Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

1021146
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
4743
6175
113678
1021146

Twój IP: 54.161.3.96

Brzezie

Co to jest katalog? Jak się z niego korzysta? Jak należy zachowywać się w bibliotece? Na te i inne pytania poznali odpowiedź uczniowie z klasy IV. W dniu 17 listopada odwiedzili bibliotekę i zapoznali się z zasadami jej funkcjonowania. Duże zainteresowanie wzbudziła skrzynia pełna szufladek i tajemniczych kart. Dzieci dowiedziały się, co znajduje się na karcie katalogowej. Następnie wyszukiwały w książce informacji, które zawierała. Na koniec w grupach wykonały kartę katalogową wybranej pozycji. Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

Gdzie mieszka bajeczka?

Na takie pytanie starały się odpowiedzieć sześciolatki, które przybyły do biblioteki z okazji Światowego Dnia Postaci z Bajek.  Dzieci opowiadały o swoich ulubionych postaciach bajkowych oraz uczestniczyły w przygotowanych dla nich konkursach i grach. Podawały poprawne nazwy zamienionych wcześniej tytułów znanych utworów, celowały papierowymi kulkami w postać Baby Jagi oraz bawiły się w skojarzenia. Odbył się także konkurs „Jaka to melodia?”, w którym dzieci odgadywały z jakiej bajki pochodzi dana piosenka. Spotkanie zakończyło się głośnym czytaniem książki o przygodach Strażaka Sama.

Zapraszamy do galerii

Bo śmiech to zdrowie!

7 października przypadał Światowy Dzień Uśmiechu. Uśmiech to najpiękniejsze, co możemy podarować drugiej osobie. Pamiętajmy też o tym, że śmiech to zdrowie. Pozytywnie wpływa na serce i rozładowuje stres. Dlatego Światowy Dzień Uśmiechu powinniśmy obchodzić obowiązkowo. Z tej okazji do biblioteki zawitały pięciolatki. Mali goście zapoznali się z historią tego święta, uczestniczyli w zabawach ruchowych oraz wysłuchali bajki z serii „Wilk i zając”. Następnie wzięli udział w tzw. „teście cytrynowym”. Polegał on na zjedzeniu plasterka cytryny i uśmiechnięciu się. Każde dziecko wykonało zadanie śpiewająco. Zajęcia zakończyły się kolorowaniem znanego na całym świecie symbolu żółtej uśmiechniętej buzi oraz słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

Poczytaj mi przyjacielu!

Zbliżający się Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do Biblioteki Publicznej w Brzeziu. Uczestnikami spotkania byli uczniowie z klasy III miejscowej szkoły, którzy przyszli podyskutować o książkach. Do głośnego odczytania wybrany został utwór Juliana Tuwima pt.: „Bambo”. W czasie zajęć dzieci rozwiązywały rebusy i wyłoniły Mistrza Pięknego Czytania. Została nim Weronika Żywiczka. Zwyciężczyni otrzymała drobną nagrodę.

Zapraszamy do galerii

Ahoj przygodo, czyli morskie podróże małych piratów.

Z okazji niedawno obchodzonego Dnia Mówienia Jak Pirat bibliotekę w Brzeziu odwiedziła grupa sześciolatków z miejscowej szkoły. Wykorzystując wyobraźnię dzieci odpowiedziały na pytanie kto to jest pirat i jak wygląda. Następnie mali goście wysłuchali fragmentu książki pt. „Kacper i piraci” oraz uczestniczyli w zajęciach ruchowych. Celem zabawy było dotarcie do skrzyni pełnej skarbów ukrytej na bezludnej wyspie. Aby tego dokonać dzieci musiały przejść wcześniej przygotowaną trasę, rozwiązać zagadki morskie oraz wypić rum pirata. Na koniec wszyscy podzielili między sobą skarb, którym okazały się słodycze.

Zapraszamy do galerii

Marzenia – te duże i te małe

W piątek 8 września bibliotekę odwiedziły dzieci z oddziału przedszkolnego miejscowej szkoły. Jako, że tego dnia przypadał Dzień Marzyciela, zajęcia były poświęcone temu wydarzeniu. Po uroczystym powitaniu dzieci wysłuchały wiersza pt. „Dyzio marzyciel”. Następnie, nawiązując do tekstu, opowiadały o swoich marzeniach i ich spełnianiu. Później razem z Konradem Marzycielem podróżowały po całym świecie, rozwiązywały krzyżówki i uczestniczyły w zabawach ruchowych. Na koniec zajęć dzieci narysowały swoje skryte pragnienia.

Szukamy przyjaciół podróżując lokomotywą czyli czytanie zbliża.

W ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom od 3 do 10 czerwca trwał Tydzień Głośnego Czytania. Tegoroczny tydzień odbywał się pod hasłem „Czytanie zbliża”. Z tej okazji w czwartek 8 czerwca do biblioteki zawitały sześciolatki. Tematem przewodnim spotkania był Julian Tuwim i jego twórczość. Dzieci poznały najważniejsze fakty z życia poety oraz obejrzały poświęconą mu wystawkę. Po wysłuchaniu chyba najbardziej znanego wiersza pt.”Lokomotywa” wspólnie stworzyliśmy własną lokomotywę. Utrudnieniem był fakt, że dzieci-wagoniki poruszały się z zamkniętymi oczami. Na koniec przedszkolaki kolorowały malowanki tematycznie związane z zajęciami.

9 czerwca biblioteka gościła w swoich progach pięciolatki. Tego dnia przypadał Dzień Przyjaciela. Dlatego też lekcja związana była z tym świętem. Dzieci wysłuchały wiersza A. Frączka „Mój przyjaciel”. Zastanawialiśmy się kto nim jest i jakie cechy powinien posiadać. Na koniec mali goście wykonali Dyplomy Najlepszego Przyjaciela.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Listopad 2017
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30

Polecamy

logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby