Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

3860950
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
2537
12259
147862
3860950

Twój IP: 3.82.52.91

Brzezie

Babcia z dziadkiem dziś świętują!

W poniedziałkowe przedpołudnie biblioteka w Brzeziu gościła uczniów klasy O. Tematem lekcji był zbliżający się Dzień Babci i Dziadka. W trakcie zajęć dzieci rozwiązywały zagadki, wysłuchały krótkiego opowiadania oraz uczestniczyły w zabawie pantomimicznej „Co robi moja babcia?”. Na koniec spotkania przedszkolaki wykonały portrety swoich ukochanych babć i dziadków. Powstała z nich wspaniała galeria.

Zapraszamy do galerii

Zbliżające się święta to znakomita okazja do zaproszenia dzieci do biblioteki. I tak 19 grudnia progi książnicy odwiedziła grupa pięciolatków. Spotkanie rozpoczęła dyskusja na temat biblioteki i zasad jej funkcjonowania. Następnie dzieci opowiedziały o swoich ulubionych bajkach. W związku ze zbliżającymi się świętami rozmawialiśmy również o Mikołaju. Po lekturze książki „Podarunek dla Mikołaja” każde dziecko narysowało prezent jakim chciałoby obdarzyć tę niezwykłą postać. Na pożegnanie mali goście otrzymali zakładki do książek.

Tego samego dnia do biblioteki zawitały dzieci z Punktu Przedszkolnego miejscowej szkoły. Po ożywionej dyskusji i lekturze książki W. Drabika pod tytułem „Wielka zadyma z Mikołajem”, maluchy wzięły udział w sesji zdjęciowej. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek.

Zapraszamy do galerii

A Mikołaj patrzy…

6 grudnia obchodziliśmy przemiły dzień, a mianowicie Mikołajki. Tego dnia Święty Mikołaj zostawił w bibliotece list do dzieci oraz słodycze. Spotkanie rozpoczęliśmy od zapoznania miłych gości z historią  tego niezwykłego święta i przeczytaniem książki pod tytułem „Wielka zadyma z Mikołajem”. Nie obyło się również bez konkursów, zgadywanek oraz prac plastycznych. Klimat nadchodzących świąt wzmocniły piosenki oraz wykonane przez dzieci listy do Świętego Mikołaja. Zabawę zakończyła sesja zdjęciowa.  Wszystkim dzieciom życzymy wspaniałych prezentów nie tylko w bucie, ale również pod choinką!

Zapraszamy do galerii

Czy to wczoraj, czy to dziś - dzieciom jest potrzebny miś!

Pod takim hasłem 28 listopada odbyły się w Bibliotece Publicznej w Brzeziu zajęcia zorganizowane z okazji Światowego Dnia Misia Pluszowego. Uczestniczy wysłuchali krótkiej historii powstania pluszaka. Następnie opowiadali o znanych bajkach z udziałem misia. Po krótkiej dyskusji dzieci doszły do wniosku,  że najsławniejszym niedźwiadkiem  jest Kubuś Puchatek. Dużo śmiechu sprawiła lektura bajki Wiesława Drabika zatytułowanej „Uciekł niedźwiedź!” oraz wyliczanka ”Policzymy co się ma…”. W dalszej części zabawy mali goście pomagali doczepić ogon osiołkowi. Oczywiście z zasłoniętymi oczami. Spotkanie zakończyła sesja zdjęciowa i słodki poczęstunek.

Zapraszamy do galerii

W krainie baśni i bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest piątego listopada. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin Walta Disney’a. Z tej okazji, do odświętnie udekorowanej biblioteki zawitały pięciolatki. Dzieci  opowiadały o swoich ulubionych bajkowych bohaterach. Później uczestniczyły w zabawach wymagających znajomości treści bajek. Były więc muzyczne zgadywanki, zagadki literackie, zajęcia  ruchowe i plastyczne. Jednak najwięcej uśmiechu wzbudziła sesja zdjęciowa. Zajęcia zakończyły się wręczeniem zakładek i słodkim poczęstunkiem.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Dlatego czytajmy dzieciom!

Zapraszamy do galerii

W dniu 8 października dzieci z Punktu Przedszkolnego w Brzeziu, wraz z opiekunką, odwiedziły Bibliotekę Publiczną. Dla niektórych była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z tym magicznym miejscem. Podczas zwiedzania placówki, dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak się w niej zachowywać. Mali goście chętnie opowiadali o swoich ulubionych bajkach, a także o tym kto im je czyta. Na zakończenie zajęć maluchy otrzymały kolorowanki. Powstanie z nich wspaniała galeria.

Zapraszamy do galerii

Uśmiechnięty przedszkolak!

5 października przypadał Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji do biblioteki przybyły pięciolatki z zaprzyjaźnionej szkoły. Mali goście poznali historię tego święta, rozwiązywali zagadki oraz wysłuchali opowiadania R. Piątkowskiej „Opowiadania dla przedszkolaków”. Z kasztanów dzieci ułożyły uśmiechniętą buzię. Jednak najwięcej radości wzbudziła sesja zdjęciowa z zabawnymi rekwizytami. Zajęcia zakończyły się wręczeniem naklejek oraz słodkim poczęstunkiem.
Pamiętajmy, że śmiech to zdrowie. Dlatego uśmiechajmy się jak najczęściej!

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Luty 2019
N P W Ś C Pt S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby


logo PITax