Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2308856
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
605
36485
154057
2308856

Twój IP: 54.92.173.9

Kąkowa Wola

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek Bibliotekę w Kąkowej Woli odwiedziła grupa policjantów. Spotkanie pod hasłem: DOWOLNOŚĆ CZYTANIA I BEZPIECZNEGO W BIBLIOTECE WYLĄDOWANIA odbyło się 9.05.2018 r. Po wysłuchaniu tekstu Ralfa Butschkowa pt. „Mam przyjaciela policjanta” dzieci ze  Szkoły Podstawowej oraz przedszkola spotkały się z dzielnicowym Kąkowej Woli, funkcjonariuszami ruchu drogowego oraz Komisariatu Policji w Brześciu Kujawskim a także ogniwa wodnego. Rozmawiali oni o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Największą jednak atrakcją był Atos – pies służbowy, który zaprezentował dzieciom swoje umiejętności oraz pochwalił się posłuszeństwem. Z kolei przewodnik psa, opowiedział o tym, jak przebiega szkolenie czworonogów policyjnych i jakie zadania one wykonują podczas codziennej służby. Policjantka ruchu drogowego omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drodze jako pieszy, bądź rowerzysta. Przypomniała także o konieczności noszenia elementów odblaskowych, dzięki którym jesteśmy lepiej widoczni na drodze. Dzieciaki mogły obejrzeć sprzęt wykorzystywany przez policjantów różnych ogniw i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi funkcjonariusze siadając za kierownicą radiowozu, czy policyjnego motocykla. Spotkanie obfitowało w radość, uśmiechy i sporą dawkę ważnych informacji o bezpieczeństwie.

Zapraszamy do galerii

W dniu 11.05.2018 r. w Bibliotece w Kąkowej Woli, w związku z rozstrzygnięciem konkursu na „Najlepszego czytelnika i pożeracza książek”, odbyło się wręczenie nagród. Celem konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do korzystania z zasobów biblioteki, promocja czytelnictwa oraz utrwalenie nawyku obcowania z książką. Po przeanalizowaniu wypożyczeń wszystkich uczestników konkursu wyłoniono trójkę najlepszych czytelników. Dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody. Laureatom życzę dalszej czytelniczej wytrwałości. Zapraszam do korzystania z  księgozbiorów biblioteki.

Zapraszamy do galerii

KOCHAMY CZEKOLADĘ!!!

Uwielbiana jest na całym świecie od ponad 200 lat. Trudno się dziwić – w końcu czekolada bardzo długo czekała na światowe odkrycie. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Następnie minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilość może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Nie można oczywiście zapominać o wyraźniej poprawie nastroju. Dla uczczenia tego dnia w Bibliotece w Kąkowej Woli odbyły się zajęcia dla dzieci. Uczestnicy spotkania zapoznali się z krótką historią czekolady oraz  jej wartościami odżywczymi. Następnie wysłuchali fragmentu książki autorstwa Roald Dahl pt. „Charlie i fabryka czekolady”. Po wysłuchaniu tekstu dzieci opowiadały o swoich czekoladowych upodobaniach.  Następnie uczestnicy zajęć odpowiadali na pytania quizowe w celu sprawdzenia wiedzy o czekoladzie. W ramach dobrej odpowiedzi mogły wziąć słodkości z „cukierkowego drzewa”. Panowała bardzo wesoła atmosfera. Wszyscy kochamy czekoladę, ale pamiętajmy jednak, że w nadmiarze może szkodzić!

Zapraszamy do galerii

Dnia 6 lutego w Filii Biblioteki publicznej w Kąkowej Woli odbyły się zajęcia z okazji DNIA  BEZPIECZNEGO INTERNETU. Jest to dzień obchodzony w Polsce od 2004 roku. Tego dnia chodzi głównie o to, by uświadamiać dzieci i młodzież, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich w trakcie korzystania z zasobów internetowych. Uczestnicy, zajęć po obejrzeniu krótkich filmików poświęconych tej tematyce, wzięli udział w pogadance. Okazuje się, iż dzisiejsza młodzież, dobrze wie, co to jest cyberprzemoc, hejt czy ksenofobia, i jak należy się bronić przed takimi zachowaniami.

Zapraszamy do galerii

„ Uwielbiam, gdy czytasz mi książeczki,

Lub gdy opowiadasz mi bajeczki.

Lubię gdy na kolanach mnie sadzasz

I na każdą psotę się zgadzasz.

Lubię, gdy uśmiechasz się do mnie,

Po prostu KOCHAM CIĘ ogromnie! ”

Kochają Nas, wspierają. Na smutki mają słodkie i pyszne rozwiązanie. Znajdą radę na każde zmartwienie… To nasze kochane Babcie i Dziadkowie. 21 i 22 stycznia to szczególne dni w roku kiedy możemy wyrazić wdzięczność za ich trud i oddanie, oraz wszystko to, co od nich otrzymujemy. Podczas zajęć w Bibliotece Publicznej w Kąkowej Woli dzieci przelewały na papier swoją uczucia wykonując laurki dla swoich Babć i Dziadków. Chętnie opowiadały o swoich ukochanych dziadkach, o ich upodobaniach, o tym jak lubią z nimi przebywać i co wtedy robią. Wysłuchały wierszy z książki Agaty Karpińskiej pt. „Polskie święta i zwyczaje” im zadedykowanych.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Maj 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax