Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

6213626
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
1673
3072
56931
6213626

Twój IP: 3.227.233.78

Brzezie

Kubuś Puchatek –bohater książek A.A. Milne’a – skończył w tym roku 93 lata. Z tej okazji, w Bibliotece Publicznej, odbyły się zajęcia poświęcone misiowi i jego przyjaciołom. Na huczne świętowanie urodzin przybyli uczniowie z klasy III. Podczas lekcji, dzieci poznały historię sympatycznego niedźwiadka, rozwiązywały rebusy i uczestniczyły w zabawach ruchowych. Zajęcia zakończyły się głośnym czytaniem, wspólnymi zdjęciami oraz małym „co nieco”.

Zapraszamy dio galerii

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji do biblioteki zostały zaproszone pięciolatki. Zajęcia rozpoczęliśmy krótką pogadanką na temat tego skąd wzięło się to święto. Następnie odczytaliśmy wiersz J. Brzechwy „Kaczka dziwaczka”. Później ułożyliśmy na dywanie twarz z kasztanów i pokolorowaliśmy znany na całym świecie symbol uśmiechniętej buzi. Spotkanie zakończyło się sesją zdjęciową i słodkim poczęstunkiem. Wszyscy, którzy przybyli do biblioteki, otrzymali drobny upominek. Dzień upłynął w miłej atmosferze, a na twarzy żadnego czytelnika nie zabrakło oczywiście uśmiechu.

Zapraszamy do galerii

W związku ze zbliżającym się Dniem Głośnego Czytania Bibliotekę Publiczną w Brzeziu odwiedziły sześciolatki. Po krótkim wprowadzeniu na temat tego święta uczniowie wysłuchali książki A. Głowińskiej „Kicia Kocia w przedszkolu”. Po lekturze sześciolatki porównały dzień z życia Kici Koci ze swoim. Następnie przystąpiły do wykonania pracy plastycznej. Zadanie polegało na pokolorowaniu jeżyka i wyklejeniu go kawą. Spotkanie zakończyła sesja zdjęciowa i słodki poczęstunek.

Zapraszamy do galerii

O tym jakie funkcje pełni biblioteka, jak można się do niej zapisać dowiedziały się dzieci z Punktu Przedszkolnego w Brzeziu. Dla większości była to pierwsza wizyta w miejscu wypełnionym po sufit książkami. W trakcie spotkania wysłuchały fragmentu książki Cz. Janczarskiego „Przygody i wędrówki misia Uszatka” oraz misia. W podziękowaniu za wspaniałą zabawę bibliotekarka otrzymała medal oraz dyplom.

Zapraszamy do galerii

Ahoj piraci!

19 września jest obchodzony Dzień Mówienia Jak Pirat. Z tej okazji Bibliotekę Publiczną w Brzeziu odwiedzili piraci. Tego dnia na czytelników czekała loteria, w której można było wygrać fanty związane z tym sympatycznym świętem. Wszyscy chętni mogli także zrobić sobie zdjęcie w masce pirata.

Zapraszamy do galerii

Za co kochamy nasze mamy?

Na takie pytanie starały się odpowiedzieć sześciolatki, które przybyły do biblioteki z okazji  Dnia Matki. W krótkich słowach dzieci opowiedziały o swoich mamach: o tym jak wyglądają i jakie prace wykonują w domu. W dalszej części zajęć mali goście wysłuchali opowiadania pt. „Dzień Matki. Po jego lekturze ujawnili, jak uczcili to ważne święto w swoich domach. Następnie rozwiązywali krzyżówki i wykonali portrety mam. Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.

Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Zapraszamy do galerii

Pełno książek w bibliotece, a w tych książkach same hece! – pod takim hasłem odbyła się lekcja biblioteczna inaugurująca XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Święto książnic, obchodzone  w dniach 8 – 15 maja, przebiegało pod hasłem #biblioteka. W trakcie zajęć dzieci odpowiedziały na pytanie: Co jeszcze można robić w bibliotece? Padały różnorodne propozycje – od wypożyczania książek po leniuchowanie. W związku z tym, że 8 maja przypada również Dzień Bibliotekarza, uczniowie wykonali dwa plakaty. Jeden przedstawiał bibliotekarza, drugi bibliotekę. Obchodom Tygodnia Bibliotek towarzyszyła także wystawa prac czytelników pod tytułem „Nasze pasje, nasze hobby”. Chętni czytelnicy mogli wziąć udział w zabawie literackiej „Poszukiwacze zaginionych tytułów”. W tym ważnym tygodniu nie zapomnieliśmy o naszych kochanych mamach. Z udostępnionych na miejscu materiałów dzieci mogły wykonać  laurki dla matek.

Odwiedzajmy biblioteki! Przecież „biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana albo do ozdoby służąca, jest po to by była powszechnie użytkowana”.  

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Październik 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby