Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

3078903
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
588
11744
107148
3078903

Twój IP: 54.161.100.24

Kąkowa Wola

W miniony czwartek w Bibliotece w Kąkowej Woli odbyły się zajęcia z okazji 92. urodzin Kubusia Puchatka. Na dzieci czekały liczne atrakcje. Wysłuchały kilku opowiadań z serii „Lekcje ze Stumilowego Lasu”, a następnie odpowiadały na pytania i zagadki związane z Puchatkiem oraz jego przyjaciółmi. Wykazały się świetną znajomością każdej z postaci. Następnie uczestnicy zajęć rozwiązywali skomplikowany labirynt, który jak się później okazało nie sprawił większego problemu. Dzieci miały również za zadanie pokolorować obrazek przedstawiający Jubilata. Zabawa w doczepianiem ogona Kłapouchemu, mając zasłonięte oczy, wywołała sporo śmiechu. Wszystkie dzieciaki złożyły Kubusiowi najserdeczniejsze życzenia!!!

Zapraszamy do galerii

W sobotę 29 września w Polsce obchodzono Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Dzień ten podkreślić ma liczne zalety głośnego czytania, choćby takie jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem oraz wzbogacanie słownictwa. Z tej okazji bibliotekarka z fili w Kąkowej Woli wybrała się do grupy „0”. Do głośnego odczytania wybrany został fragment utworu Pawła Beręsewicza „Co tam u Ciumków?” pt. 20 minut dziennie codziennie”. Dzieci słuchały w skupieniu i z uwagą dając się ponieść  wyobraźni. Następnie zerówkowicze opowiedzieli o swoich ulubionych książkach wymieniając ich tytuły. Na koniec dzieciaki otrzymały kolorowanki, które miały zabrać do domu. Kochani czytajmy dzieciom codziennie!!!

Zapraszamy do galerii

Dziś przypada ważny dzień dla maluchów w całej Polsce. To właśnie 20 września przypada Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji bibliotekarka fili w Kąkowej Woli wybrała się z wizytą do punktu przedszkolnego „PROMYCZEK”, by razem z dziećmi świętować to wydarzenie. Na początku spotkania wszyscy wysłuchali opowieści Susa Hammerle pt. „ Hania idzie do przedszkola”. Dzieci wspominały również jak wyglądał ich pierwszy dzień w tym miejscu. Następnie przy stolikach łączyły warzywa z odpowiednim cieniem. Zadanie okazało się łatwe, bowiem wszyscy poradzili sobie wspaniale. Zostały rozdane również kolorowanki oraz balony udekorowane uśmiechem. Po wyśmienitej zabawie przedszkolaki otrzymały słodki upominek.
Kochane dzieciaki !!!!
życzę Wam, aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach. Każdy dzień był wspaniała przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

Zapraszamy do galerii

Autor wielu wspaniałych wierszy dla dzieci takich jak „Lokomotywa”, „Okulary”, „Ptasie radio”, czy „Słoń Trąbalski". W tym dniu przypada 124. rocznica urodzin Juliana Tuwima, bo to właśnie o nim mowa. To towarzysz wielu pokoleń, dlatego niemal w każdym domu znajduje się książka z jego wierszami, a ich wesołe rymy zawsze wywołują uśmiech na twarzy i wprawiają w dobry humor. W ramach uczczenia tego dnia bibliotekarka z Biblioteki Publicznej filia w Kąkowej Woli wybrała się do grupy „0”. Dzieci wysłuchały wcześniej już wspomnianej „Lokomotywy” oraz wiersza „Rzepka”. Po wysłuchaniu wierszy przedszkolaki otrzymały kolorowanki, które bardzo szybko pokolorowały. Na koniec spotkania przypomniały zasady szanowania książek oraz korzystania z biblioteki.

Zapraszamy do galerii

Trwa właśnie XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jest to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym. Z tego powodu bibliotekarka z Filii Biblioteki Publicznej w Kąkowej Woli wybrała się do przedszkola „Promyczek” i grupy „0”. Dzieci wysłuchały dwóch wierszy Juliana Tuwima - „Lokomotywa” oraz „Ptasie Radio”. Przedszkolaki po wysłuchaniu obu tekstów opowiedziały, o czym są ich ulubione książki i kto czyta im w domu. W wypowiedziach, najczęściej jako najlepszy domownik do czytania przed snem, pojawiała się mama. Pamiętajmy, że czytanie dzieciom rozwija ich wyobraźnię i należy to robić codziennie, nie tylko podczas trwania Tygodnia Czytania Dzieciom.

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Bibliotekę w Kąkowej Woli odwiedziła grupa policjantów. Spotkanie pod hasłem: DOWOLNOŚĆ CZYTANIA I BEZPIECZNEGO W BIBLIOTECE WYLĄDOWANIA odbyło się 9.05.2018 r. Po wysłuchaniu tekstu Ralfa Butschkowa pt. „Mam przyjaciela policjanta” dzieci ze  Szkoły Podstawowej oraz przedszkola spotkały się z dzielnicowym Kąkowej Woli, funkcjonariuszami ruchu drogowego oraz Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim a także ogniwa wodnego. Rozmawiali oni o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Największą jednak atrakcją był Atos – pies służbowy, który zaprezentował dzieciom swoje umiejętności oraz pochwalił się posłuszeństwem. Z kolei przewodnik psa, opowiedział o tym, jak przebiega szkolenie czworonogów policyjnych i jakie zadania one wykonują podczas codziennej służby. Policjantka ruchu drogowego omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drodze jako pieszy, bądź rowerzysta. Przypomniała także o konieczności noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni na drodze. Dzieciaki mogły obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów różnych ogniw i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze siadając za kierownicą radiowozu, czy policyjnego motocykla. Spotkanie obfitowało w radość, uśmiechy i sporą dawkę ważnych informacji o bezpieczeństwie.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Październik 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax