Facebook

logo 2018

napis18

Licznik odwiedzin

6017804
Dziś
W tym tygodniu
W tym miesiącu
Ogółem
1483
101028
428138
6017804

Twój IP: 18.232.53.231

Brzezie

7 czerwca odbyła się lekcja biblioteczna z udziałem klasy I. Spotkanie poświęcone było Dniu Przyjaciela, który obchodzony jest 9 czerwca. Po krótkim wprowadzeniu, uczniowie odpowiadali na pytania: Jaki jest prawdziwy przyjaciel?, Kto może nim zostać?. W trakcie ożywionej dyskusji, dzieci doszły do wniosku, że przyjaciel to nie tylko kolega czy koleżanka z klasy. Może nim być także mama, pies oraz książka. W dalszej części zajęć uczniowie wysłuchali wiersza A. Frączek „Mój przyjaciel”. Uczestniczyli także w zabawach ruchowych i literackich. Dużo frajdy sprawiła nauka kilku gestów grzecznościowych z języka migowego. Na koniec pierwszoklasiści wykonali Dyplom Najlepszego Przyjaciela.

W związku z trwającym Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom, biblioteka zorganizowała dla uczniów zabawę zatytułowaną  ”Z książką mi do twarzy”. Wszyscy chętni mogli zrobić sobie nietypowe zdjęcie z książką.

Zapraszamy do galerii

Co roku w czerwcu obchodzony jest w całym kraju Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Biblioteka Publiczna w Brzeziu także włączyła się do akcji. Tegoroczny tydzień, już XVIII,  odbywał się pod hasłem „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”. Z tej okazji do książnicy przybyły pięciolatki z miejscowej szkoły. Tematem przewodnim zajęć był utwór J. Tuwima pt. „Lokomotywa”. W trakcie recytacji wiersza, z wcześniej wylosowanych obrazków, dzieci utworzyły własną ciuchcię. Następnie, przy dźwiękach piosenki „Jedzie pociąg z daleka”, odbył się przejazd dziecięcego pociągu po bibliotece. Po trudnej i pełnej niebezpieczeństw podróży, gdyż dzieci-wagoniki miały zamknięte oczy, przedszkolaki rozwiązywały labirynty i kolorowały malowanki tematycznie związane z lekcją. Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem.

Zapraszamy do galerii

Za co kochamy nasze mamy?

Na takie pytanie starały się odpowiedzieć sześciolatki, które przybyły do biblioteki z okazji  Dnia Matki. W krótkich słowach dzieci opowiedziały o swoich mamach: o tym jak wyglądają i jakie prace wykonują w domu. W dalszej części zajęć mali goście wysłuchali opowiadania pt. „Dzień Matki. Po jego lekturze ujawnili, jak uczcili to ważne święto w swoich domach. Następnie rozwiązywali krzyżówki i wykonali portrety mam. Zajęcia zakończyły się wspólnym zdjęciem i słodkim poczęstunkiem.

Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia!

Zapraszamy do galerii

Pełno książek w bibliotece, a w tych książkach same hece! – pod takim hasłem odbyła się lekcja biblioteczna inaugurująca XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Święto książnic, obchodzone  w dniach 8 – 15 maja, przebiegało pod hasłem #biblioteka. W trakcie zajęć dzieci odpowiedziały na pytanie: Co jeszcze można robić w bibliotece? Padały różnorodne propozycje – od wypożyczania książek po leniuchowanie. W związku z tym, że 8 maja przypada również Dzień Bibliotekarza, uczniowie wykonali dwa plakaty. Jeden przedstawiał bibliotekarza, drugi bibliotekę. Obchodom Tygodnia Bibliotek towarzyszyła także wystawa prac czytelników pod tytułem „Nasze pasje, nasze hobby”. Chętni czytelnicy mogli wziąć udział w zabawie literackiej „Poszukiwacze zaginionych tytułów”. W tym ważnym tygodniu nie zapomnieliśmy o naszych kochanych mamach. Z udostępnionych na miejscu materiałów dzieci mogły wykonać  laurki dla matek.

Odwiedzajmy biblioteki! Przecież „biblioteka nie jest po to, by była w paki pozamykana albo do ozdoby służąca, jest po to by była powszechnie użytkowana”.  

Zapraszamy do galerii

2 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Biblioteka Publiczna w Brzeziu nie zapomniała o tym jakże ważnym wydarzeniu. Dlatego 1 kwietnia progi książnicy przekroczyły pięciolatki, aby wspólnie uczestniczyć w obchodach tego święta. Na wstępie dzieci dowiedziały się, że jest ono obchodzone od 1967 roku w dzień narodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Następnie zaprezentowały przyniesione z domu ulubione bajki. Po krótkiej dyskusji na temat poszanowania książek, nastąpiły zagadki obrazkowe, przeplatane różnymi zabawami i czytaniem utworów. Najwięcej śmiechu sprawiła pozycja zawierająca „wierszyki łamiące języki”. Zajęcia zakończyły się  wykonaniem zakładek oraz pozowaniem do zdjęć, z których powstanie plakat.

Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób – CZYTAJMY DZIECIOM!

Zapraszamy do galerii

W dniu 20 marca do Biblioteki Publicznej w Brzeziu zawitały sześciolatki z miejscowej szkoły. Podczas zajęć uczniowie zdobywali wiedzę i dzielili się swoimi spostrzeżeniami na temat pięknej pory roku, jaką jest wiosna. Spotkanie rozpoczęło się odczytaniem listu od Pani Wiosny. Następnie dzieci odpowiadały na zagadki, rozwiązywały labirynty oraz uczestniczyły w zabawie słowno-ruchowej „Co nam dajesz Wiosno?”. Zajęcia zakończyły prace manualne, polegające na ozdobieniu drewnianych klamerek motywami związanymi z nadchodzącą porą roku.

Zapraszamy do galerii

W poniedziałkowy ranek 11 marca do biblioteki zawitały pięciolatki. Dzieci przyszły, by wziąć udział w zajęciach zorganizowanych z okazji Dnia Kobiet. Była to okazja, by rozbudzić w niektórych pasję czytelniczą i zachęcić do częstszego odwiedzania biblioteki. Po zapoznaniu się z historią tego miłego święta, dzieci opowiadały jakie zawody wykonują ich mamy. Następnie uczestniczyły w zabawach ruchowych, takich jak „Zaczarowany staw” czy „Bądź uprzejmy dla koleżanki”. Na koniec zajęć pięciolatki kolorowały kwiaty, z których powstał piękny bukiet.

Zapraszamy do galerii

Wydarzenia

Sierpień 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Polecamy

Logo MKiDN RP


logo ksiaznica2


logo bn2


logo nprcz


logo ncz


logo cala polska


logo po ryby