Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

1021108
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
4705
6137
113640
1021108

Twój IP: 54.161.3.96

Kąkowa Wola

Pierwsza wizyta w bibliotece

BIBLIOTEKA…. Co to za miejsce? Po co tam się chodzi? Jak się w niej zachować? Kim jest bibliotekarka? Na te, i inne pytania, usłyszała odpowiedź grupa dzieci biorąca udział w lekcji bibliotecznej w Bibliotece w Kąkowej Woli. By miło spędzić czas i wyjaśnić dzieciom jaka jest specyfika pracy w tym miejscu odczytana została  książka pt. „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” autorstwa Ewy Stadtmuller.  Następnie pokazane zostały książki wyróżniające się ilością kartek, rodzajem oprawy czy formatu. Na koniec zajęć kilkoro dzieci zapisało się do biblioteki, by móc wypożyczyć pierwszą w swoim życiu książkę.

Zapraszamy do galerii

Urodziny Kubusia Puchatka!

W poniedziałek 16 października 2017 roku w Bibliotece w Kąkowej Woli odbyły się zajęcia z okazji 91 urodzin Kubusia Puchatka. Na uczestników, którzy postanowili świętować ten dzień, czekało wiele konkurencji zarówno sprawnościowych, jak i manualnych. Na początku zajęć dzieci poznały bliżej historię jubilata, wymieniły wszystkich bohaterów z książki „Kubuś Puchatek” autorstwa A. A. Milne,  a także podyskutowały o charakterystycznych cechach każdego z nich.  Następnie, po części sprawnościowej i brykaniu po bibliotece jak Tygrysek, dzieci odgadywały zagadki dotyczące wydarzeń ze Stumilowego Lasu. Dużo koncentracji wymagało kolejne zadanie. Polegało ono na tym, by z zawiązanymi oczami przyczepić ogon Kłapouchemu, który ciągle gdzieś go gubił. Śmiechu było co niemiara…
Na zakończenie, po zjedzeniu słodkiego „co nieco”, wyłonione zostały trzy osoby posiadające największą wiedzę o Kubusiu. Otrzymały one drobne upominki.

Zapraszamy do galerii

W dniu 29.09.2017 roku w filii w Kąkowej Woli odbyły się pierwsze po wakacjach zajęcia. Okazją był OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA. W zajęciach wzięła udział grupa przedszkolna. Dzieci wysłuchały opowieści o tym „Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę” Ewy Stadtmuller. Następnie, podczas dyskusji dzieci opowiadały kto najczęściej im czyta, jakie bajki i ich postacie cieszą się największą popularnością. Padło także pytanie, co to jest biblioteka i do czego służy to miejsce. Po uzyskaniu odpowiedzi przedszkolaki wykonały prace plastyczne. Na koniec dzieci zostały poczęstowane słodkim upominkiem.

Zapraszamy do galerii

Czytajmy jak najczęściej!

Czytanie, szczególnie głośne, rozwija wyobraźnię, stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo, a przede wszystkim buduje niezwykłą więź między czytającym a odbiorcą. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, która w tym roku odbywa się pod hasłem „Czytanie zbliża”, dzieci z przedszkola „Promyczek” w Kąkowej Woli, wysłuchały bajek A. Sójki „Konik polny i mrówka” oraz „Przyjaciele”. Zabawne przygody bohaterów bardzo poruszyły przedszkolaków i przyczyniły się do pogaduszek na temat morału wynikającego z każdej opowieści. Dzieci odpowiadały także na zagadki dotyczące książki. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

„Kochamy nasze Mamy”

25 maja w bibliotece w Kąkowej Woli, zorganizowane zostały zajęcia z okazji Dnia Mamy. Dzieci wysłuchały zabawnych wierszyków z książki „Moja Rodzina” - Anny Edyk-Psut. Następnie opisywały swoje mamy - niejedna byłaby zaskoczona i wzruszona. Dzieliły się również spostrzeżeniami: jakie ich Mamy są, dlaczego je kochają, co lubią, co sprawia im radość. Dzieci zastanawiały się,  jaki prezent na Dzień Mamy będzie najlepszy i co wręczyć Tej jednej z najważniejszych osób w ich życiu. Doszły do wniosku, że najlepsza będzie własnoręcznie wykonana laurka z życzeniami.

Zapraszamy do galerii

Biblioteka wyspą skarbów!

XIV edycja Tygodnia Bibliotek, odbyła się pod hasłem „Biblioteka oczywiście!”, a w Kąkowej Woli dodatkowo - „Biblioteka wyspą skarbów”. Głównym celem akcji jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa, tak więc w bibliotece każdy dzień poświęcony był innemu, ciekawemu zakątkowi Europy. Uczestnicy zajęć poznali zwyczaje, historię i kulturę różnych narodów.

9.05 Tematem przewodnim tego dnia była Polska i jej zakątki, czyli „Podróże małe i duże z Koziołkiem Matołkiem”. Rozmawialiśmy dokąd warto się wybrać i dlaczego, jakim środkiem lokomocji podróżować, co ze sobą spakować i na co uważać. Rozwiązywaliśmy rebusy i rysowaliśmy miejsce, do którego chcielibyśmy się udać. Degustacja pierogów zakończyła spotkanie.

10.05 Wybraliśmy się do Wielkiej Brytanii. Oglądaliśmy zdjęcia ze słynnymi budowlami i zakątkami Anglii. Uważany za symbol tego kraju, Big Ben to nazwa ważącego 14 ton dzwonu umieszczonego na szczycie 106 metrowej wieży. Podobną budowlę postaraliśmy się wykonać z pudełek od herbaty. Wysłuchaliśmy fragmentu książki J. Swifta  „Podróże Guliwera” oraz próbowaliśmy angielskiej herbaty.

11.05 Odwiedziliśmy Francję kolebkę serów. Produkuje się ich ok. 400 rodzajów. Próbowaliśmy różnych rodzajów sera, choć nie każdy nam smakował - „gusta i guściki”. Otrzymaliśmy kartki z konturami mapy Francji, na których rysowaliśmy wszystko, co kojarzyło się nam z tym krajem. Jako ciekawostkę dowiedzieliśmy się, że wynaleziono tam balon, spadochron i okręt podwodny. Wysłuchaliśmy także bajki Ch. Perrault „Kot w butach”.

12.05 Po wysłuchaniu fragmentu opowiadania  A. Hryniewicz „Kacper i piraci”, zamieniliśmy się w poszukiwaczy SKARBU. W książce znaleźliśmy ukrytą mapę z wytycznymi oraz zagadkami. Podążając zgodnie ze wskazówkami, krok po kroku byliśmy coraz bliżej odnalezienia cennego „ ładunku”. Na naszych twarzach widać było podekscytowanie. Chcieliśmy jak najszybciej zdobyć kolejne przystanki, które finalnie zaprowadziły nas do skarbu. Na koniec podzieliliśmy łup jak prawdziwi piraci.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Listopad 2017
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Polecamy

logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby