Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

4399990
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
8735
92972
215093
4399990

Twój IP: 3.90.12.112

Kąkowa Wola

W Kąkowej Woli kolejne sukcesy!!!  Nie od dziś wiadomo, że w całej Polsce realizowana jest akcja promująca czytanie książek przez najmłodszych. Projekt nosi nazwę  „Mała książka, wielki człowiek”. W dniu dzisiejszym, zostały rozdane kolejne cztery pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Zostały nimi nagrodzone dzieci, które uzbierały na plastikowej karcie czytelnika komplet sówek. Z pewnością w najbliższym czasie trafią do odbiorców kolejne, gdyż większa część dzieci posiada już ponad połowę niezbędnych naklejek.

Zapraszamy do galerii

W dniu dzisiejszym bibliotekę w Kąkowej Woli odwiedził święty Walenty, który przeczytał dzieciom książkę pt. „Zakochana Hogata”. Rozdał również miłosne łamigłówki. Dzieci musiały m.in. wykreślić wyrazy kojarzące się ze świętem przypadającym 14 lutego. Chcąc zabrać do domu choć troszkę atmosfery jaka zapanowała podczas zajęć, dzieci skorzystały ze specjalne przygotowanej walentynkowej wystawy książek.

Zapraszamy do galerii

Wczoraj w Bibliotece Publicznej filii w Kąkowej Woli po raz kolejny odbyły się zajęcia z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Dzień ten obchodzony jest w Polsce od 2004 roku. Na początku spotkania dzieci rozwiązały układankę, której hasło brzmiało BEZPIECZNIE KORZYSTAM Z SIECI. Następnie uczestnicy zajęć dzielili się swoimi uwagami na temat niebezpieczeństw jakie czyhają w sieci, oraz jak sobie z nimi radzić. Wspólnie uznali, że najlepszą pomocą będą rodzice. Po tej krótkiej pogadance dzieci obejrzały kilka filmików poświęconych tej tematyce ze strony www.sieciaki.pl . Na zakończenie spotkania rozwiązały mini - test wiedzy zdobytej podczas spotkania. Jak się okazuje dzieciaki mają już bardzo dużą wiedzę w tej dziedzinie.

Zapraszamy do galerii

W Bibliotece Publicznej Filii w Kąkowej Woli przez cały grudzień trwał konkurs czytelniczy. Rywalizacja wśród czytelników była zacięta. Niewielką przewagą zwyciężył chłopiec z grupy „0”. Serdecznie gratuluję i zachęcam do dalszego wypożyczania książek, ponieważ kolejny konkurs czytelniczy odbędzie się już w lutym.

Mikołajki to dobra okazja do rozpoczęcia wprowadzania świątecznego klimatu. W wielu miejscach tego dnia ubierana jest choinka. Tak też się stało w bibliotece w Kąkowej Woli. Z pomocą przyszło czterech elfów. Zadanie wykonali po prostu po mistrzowsku!!! Efekty można podziwiać na zdjęciach :)

Zapraszamy do galerii

W całej Polsce realizowany jest projekt aktywizujący czytelniczo najmłodszych czyli „Mała książka, wielki człowiek”. W Kąkowej Woli mamy pierwsze sukcesy! W dniu dzisiejszym dwóch chłopców zdobyło ostatnie, czyli dziesiąte sówki. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodki upominek. Większość dzieci, które uczestniczą w projekcie zebrało już ponad połowę wymaganych naklejek. Wiadomo zatem, że kolejne dyplomy trafią do rąk najmłodszych czytelników już niebawem.

Wydarzenia

Kwiecień 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax