Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

2757833
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
3215
40303
97303
2757833

Twój IP: 54.80.87.62

Brzezie

Co roku w miesiącu czerwcu obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Czytanie łączy”. Biblioteka Publiczna w Brzeziu także włączyła się do akcji promującej czytelnictwo i książkę wśród dzieci. Z tego powodu w dniu 6 czerwca bibliotekę odwiedziła klasa III. Na początek grupa chętnych dzieci przeczytała głośno przygotowane wcześniej fragmenty swoich ulubionych książek. Później odbyły się, w formie zabaw i zagadek, zajęcia z literatury. Były zatem krzyżówki, kalambury oraz zabawy ruchowe. Na koniec uczniowie wspólnie stworzyli plakat pt.: Książka, którą ostatnio czytałem.

Zapraszamy do galerii

Książka moim przyjacielem

W dniu 6 czerwca odbyła się z udziałem klasy III lekcja biblioteczna. Zajęcia poświęcone zostały zbliżającemu się Dniu Przyjaciela. To nietypowe święto jest świetną okazją, by uczcić tak trudną do zdobycia, prawdziwą przyjaźń. Warto w taki dzień okazać wdzięczność  swojemu najlepszemu przyjacielowi. Podczas zajęć uczniowie odpowiadali na pytania: kto to jest przyjaciel?, kto nim może zostać? i jakie cechy powinien posiadać?. Podawali również przykłady przyjaciół występujących w literaturze. Następnie zaprezentowali przygotowane wcześniej cytaty. Po ich odczytaniu dzieci doszły do wniosku, że przyjacielem może zostać nie tylko inny człowiek, ale także książka. Przebojem okazała się zabawa w literackie kalambury. Dzieci wykazywały się sporą znajomością tytułów bajek i pomysłowością jak je zobrazować. Lekcja zakończyła się wykonaniem Dyplomu Najlepszego Przyjaciela.

Zapraszamy do galerii

Za co kochamy nasze mamy?

Na to i inne pytania odpowiedziały pięciolatki z zaprzyjaźnionego przedszkola. Dzień Matki  to szczególny i najpiękniejszy dzień w roku, któremu towarzyszy magiczna atmosfera. W tym dniu wszystkie Mamy obchodzą swoje święto, a dzieci mogą okazać im swoją miłość i szacunek. 29 maja odbyła się lekcja biblioteczna związana z tym jakże ważnym wydarzeniem. W trakcie spotkania mili goście wysłuchali wiersza „Moja mama”, uczestniczyli w zabawach ruchowych i łamigłówkach tematycznych. Na koniec spotkania każde dziecko wykonało portret swojej mamy. Z gotowych prac powstała wspaniała galeria. Wszystkim Mamom składamy serdeczne i jak najlepsze życzenia z okazji ich święta

Zapraszamy do galerii

Książki, które inspirują.

Tydzień Bibliotek w Brzeziu zainaugurował obchodzony 8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia każdy czytelnik nie wychodził z biblioteki z pustymi rękami. Wychodząc, otrzymywał zakładkę i małe co nieco na drogę. W dniu 11 maja, progi biblioteki przekroczyła klasa I miejscowej szkoły. Po krótkim wprowadzeniu na temat trwającego właśnie święta, dzieci obejrzały gazetkę poświęconą zakazanym książkom. Jakie było ich zdziwienie, kiedy odkryły, że na tej liście znajdował się również „Czerwony Kapturek”.  Mali goście zapoznali się także z gazetką poświęconą książkom odrzuconym przez wydawców. Uczniowie nie spodziewali się, że znajdzie się na niej „Harry Potter” J.K. Rowling. Część klasy zaprezentowała książki przyniesione z domu, a które były związane z ich zainteresowaniami. Po oficjalnej części spotkania przyszedł czas na zabawy i gry ruchowe.  Lekcja  zakończyła się stworzeniem wielkiej zakładki oraz słodkim poczęstunkiem.

Przedszkolaki w bibliotece

„Z książką na wesoło” to temat zajęć, które odbyły się 14 maja w Bibliotece Publicznej w Brzeziu. Stanowiły one kontynuację obchodów Tygodnia Bibliotek. W wesołej atmosferze dzieci uczestniczyły w grach i zabawach. Było więc domino z książek, głuchy telefon, kalambury, taniec z balonami czy korona czytelnika. Zajęcia zakończyły się buszowaniem wśród książek i słodkim poczęstunkiem. W czasie Tygodnia Bibliotek odbył się konkurs polegający na odgadnięciu w jakim języku jest napisany wyraz Biblioteka. Wspólnie z młodymi czytelnikami stworzyliśmy także plakat promujący czytelnictwo „Z książką w dłoni”. Zaś z książek przyniesionych przez uczniów powstała wystawka „Co czytaliśmy, co czytać zamierzamy”.

Zapraszamy do galerii

Bez czekolady nie dam rady!

Podobnie jak w ubiegłym roku z okazji Dnia Czekolady Bibliotekę Publiczną odwiedziły dzieci z miejscowej szkoły. W tym dniu wszystkich obowiązywał dobry humor. Przedszkolaki zapoznały się z krótką historią czekolady, jej wartościami odżywczymi no i z zaleceniem, że jedzona w nadmiarze może zaszkodzić. Dzieci były ogromnie zdziwione, gdy dowiedziały się, że niegdyś ziarna kakaowca były środkiem płatniczym i przechowywano je w skarbcach jak złoto. Następnie wysłuchały opowiadania o "Czekoladowej złości Krzysia" Renaty Stachowicz. Wśród śmiechu, w wesołej atmosferze, zajęcia upłynęły szybko i niepostrzeżenie. Spotkanie zakończyła degustacja czekolady. Z okazji przypadającego święta przygotowano atrakcje także dla wszystkich czytelników. Była więc „Czekoladowa loteria” czy  „Cukierkowe drzewo”. Każdy wypożyczający  mógł również sprawdzić swoją wiedzę o czekoladzie i skosztować tego pysznego specyfiku.

Witaj Wiosno!

W dniu 19 marca do biblioteki zostały zaproszone na kolejną już lekcję dzieci z klasy „O”. Tym razem przebiegła ona pod hasłem „Witaj Wiosno!”. Mali goście rozpoczęli zajęcia odpowiadając na zagadki związane ze zwiastunami wiosny. Pomimo iż pogoda za oknem nie przypominała tej pory roku, dzieci jednak zauważyły zmiany zachodzące w przyrodzie. W dalszej części lekcji maluchy wysłuchały listu od Pani Wiosny oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych i plastycznych. Spotkanie zakończyło się buszowaniem wśród książek.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Sierpień 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax