Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

5443088
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
8603
80218
233422
5443088

Twój IP: 3.84.139.101

Wieniec

„Uśmiech dziecka największym skarbem…”

W dniu 30 maja, w Bibliotece w Wieńcu, odbyły się zajęcia z okazji Dnia Dziecka. Pogoda dopisała, wiec wszystkie zabawy odbyły się na dworze. Dzieci mogły się wykazać sprawnością fizyczną. Z zaangażowaniem wykonywały konkurencje sportowe takie jak: slalom w parach, bieg z piłeczką na łyżce, odbijanie piłki przy pomocy ręczników, rozbijanie baniek mydlanych, chodzenie po linie. Musiały, kto szybciej, nadmuchać balon i namalować na nim swój wizerunek. Rysowały także kredą na chodniku postać, wcześniej znajdując kępkę trawy, która miała być włosami. Na zakończenie spotkania otrzymały słodką niespodziankę.

Zapraszamy do galerii

23 maja w Bibliotece w Wieńcu odbyły się zajęcia z okazji zbliżającego się dnia Mamy i Taty. Dzieci wysłuchały fragmentów opowiadań pt: „Martynka i Dzień Mamy”, oraz „Zapominalski Tatuś”. Następnie rozmawiały o tym „Ile zawodów ma mama?” i „Do czego służy tata?”. Musiały dokończyć zdania, których bohaterami byli rodzice. Przy zabawie „Skąd pochodzę?” wypełniały drzewo genealogiczne, a na zakończenie zajęć wyklejały kartki okolicznościowe. Bardzo się starały i włożyły w swoje prace dużo serca, ponieważ tworzyły je dla wyjątkowych osób.

Zapraszamy do galerii

Czym różni się pisanka od kraszanki, dlaczego dawniej łykano bazie i od czego pochodzi nazwa śmigus-dyngus – tego między innymi można było dowiedzieć się na zajęciach pt: „Ale jaja”, które odbyły się w Bibliotece w Wieńcu. Najważniejszym bowiem ze świąt w tradycji chrześcijańskiej jest Wielkanoc, a jej symbolem jajko. Dzieci, które przybyły tego dnia do biblioteki wysłuchały opowiadania „Wiosenne niespodzianki” i opowiedziały, jakie panują  u nich w domu tradycje związane z tym świętem. Uzupełniły koszyczek w wielkanocne specjały oraz wybierały ziarenka kukurydzy z kaszy. Wykonały „Taniec kurcząt”, powtarzając figury za „kwoką”. Musiały odnaleźć „pogubione jajka” i ułożyć zgodnie z działaniami na nich wypisanymi. Na koniec stworzyły z pałeczek kosmetycznych owieczkę i poczęstowały się czekoladowymi jajkami.

Zapraszamy do galerii

Pomarańczowo i Marchewkowo

4 kwietnia dzieci uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych z okazji Dnia Marchewki. Marchew to jedno z najzdrowszych warzyw. Zawiera mnóstwo beta-karotenu i witaminy A, która odpowiada m.in. za zdrowie naszej skóry. W korzeniu marchewki jest również sporo mikroelementów i minerałów, a przy tym jest on niskokaloryczny. Spotkanie rozpoczęło się od zagadki tematycznej, która była biletem wstępu. Dzieci wysłuchały wiersza J. Brzechwy „Na straganie”. Następnie rozmawiały o tym, dlaczego zdrowe odżywianie jest tak ważne, co wpływa na ich kondycję i na co uważać, kupując żywność. Później ułożyły przykładowy jadłospis, przy którym było mnóstwo kontrowersji. Opierał się on na piramidzie zdrowego odżywiania. Kolejne zadanie polegało na tym, że każde dziecko musiało odgadnąć, co to za owoc lub warzywo. W tym celu musiało włożyć dłonie do otworów w pudełku i dotykać „obiekt”. Podczas zabawy „Na tropie marchewki” dzieci zbierały korzenie w wielkich rękawicach. Nie było łatwo. Na zakończenie wykonały marchewki z papieru i bibuły. Przez cały czas trwania zajęć, mogły podjadać zdrową, pyszną marchewkę.

Zapraszamy do galerii

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest co roku 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu popularyzowanie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Baśnie kształtują wyobraźnię, dostarczają informacji o otaczającym świecie, uczą wrażliwości i empatii. Spotkanie z tej okazji, w Bibliotece w Wieńcu, rozpoczęło się od przeczytania baśni pt: „Dzielny ołowiany żołnierzyk”. Dzieci poznały życiorys pana Andersena, a przy pomocy rekwizytów odgadywały tytuły napisanych przez niego baśni. Następnie, podzielone na grupy, mogły wykazać się znajomością dotyczącą twórczości pisarza. Jak się okazało wiedzę w tym zakresie mają całkiem sporą. Kolejnym zadaniem było ułożenie haseł z rozsypanki wyrazowej. Na zakończenie wykonały łabędzia z kolorowego papieru.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Lipiec 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby