Facebook

logo ksiazki

logo napis

Licznik odwiedzin

1751148
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
2281
49532
152988
1751148

Twój IP: 54.226.55.151

Brzezie

Walentynkowa randka z książką!

W piątek, 9 lutego,  w bibliotece w Brzeziu odbyło się walentynkowe spotkanie dla dzieci z klasy I. Na początku zajęć uczniowie poznali historię Świętego Walentego – patrona zakochanych. Po wysłuchaniu fragmentu Listów Jana III Sobieskiego do Marysieńki, dzieci doszły do wniosku, że język tamtych czasów był bardzo trudny. Następnie uczniowie dowiedzieli się jak brzmi słowo „Kocham cię” w różnych językach. W dalszej części zajęć mali goście brali udział w takich zabawach jak Papierowy deszcz, Miłosny labirynt czy Rozbite pary literackie. Spotkanie zakończyło się wykonaniem kartek walentynkowych oraz sesją zdjęciową.

Zapraszamy do galerii

W dniu 12 stycznia bibliotekę odwiedziły sześciolatki ze Szkoły Podstawowej w Brzeziu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjno-zabawowych na podstawie bajek Charles’a Perrault. A dlaczego 12 stycznia? Otóż tego właśnie dnia obchodzi swoje urodziny ten wielki francuski pisarz.  Po krótkim wprowadzeniu przedszkolaki odgadywały zagadki oraz rozwiązały krzyżówkę. Następnie pomogły Czerwonemu Kapturkowi trafić do domu babci. Nie zabrakło również zabawy w skojarzenia i rymowanek. Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

„Kiedy ci smutno będzie,
Kiedyś samotny, chory;
Bez przyjaciela -
Ja z tobą pójdę wszędzie,
Poprzez zimowe wieczory,
W kraje wesela.”

 Podczas zimy zmienia się nasze otoczenie. Spada temperatura, jest chłodniej, z nieba sypie śnieg a czasami wieje silny wiatr i tworzą się zamiecie. Mimo to możemy doskonale bawić się na świeżym powietrzu w wiele ciekawych śnieżnych zabaw. A co robimy zimą w domu? Ten czas możemy spędzić nie tylko przy komputerze i telewizorze. Mrozy i długie zimowe wieczory sprzyjają lekturze. Kiedy temperatura spada grubo poniżej zera, lepiej nie wychylać nosa spod koca, pod którym warto zakopać się wraz z interesującą książką. Możemy wtedy poczytać - sami, z rodzicami, rodzeństwem czy dziadkami. Dlatego 19 grudnia zorganizowano spotkanie czytelnicze dla dzieci z klas O, I i III. Celem imprezy było zachęcenie uczniów do częstszego sięgania po książkę. W zabawie uczestniczyły również zaproszone mamy, które przeczytały krótkie opowiadania o tematyce świątecznej. Spotkanie stało się  kolejną okazją do podkreślenia zalet  czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni czy wzbogacanie słownictwa. Dlatego czytajmy jak najwięcej!

Zapraszamy do galerii

W dniu 6 grudnia 2017 roku Biblioteka Publiczna w Brzeziu zorganizowała Mikołajki połączone z popularyzacją ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, której celem jest zachęcenie do częstego czytania książek. Z tej okazji Biblioteka zaprosiła na zajęcia dzieci z miejscowej szkoły. Na początku grupa sześciolatków wysłuchała legendy o Św. Mikołaju. Później dzieci odpowiadały na pytania mikołajkowego quizu: „Gdzie mieszka Święty Mikołaj?”,  „Jakim pojazdem porusza się po świecie?” itp. Odczytany został również list, w którym Św. Mikołaj zachęcił uczniów do narysowania swoich wymarzonych prezentów. Wszystkie prace zawisły na tablicy bibliotecznej. Spotkanie zakończyło się przeglądaniem książek o tematyce świątecznej oraz słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

W krainie misiów pluszowych!

Od ponad 100 lat towarzyszą dzieciom na całym świecie. To z nim dzielą się radościami i smutkami, jemu powierzają  największe tajemnice. On pocieszy, doda otuchy i do niego przytulają się zasypiając. Dlatego 29 listopada bibliotekę odwiedziły pięciolatki, by uroczyście obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia. Celem imprezy było przybliżenie dzieciom historii powstania pluszowego misia oraz przedstawienie różnych sylwetek niedźwiadków – Kubusia Puchatka, Uszatka czy Kolargola. Uroczystości towarzyszyła specjalna wystawa pluszaków i misiowych książeczek. W trakcie lekcji dzieci wysłuchały opowiadania „Miś Uszatek”. Następnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Spotkanie przebiegło w radosnej, ciepłej atmosferze i było „misiowo” udane. Dzieci wyszły z biblioteki uśmiechnięte i z małym „co nieco”.

Życzliwi w bibliotece

W szary i deszczowy dzień do biblioteki przybyli uśmiechnięci uczniowie. Uśmiechnięci,  ponieważ 21 listopada przypadał Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzieci zapoznały się z historią powstania święta. Dowiedziały się również jaka przyświeca mu idea. Następnie wspólnie szukaliśmy życzliwych w literaturze. Propozycje dzieci były różne – od Reksia i Kubusia Puchatka po Harrego Pottera. Przypomnieliśmy sobie także magiczne słowa: "proszę", "dziękuję", "przepraszam", "uśmiechnij się" czy "życzę miłego dnia!". Zajęcia zakończyły się kolorowaniem orderu życzliwości i słodkim poczęstunkiem. Tak naprawdę każdy dzień powinien być pełen życzliwości, uśmiechu i wzajemnej sympatii. Bądźmy życzliwi nie tylko w ten wyjątkowy dzień, ale przez cały rok!

Zapraszamy do galerii

Co to jest katalog? Jak się z niego korzysta? Jak należy zachowywać się w bibliotece? Na te i inne pytania poznali odpowiedź uczniowie z klasy IV. W dniu 17 listopada odwiedzili bibliotekę i zapoznali się z zasadami jej funkcjonowania. Duże zainteresowanie wzbudziła skrzynia pełna szufladek i tajemniczych kart. Dzieci dowiedziały się, co znajduje się na karcie katalogowej. Następnie wyszukiwały w książce informacji, które zawierała. Na koniec w grupach wykonały kartę katalogową wybranej pozycji. Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Luty 2018
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby