Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

2308857
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
606
36486
154058
2308857

Twój IP: 54.92.173.9

Brzezie

Książki, które inspirują.

Tydzień Bibliotek w Brzeziu zainaugurował obchodzony 8 maja Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Tego dnia każdy czytelnik nie wychodził z biblioteki z pustymi rękami. Wychodząc, otrzymywał zakładkę i małe co nieco na drogę. W dniu 11 maja, progi biblioteki przekroczyła klasa I miejscowej szkoły. Po krótkim wprowadzeniu na temat trwającego właśnie święta, dzieci obejrzały gazetkę poświęconą zakazanym książkom. Jakie było ich zdziwienie, kiedy odkryły, że na tej liście znajdował się również „Czerwony Kapturek”.  Mali goście zapoznali się także z gazetką poświęconą książkom odrzuconym przez wydawców. Uczniowie nie spodziewali się, że znajdzie się na niej „Harry Potter” J.K. Rowling. Część klasy zaprezentowała książki przyniesione z domu, a które były związane z ich zainteresowaniami. Po oficjalnej części spotkania przyszedł czas na zabawy i gry ruchowe.  Lekcja  zakończyła się stworzeniem wielkiej zakładki oraz słodkim poczęstunkiem.

Przedszkolaki w bibliotece

„Z książką na wesoło” to temat zajęć, które odbyły się 14 maja w Bibliotece Publicznej w Brzeziu. Stanowiły one kontynuację obchodów Tygodnia Bibliotek. W wesołej atmosferze dzieci uczestniczyły w grach i zabawach. Było więc domino z książek, głuchy telefon, kalambury, taniec z balonami czy korona czytelnika. Zajęcia zakończyły się buszowaniem wśród książek i słodkim poczęstunkiem. W czasie Tygodnia Bibliotek odbył się konkurs polegający na odgadnięciu w jakim języku jest napisany wyraz Biblioteka. Wspólnie z młodymi czytelnikami stworzyliśmy także plakat promujący czytelnictwo „Z książką w dłoni”. Zaś z książek przyniesionych przez uczniów powstała wystawka „Co czytaliśmy, co czytać zamierzamy”.

Zapraszamy do galerii

23 kwietnia obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Książki i Praw Autorskich. Data ta jest datą symboliczną. Tego dnia urodzili się i odeszli znani pisarze ( m.in. Cervantes, Shakespeare ).  23 kwietnia wiąże się również z katalońskim obyczajem. Każdy mieszkaniec Katalonii w dniu św. Jerzego - patrona tego regionu - obdarowywał swoich bliskich książkami i różami. W bibliotece w Brzeziu uczczenie tego wyjątkowego dnia zainaugurowała wizyta przedszkolaków. Po krótkim wprowadzeniu, dzieci obejrzały prezentację na temat drogi książki od autora do czytelnika. Po ożywionej dyskusji o porządku w bibliotece nadszedł czas na zabawę. Były więc kalambury, zagadki w balonach oraz wypędzanie Baba Jagi. W pewnej chwili dzieci zamieniły się w małych budowniczych i układały budowle z książek. Zajęcia zakończyły się wykonaniem zakładek oraz słodkim poczęstunkiem. W bibliotece zorganizowano atrakcje nie tylko dla małych gości, ale dla wszystkich czytelników. Każdy mógł sprawdzić swoją wiedze o książce i wygrać coś słodkiego oraz zabrać do domu zakładkę Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.

Zapraszamy do galerii

Bez czekolady nie dam rady!

Podobnie jak w ubiegłym roku z okazji Dnia Czekolady Bibliotekę Publiczną odwiedziły dzieci z miejscowej szkoły. W tym dniu wszystkich obowiązywał dobry humor. Przedszkolaki zapoznały się z krótką historią czekolady, jej wartościami odżywczymi no i z zaleceniem, że jedzona w nadmiarze może zaszkodzić. Dzieci były ogromnie zdziwione, gdy dowiedziały się, że niegdyś ziarna kakaowca były środkiem płatniczym i przechowywano je w skarbcach jak złoto. Następnie wysłuchały opowiadania o "Czekoladowej złości Krzysia" Renaty Stachowicz. Wśród śmiechu, w wesołej atmosferze, zajęcia upłynęły szybko i niepostrzeżenie. Spotkanie zakończyła degustacja czekolady. Z okazji przypadającego święta przygotowano atrakcje także dla wszystkich czytelników. Była więc „Czekoladowa loteria” czy  „Cukierkowe drzewo”. Każdy wypożyczający  mógł również sprawdzić swoją wiedzę o czekoladzie i skosztować tego pysznego specyfiku.

Witaj Wiosno!

W dniu 19 marca do biblioteki zostały zaproszone na kolejną już lekcję dzieci z klasy „O”. Tym razem przebiegła ona pod hasłem „Witaj Wiosno!”. Mali goście rozpoczęli zajęcia odpowiadając na zagadki związane ze zwiastunami wiosny. Pomimo iż pogoda za oknem nie przypominała tej pory roku, dzieci jednak zauważyły zmiany zachodzące w przyrodzie. W dalszej części lekcji maluchy wysłuchały listu od Pani Wiosny oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych i plastycznych. Spotkanie zakończyło się buszowaniem wśród książek.

Zapraszamy do galerii

Życzenia prosto z serca…

Dzień Kobiet to szczególny dzień dla wszystkich Pań! Przypomina on nam jak ważną rolę w życiu odgrywa kobieta. Z okazji zbliżającego się święta bibliotekę odwiedziły sześciolatki z miejscowej szkoły. W trakcie ożywionej dyskusji chłopcy odpowiadali na pytanie, jak można uczcić ten szczególny dzień. Natomiast część żeńska klasy zgodnie orzekła, iż lepiej być dziewczynką, niż chłopakiem. A dlaczego? Dlatego, że można „pod pantoflem trzymać brata, być dla taty pępkiem świata”. W trakcie spotkania przedszkolaki uczestniczyły w zabawach literackich i ruchowych. Na koniec spotkania dzieci wykonały kwiaty dla pań.

Zapraszamy do galerii

Walentynkowa randka z książką!

W piątek, 9 lutego,  w bibliotece w Brzeziu odbyło się walentynkowe spotkanie dla dzieci z klasy I. Na początku zajęć uczniowie poznali historię Świętego Walentego – patrona zakochanych. Po wysłuchaniu fragmentu Listów Jana III Sobieskiego do Marysieńki, dzieci doszły do wniosku, że język tamtych czasów był bardzo trudny. Następnie uczniowie dowiedzieli się jak brzmi słowo „Kocham cię” w różnych językach. W dalszej części zajęć mali goście brali udział w takich zabawach jak Papierowy deszcz, Miłosny labirynt czy Rozbite pary literackie. Spotkanie zakończyło się wykonaniem kartek walentynkowych oraz sesją zdjęciową.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Maj 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax