięgać po książki, kto im czyta i dlaczego jest to takie ważne. Dla uczestników przewidziana była zabawa ruchowa "Złap kota za ogon", do pokonania labirynt i zagadki dotyczące bohaterów bajek. Podczas zajęć było bardzo wesoło, dzieci świetnie się bawiły, a spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

Zapraszamy do galerii

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W piątek - 25 listopada 2016 r. w filii wienieckiej obchodzono uroczyście ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Z tego powodu do biblioteki przybyły pod opieką wychowawczyni dzieci z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Wieńcu. Wraz z nimi „przyszły” miśki. Niektóre maluchy były w bibliotece po raz pierwszy. Z ogromnym zaciekawieniem wszystko oglądały. Wysłuchały piosenki i wiersza o misiu oraz wzięły udział w przygotowanych zabawach. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

PUCHATKOWA JESIEŃ W BIBLIOTECE

„Puchatkowa jesień” – pod taką nazwą w wienieckiej bibliotece odbyły się 14 października zajęcia dla dzieci. Głównym bohaterem był Kubuś Puchatek, ponieważ świętował on tego dnia swoje 90- te urodziny. Na uczestników spotkania czekało wiele atrakcji: wystawa kubusiowych książeczek, okolicznościowa gazetka przedstawiająca historię „życia” misia oraz zadania literacko-plastyczne. Można było wykazać się umiejętnością pięknego czytania oraz zdolnościami artystycznymi. Na zakończenie goście głośno odśpiewali ,,100 lat '' i życzyli Jubilatowi wszystkiego - co najlepsze. W górę poszybowały balony!

 

  KSIĄŻECZKA NA DZIEŃ DZIECKA       

                                             

„Jak ciche potoki wody

Płyną po zielonej niwie,

Tak niech płynie wiek Twój młody

Słodko, miło i szczęśliwie.”

                                                                                      (Rymowanki polskie dla dzieci)                                      

Dzień dziecka w bibliotece w Wieńcu upłynął w miłej atmosferze. Były życzenia oraz prezenty. Każde dziecko, które odwiedziło placówkę dostało książkę. Upominki bardzo ucieszyły małych gości. Wśród nowości zgromadzonych w bibliotece najbardziej spodobała się im barwnie ilustrowana książka pt. „Rymowanki polskie dla dzieci”. Chętne dzieci czytały krótkie fragmenty tekstu, które szybko utrwaliły się w pamięci. Dla tych, którzy zapamiętali najwięcej były słodkie nagrody. Chwile dziecięcego święta upłynęły na wspólnym układaniu puzzli, zabawach z balonami i śpiewaniu piosenek.

Zapraszamy do galerii

BIBLIOTEKA INSPIRUJE

Pod takim hasłem obchodzono „Tydzień Bibliotek 2016” w wienieckiej filii. Dla czytelników i użytkowników przygotowano z tej okazji wiele atrakcji: wystawkę popularno-naukowych książek dla dzieci i młodzieży, konkursy z nagrodami: „Kto zgadnie tego nuda nie dopadnie”, „Głośne czytanie”, gry planszowe, rebusy i zabawy ruchowe. Każdy dzień przynosił nowe propozycje na spędzenie wolnego czasu z książką. W piątek do biblioteki, wraz z wychowawczynią, zawitali uczniowie trzeciej klasy Szkoły Podstawowej w Wieńcu. Chętnie wysłuchali opowieści o tym, jak wschodzi słońce. Młodzi odpowiadali na zadawane im pytania, czytali wybrane fragmenty książek. Korzystając okazji zapisało się do biblioteki kilku nowych czytelników, którzy wypożyczyli po jednej ulubionej książce. Pomachali nimi na pożegnanie. Na pamiątkę tej wyjątkowej wizyty pozostały zdjęcia, laurka z życzeniami i miłe wspomnienia.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Listopad 2017
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Polecamy

logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby