Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

25796659
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
7350
52406
281728
25796659

Twój IP: 44.211.239.1

Kąkowa Wola

W bibliotece w Kąkowej Woli zostały rozdane ostatnie już dyplomy z programu "Mała książka, wielki człowiek". To wspaniały sukces najmłodszych czytelników. Nagrodzone zostały dzieci, które na przeznaczonej do tego celu karcie czytelnika uzbierały komplet dziesięciu sówek. Do dyplomu dołączone zostały słodkie upominki. Wszystkim serdecznie gratuluję!!!

Zapraszamydo galerii

Przerwa na czytanie – pod takim hasłem bibliotekarka z filii w Kąkowej Woli odwiedziła znajdujący się w placówce oddział przedszkolny. Zrobiła to z okazji rozpoczynającego sie właśnie Tygodnia Bibliotek. Na początku spotkania, po krótkiej pogawędce o roli bibliotekarzy i bibliotek, najmłodsi wysłuchali opowiadania "Pani czyta książki" z książki "Nie ma jak w przedszkolu" autorstwa Małgorzaty Górnej. Następnie, kolorując obrazek, dzieci chętnie opowiedziały o czym sami najbardziej lubią słuchać i kto z domowników najczęściej im czyta. Na zakończenie maluchy otrzymały słodki upominek.

Zapraszamy do galerii

W Kąkowej Woli kolejne sukcesy!!!  Nie od dziś wiadomo, że w całej Polsce realizowana jest akcja promująca czytanie książek przez najmłodszych. Projekt nosi nazwę  „Mała książka, wielki człowiek”. W dniu dzisiejszym, zostały rozdane kolejne cztery pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Zostały nimi nagrodzone dzieci, które uzbierały na plastikowej karcie czytelnika komplet sówek. Z pewnością w najbliższym czasie trafią do odbiorców kolejne, gdyż większa część dzieci posiada już ponad połowę niezbędnych naklejek.

Zapraszamy do galerii

W dniu dzisiejszym bibliotekę w Kąkowej Woli odwiedził święty Walenty, który przeczytał dzieciom książkę pt. „Zakochana Hogata”. Rozdał również miłosne łamigłówki. Dzieci musiały m.in. wykreślić wyrazy kojarzące się ze świętem przypadającym 14 lutego. Chcąc zabrać do domu choć troszkę atmosfery jaka zapanowała podczas zajęć, dzieci skorzystały ze specjalne przygotowanej walentynkowej wystawy książek.

Zapraszamy do galerii

Wczoraj w Bibliotece Publicznej filii w Kąkowej Woli po raz kolejny odbyły się zajęcia z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzień ten obchodzony jest w Polsce od 2004 roku. Na początku spotkania dzieci rozwiązały układankę, której hasło brzmiało BEZPIECZNIE KORZYSTAM Z SIECI. Następnie uczestnicy zajęć dzielili się swoimi uwagami na temat niebezpieczeństw jakie czyhają w sieci, oraz jak sobie z nimi radzić. Wspólnie uznali, że najlepszą pomocą będą rodzice. Po tej krótkiej pogadance dzieci obejrzały kilka filmików poświęconych tej tematyce ze strony www.sieciaki.pl . Na zakończenie spotkania rozwiązały mini - test wiedzy zdobytej podczas spotkania. Jak się okazuje dzieciaki mają już bardzo dużą wiedzę w tej dziedzinie.

Zapraszamy do galerii

W Bibliotece Publicznej Filii w Kąkowej Woli przez cały grudzień trwał konkurs czytelniczy. Rywalizacja wśród czytelników była zacięta. Niewielką przewagą zwyciężył chłopiec z grupy „0”. Serdecznie gratuluję i zachęcam do dalszego wypożyczania książek, ponieważ kolejny konkurs czytelniczy odbędzie się już w lutym.

Wydarzenia

Styczeń 2023
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby